פרסומת
דלג

ניסים יניב מתחייב: 'פארק הקרח' ייפתח בקיץ הבא

מאת: עומר כרמון ● ● ערב ערב 2459
הבעלים של אטרקציית הקרח, ההולכת ונבנית בחוף הצפוני, דוחה את הפרסומים הטוענים, כי המיזם בבעלותו אינו מתקדם בשל קשיי נזילות. משרד התיירות, עיריית אילת ומינהל מקרקעי ישראל אישרו את בקשתו להגדלת שטחי המסחר בפרויקט - במכתב ששלח לוועדה המחוזית הוא מדגיש: "ללא תוספת שטחי המסחר, אתקשה להשיג את המשך המימון הדרוש". אך מבטיח השבוע: "האטרקציה תפתח בקיץ הבא ותהיה אחת מהמדהימות בארץ"

"'פארק הקרח' ייפתח כבר בחודש יולי בשנה הבאה ויהווה אטרקציה נפלאה שתמשוך אליה עשרות אלפי מבקרים מדי יום", כך אומר השבוע ל'ערב ערב' ניסים יניב, הבעלים של אטרקציית הקרח ההולכת ונבנית בימים אלו סמוך ל'עיר המלכים'. לדבריו, "הגל העכור של הפרסומים השליליים בנושא שלי הוא אוסף של שקרים, והאמת תצא לאור, אך כרגע אני ממוקד כולי בהמשך בניית האטרקציה".הדיון בוועדה נדחה לבקשת יניב


לפני שבעה חודשים, חשף 'ערב ערב', כי עיריית אילת ומשרד התיירות אישרו את בקשת 'פארק הקרח' להגדיל באופן משמעותי את השטח שישמש ל'מסחר תיירותי', על חשבון השטח שמיועד ל'הסעדה'. משמעות השינוי היא, ששטח החנויות במתחם החדש (4,300 מ"ר) יהיה כמעט זהה לשטח אטרקציית הקרח כולה (4,400 מ"ר).

הדיון בוועדה המחוזית לאישור המלצת עיריית אילת, אמור היה להתקיים השבוע. אולם ביום חמישי בשבוע שעבר, שלח יניב מכתב ליו"ר הוועדה המחוזי לתכנון ולבנייה, אבי הלר ובו ביקש לדחות את הדיון. יניב טען, כי נודע לו על הדיון באיחור, ולכן הוא מבקש לקיימו במועד אחר. הוועדה מחוזית נעתרה לבקשתו.

"הפרויקט אינו משועבד לאף גורם"


במהלך שיחתו עם 'ערב ערב', אישר יניב רק פיסקה אחת המופיעה בכתבתו של יואב יצחק. מדובר בפסקה הטוענת כי עורך דינו של יניב שלח מכתב לוועדה המחוזית ובו ביקש לאשר את בקשתו להגדלת שטחי המסחר בפרויקט, מכיוון שהדבר יסייע לו בהשגת מימון להשלמת בניית האטרקציה. יניב הכחיש בתוקף את שאר טענותיו של יואב יצחק והעביר לידי 'ערב ערב' את המכתב המדובר שנשלח לוועדה המחוזית.

במכתב מציין בא כוחו של יניב, עורך הדין אברם פורטן: "בפרויקט 'פארק הקרח' הנמצא בשלבי בנייה מתקדמים (סיום שלד וגמר העבודות הרטובות) הושקעו עד היום 150 מיליון שקלים מהון עצמי בלבד. בנוסף, ראוי לציין כי עד היום הפרויקט אינו משועבד לשום גורם. להשלמת תקציב הבנייה (כ-300 מיליון שקלים) ולהמשך תנופת העשייה בפרויקט נדרש ליווי ומימון בנקאי. כפי שנהוג בדרך כלל, ובמיוחד בתקופה הקשה בה אנו שרויים, הליווי הבנקאי מותנה בחיזוק פרויקט והוכחת שרידותו הכלכלית לאורך זמן. הוועדה המקומית, משרד התיירות ומינהל מקרקעי ישראל השכילו להבין את צרכי הפרויקט התיירותי, הלאומי החשוב מבחינתם והביעו את תמיכתם בהמרת הזכויות. קיים חשש כבד, כי ללא אישור ההמרה הנ"ל, יתקשו היזמים להשיג את המשך המימון הדרוש, וזאת מאחר והגורמים הממנים מחפשים פרויקט גמיש המותאם לצרכי המקום... בהתאם לאמור, מבוקש בזאת כי הוועדה הנכבדה תאשר את המרת הזכויות בהתאם להמלצות שהתקבלו מאת הוועדה המקומית, משרד התיירות ומינהל מקרקעי ישראל, וזאת כדי שניתן יהיה לסיים את הקמת הפרויקט ולאפשר את תפעולו השוטף לאורך זמן".

מבדיקת 'ערב ערב' עולה, כי משרד התיירות ומינהל מקרקעי ישראל אישרו את בקשותיו של יניב. הוועדה המשותפת למינהל מקרקעי ישראל ומשרד התיירות, שדנה בבקשה בחודש פברואר השנה, קבעה, כי: "אין מניעה לשינוי התמהיל בין המסחר להסעדה ובלבד ששטחם הכולל לא יעלה על סך השטחים שאושרו בתב"ע, בפרוגרמה ובוועדה המשותפת, וככל שוועדות התכנון יאשרו". ממשרד התיירות נמסר: "אטרקציה תיירותית כוללת תמיד בשטחה שטחים לצרכי מסחר והסעדה, וזאת בכדי לייצר רווחיות ולאפשר את המשך קיומה ופעילותה. גם במקרה זה, הוגדר שטח שיוקצה לטובת מסחר תיירותי והסעדה. ניתן להגדיל את השטח המיועד למסחר תיירותי, על חשבון שטחי ההסעדה". יניב עצמו מצוי בשיאו של תהליך הקמת הפרויקט, הנחשב גם בקנה מידה ארצי, למבצע הנדסי מורכב ומסובך. לדברי היזם ובעל האטרקציה, אין בכלל ספק, כי המיזם יהפוך לגולת הכותרת בעיר אילת. יניב: "תושבי אילת יכולים להיות בטוחים כי כבר בקיץ הקרוב, תהיה בעיר אטרקציית קרח מדהימה בכל סדר גודל. המיזם הינו חדשני, אך כשתסתיים הבניה והאתר יפתח, אני בטוח שכל האילתים והנופשים בעיר, יצביעו ברגלים ויגיעו לאטרקציה".

מועדון ריקודים ענק על הקרח


ניסים יניב הבטיח, כי 'פארק הקרח' ישלב אטרקציות בידור, קניות ותרבות תחת קורת גג אחת: משטח קרח פתוח לקהל הרחב, שבו יינתנו שיעורים על ידי טובי המחליקים בארץ ובעולם ויערכו הופעות קצרות ומרהיבות של מיטב המחליקים. בשעות הערב, יהפוך המתחם למרכז בילוי ובו הופעות עם מיטב הרקדנים, מחליקים ואקרובטים מסביב לעולם. משעות הלילה המאוחרות, יפעל המקום כמועדון ריקודים ענק על הקרח... בנוסף, יכלול הפרויקט את שדרת המותגים הארוכה בישראל כמו גם מבחר של בתי קפה להנאת ציבור המבקרים.

חדשות אילת