פרסומת
דלג

מאיר יצחק הלוי אישר את פתיחת הלונה פארק ב'עיר המלכים'

מאת: עומר כרמון ● ● ערב ערב 2460
ימים אחדים לאחר שהיועצת המשפטית לעירייה פנתה לבית המשפט כדי להפסיק את העבודות להקמת הלונה פארק ב'עיר המלכים', אישרה ועדת הרישוי בראשות מאיר יצחק הלוי את חידוש העבודות. השבוע, הודיעה 'רשת פתאל', כי הלונה פארק החל לעבוד לתקופת הרצה בת כמה ימים. מחזיק תיק ההנדסה, יפתח מזרחי: הייתי בחופש ולא ידעתי על פתיחת האטרקציה

ימים אחדים לאחר שהיועצת המשפטית לעירייה פנתה לבית המשפט כדי להפסיק את העבודות להקמת הלונה פארק ב'עיר המלכים', אישר ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, את חידוש העבודות. השבוע, הודיעה 'רשת פתאל', המנהלת את המקום, כי הלונה פארק החל לעבוד לתקופת הרצה בת כמה ימים. סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה, יפתח מזרחי, אמר ל'ערב ערב', כי הצו בוטל בשעה שהוא שהה בחופש. לדבריו, המחלקה המשפטית בעירייה תחליט האם להטיל קנסות על מנהלי המקום.

מ'רשת פתאל' נמסר, כי בהקמת הלונה פארק החדש הושקעו שמונה מיליון שקלים. להערכתם, במהלך חגי תשרי, יבקרו במקום כשלושת אלפים איש ביום.

"העבודות נמשכו – למרות הצו"


כפי שנחשף ב'ערב ערב', הצו המנהלי להפסקת העבודות ב'עיר המלכים', הוצא ב- 15 ביולי. מפקח בנייה של עיריית אילת שהגיע למקום גילה, כי חלק ממתקני הלונה הפארק נבנים ללא היתר. בצו הפסקת העבודות נכתב, בין השאר: "ברחבת החזית המזרחית של המתחם החיצוני ב'עיר המלכים', הוצבו ארבעה מתקני אטרקציה, ללא היתר. ברחבת החזית המזרחית נעשות עבודות שיפוץ ובנייה של יציקות בטון וביסוס להצבת מתקני אטרקציה נוספים, ללא היתר. מסביב לרחבת הפארק המתוכנן, נעשתה תחימת שטח על ידי גידור ברזל, ללא היתר". בשתי ביקורות שערך במקום מפקח העירייה, הוא מצא כי למרות הצו, העבודות באתר נמשכו: ב- 20 ביולי נערכו עבודות בנייה לביסוס עמודי תאורה חדשים והסרת עמודי תאורה ישנים. כמו כן הושלמה יציקה של משטח. ב- 23 ביולי גילה המפקח, כי הושלמו יציקות ביסוס עמודי התאורה החדשים, וברחבות הצפונית והמערבית התקיימו עבודות בנייה. ב- 26 ביולי פנתה לבית המשפט היועצת המשפטית של העירייה, דפנה ישראלי וביקשה לאשר צו הפסקה מנהלי נגד 'עיר המלכים'.

לידי 'ערב ערב' הגיע פרוטוקול ישיבת רשות הרישוי בעיריית אילת, שהתכנסה ב- 3 באוגוסט ואישרה את חידוש העבודות להקמת הלונה פארק ב'עיר המלכים'. הוועדה ביקשה מבעלי האטרקציה להגיש תסקיר אקוסטי לגבי רעש (המתקנים נמצאים בקרבת בתי מלון), להביא אישורים חתומים של מהנדסים ולהפקיד ערבות בנקאית בסך 300 אלף שקלים. על ההחלטה לאישור הבקשה חתומים מהנדס העיר ויושב הראש שלה, ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי.

"שנה חדשה, עם 'עיר מלכים' חדשה"


שעות אחדות לפני פרסום הודעת 'רשת פתאל', התקשר כתב 'ערב ערב' למנכ"ל 'עיר המלכים', חיים רוגטקה.

ראיתי שהלונה פארק התחיל לעבוד.
"איך ראית?".

אני אילתי. אני לא גר בצפון.
"אנחנו מתחילים קצת לסובב. לעשות קצת הרצות ראשוניות".

והסתדר עם העירייה?
"בטח שהסתדר. שמע, סך הכל לא אנחנו פורעי חוק ולא העירייה מעונינת להכביד. העירייה מעונינת לייצר סדר. בסך הכל הצלחנו ואנחנו מיישרים את כל מה שאנחנו צריכים מול העירייה והכל בסדר גמור".

הגשתם תוכנית מסודרת?
"כל מה שצריך. לפי חוק. נלך לסבך את עצמנו ואת האורחים ואת העיר בדברים שהם בניגוד לחוק? בשום פנים ואופן לא. אין דבר כזה. אנחנו מערכת יותר מדי גדולה ויותר מדי מסובכת. רק השם שלנו מחייב. כשמריצים כאלה דברים גדולים, אי אפשר לעשות את זה 'שכונה' זה לא עובד כך".

בחודש שעבר, פעמיים הגיע לאתר מפקח של עיריית אילת ומצא שלמרות הצו, המשכתם לעבוד.
"עזוב. זה בקטנה. זה בשטויות. זה לא בעיקר. ברגע שהלכו ועשו את זה מסודר. גם בבית משפט. זה אקט טכני שכבר מאחורינו, לא שווה אפילו לחפור בו".

הכל נסגר? העירייה סגרה את התיק בבית המשפט?
"בוודאי. אין היגיון במערכות מהסוג הזה להשקיע אנרגיה במריבות. אתה לוקח אנרגיה טובה ועושה אותה רעה. אז מה הרווחת מזה? נדרשנו להשלים נתונים מסוימים. השלמנו והכל בסדר".

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, עזר?
"לא. למה צריך? זה זורם. יש מנגנונים. אתה צריך למלא את הדרישות של המנגנון וככה זה עובד. אין פה הרבה חוכמות. הרי מה אומר בית המשפט? בהינתן א', ב',ג', ד'. נגמר הנושא".

אז מה היה הסיכום? שילמתם קנס?
"לא. התחלנו בהליך פרוצדורלי מסודר. לפעמים יש ראש חץ שמתקדם לפני השני. היינו צריכים להסדיר את הכל. הסדרנו. ממש תקין. היינו צריכים להרים פרויקט ועבדנו עליו בצורה פרויקטלית וזה מאחורינו לשמחתי הרבה".

מתי תהיה הפתיחה הרשמית? כי ראיתי שעדיין עובדים שם.
"עסק כזה אי אפשר להקים בשלושה ימים. אז ייקח להערכתי עוד שבועיים והכל עומד".

אז את החופש הגדול פספסתם. אבל יש לכם את החגים.
"מה זה פספסנו? ידענו מראש. אל תשכח ש'פתאל' נכנסו בראשון ביולי. זה תהליך. זה לא קורה ביום אחד. פרויקטים כאלה לוקח להקים חודשים. בחגים נפתח שנה חדשה עם 'עיר מלכים' חדשה".

יהיה אירוע פתיחה גדול?
"בוודאי".

יש תאריך?
"עדיין לא. עד שאני לא גומר. בגדול, בראש השנה. מתי בדיוק, אני לא יודע להשיב".

"התובע יטפל בזה"


סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה, יפתח מזרחי, בירך על סיום המחלוקת מול 'עיר המלכים'. "בדקתי עם מהנדס העיר. כל מה שקיים בשטח כיום, תואם להיתר בנייה שלהם", הוא אומר ל'ערב ערב'.

הודעתם לבית המשפט?
"כן. התובע אמר שזה בוטל בבית המשפט".

איך זה הסתדר? 'עיר המלכים' הגישו תוכנית חדשה?
"הם הגישו מראש תוכנית, אבל לא היה להם אישור של המינהל. אחרי שהמינהל חתם, דנו בתוכנית שלהם"

אז עכשיו אין לכם בעיות עם מה שיש שם?
"אנחנו שמחים עם מה שיש שם. למה שיהיו לנו בעיות? צריכים להיות שמחים שיש אטרקציות בעיר".

בחודש שעבר, פעמיים הגיע לאתר מפקח של עיריית אילת ומצא, שלמרות הצו, המשיכו שם לעבוד.
"קודם כל, לפי מה שהם אמרו, כשהם עבדו, הם לא חשבו שצריך היתר למתקנים. אבל לאחר מכן, הוצאנו להם צו מנהלי".

והם יצטרכו לשלם קנסות על העבירות שהם ביצעו?
"אין לי מושג. יש תיק בלשכה המשפטית. מה שיחליטו שם. בשביל זה יש את התובע של העירייה והוא יטפל בזה".

מנכ"ל עיר המלכים , חיים רוגטקה, סיפר כי בלונה פארק החדש, 'Funtasia' ניתן למצוא ציוד שנרכש באיטליה מהחברה המובילה בעולם. "יש בו מכוניות מתנגשות. רכבת הרים, 'דרופ טאוור', מגדל של 17 מטר שאתה עולה, מסתובב ונופל למטה. רכבת קטנטנים שלא מכירים מסוגה בארץ. סימולטור תלת ממד שאתה נכנס פנימה ומרגיש שאתה בתוך הסרט. קרוסלה קלאסית, ועוד", הוא אומר.

חדשות אילת