פרסומת
דלג

אל-קאעידה מאיים לרסק מטוס באילת

מאת: עומר כרמון ● ● ערב ערב 2460
סגן מפקד ארגון הטרור אל-קאעידה במדינות ערב: "מהעיר חקל בסעודיה אפשר לראות את האורות של אילת. ולכן הטייסים שבינינו צריכים להפוך לשהידים בשמי פלסטין". "הפעילים שלנו המשרתים בחיל הים צריכים לכוון את נשקם לעבר היהודים באילת". ארה"ב: אוסאמה בן לאדן שקל לרסק מטוס קרב סעודי באילת, ערב פיגועי ה-11 בספטמבר

סגן מפקד ארגון הטרור אל-קאעידה במדינות ערב, אבו סופיאן אלאזדי סעיד אלשהרי, קרא לפעילי הארגון בסעודיה לתקוף את אילת. בהודעה קולית שפרסם השבוע, אמר אלשהרי, כי יש לנצל את העובדה "שמהעיר חקל (עיר נמל קטנה סמוך לגבול ירדן, ע.כ) אפשר לראות את האורות של אילת. היהודים נמצאים רק ק"מ אחדים מגבול סעודיה ולכן הטייסים שבינינו צריכים להפוך לשהידים בשמי פלסטין, והפעילים שלנו המשרתים בחיל הים, צריכים לכוון את נשקם לעבר היהודים באילת", הוא אמר.פיגוע באילת תוכנן ערב ה-11 בספטמבר כזכור, לפני חמש שנים, נטל אל קאעידה אחריות על ירי הקטיושה לעבר שדה התעופה של אילת. דו"ח הקונגרס האמריקני שחקר את פיגועי הטרור הגדולים בהיסטוריה, ב-11 בספטמבר 2001, ציין כי זמן קצר לפני ריסוק המטוסים על 'מגדלי התאומים' וה'פנטגון', נפגש מתכנן הפעולה בארה"ב, חאלד שייח' מוחמד, עם מנהיג ארגון הטרור, אוסאמה בן לאדן. לפי הדו"ח, שייח' מוחמד הציע לבן לאדן לרסק מטוס קרב סעודי על אילת. בן לאדן אהב את הרעיון, אולם לבסוף הוחלט לא לבצע את הפעולה כדי לא לפגוע בהכנות לקראת פיגועי הטרור הגדולים בארה"ב.
חיל האוויר הסעודי מחזיק בטייסת מטוסי F-15 בשדה התעופה בטאבוק המרוחק כמאתיים ק"מ מאילת. לפני חמש שנים, הודיע חיל האוויר, כי תגבר את שדה התעופה 'עובדה' במספר מטוסי יירוט, כדי להתמודד מול האיום האווירי על עיר הנופש של ישראל.
בתגובה לאיומי 'אל-קאעידה' מסר ל'ערב ערב' דובר צה"ל: " "צה"ל אמון על בטחון תושבי מדינת ישראל ופועל ללא הרף לשם שמירת השקט בגבולות המדינה, ובכלל זה בגבולה הדרומי".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש