פרסומת
דלג

הרוכל, הנחש והקצינה האמיצה

מאת: מערכת ערב ערב ● ● ערב ערב 2460

מזה זמן רב שמתקבלות תלונות על הימצאות רוכל עם נחש בטיילת המצטלם עימו תמורת כסף. על פי החשד, הצליח הבחור עם הנחש להפחיד רבים שחלפו ליד הנחש ובמקביל, לעורר דאגה בקרב חובבי חיות שדאגו לשלום הנחש עקב חשד להתעללות יום יומית שהוא לכאורה עובר. במשך תקופה ארוכה, דווח, כי נעשו ניסיונות להפסיק את התופעה מצד עובדי העירייה, פקחים, השירות הווטרינרי ועובדי רשות הגנים הלאומים. כלפי הרוכל נרשמו דוחות קנס רבים, אולם דווח, כי הדבר לא הרתיע אותו, ורבים חככו בדעתם מאין תבוא הישועה.
והישועה באה בדמות קצינת החקירות החדשה במרחב אילת, פקד גלית בן חיון. בן חיון, שלה ניסיון עם בעלי חיים בכלל ועם נחשים בפרט, הייתה ביום ראשון השבוע, באמצע תורנות קצינים בטיילת, כשנתקלה ברוכל עם הנחש על הגשר בטיילת. חושיה מיד הזניקו אותה בדאגה לנחש (שהסתבר כי הוא ממין נקבה) לפעול כנגד הרוכל החשוד בהתעללות. בן חיון עיכבה את החשוד לחקירה וללא פחד, ביצעה את המעשה שכולם חששו ממנו והרימה את נקבת הנחש במו ידיה לעבר רכבו של יוסי חדד מהפיקוח העירוני (סיירת תיירות) שסייע בידה בטיפול באירוע.
למרות שלא היה ברור עד תום, מי הגורם שאמור לקבל את הנחש לחזקתו, התנדבו לסייע אנשי רשות הטבע והגנים שדאגו לאכסניית לילה לנקבת הנחש ב'חי-בר יטבתה'. בהמשך, הועברה לחי-בר אחר בצפון הארץ של רשות הטבע והגנים, וזאת בתיאום הווטרינר העירוני. כלפי הרוכל נפתחה חקירה בגין חשד להתעללות בבעל חיים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש