פרסומת
דלג

חשד לאונס בקרב המסתננים

מאת: מערכת ערב ערב ● 17/9/2010 22:33 ● ערב ערב 2064
ביום ג' השבוע (14.9) עצרה משטרת אילת מסתנן מאריתראה כחשוד באונס בחורה ממוצא אריתראי. מעצרו הוארך בחמישה ימים לבקשת המשטרה במטרה לסיים את חקירת המקרה.

ארוע זה מתקשר למעצר נוסף שהתרחש יום למחרת, אף הוא של מסתנן מאריתראה (23), וזאת לאחר שנחשד בתקיפת תושב העיר (22) במהלכה של מסיבת עובדים.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה לפני כחודשיים, עדכן מפקד משטרת אילת, נצ"מ משה כהן, כי בתחנה ננקטים צעדים "להעלאת רמת תחושת הביטחון בקרב אזרחי העיר והנופשים בה". בין השאר פירט נצ"מ כהן, כי ישנה כוונה להקים כח משימה מיוחד לטיפול במסתננים, כוח שיימנה בין 30-40 שוטרים מקומיים. "זה יהיה צוות יס"מ עם רכז מודיעין לענייני המסתננים שימפה את מקומות עיסוקם של המסתננים בעיר, את מקומות מגוריהם, מקומות הבילוי וההמתנה שלהם", מבהיר כהן ומוסיף, "תפקידו של צוות זה יהיה לזרוע ביטחון או לפחות לנסות להעלות את תחושת הביטחון של האזרח בעיר. אמנם לא יימנעו מהמסתננים להסתובב ברחובות, ועדיין תורגש בעיר נוכחות משטרתית ערה".

לדברי כהן, אם עד לפני מספר חודשים עיקר האלימות של המסתננים היתה מופנית בינם לבין עצמם, הרי שלאחרונה האלימות מצידם מופנית כלפי חוץ . "כל אירוע שלהם מאוד אלים", הוא מציין, "לטיפול במקרים אלו לא מספיקה ניידת אחת שלנו. הם אנשים מאוד חזקים יחד עם העובדה כי לעיתים הם גם שיכורים. לעיתים אנו נאלצים להשתמש נגדם בגז פלפל". אלא שמתברר, כי גם השימוש בגז הפלפל שמשפיע על האזרח הישראלי תוך זמן קצר, לא ממש משפיע על המסתננים לדבריו: "אם אצל תושב הארץ הגז משפיע תוך דקה, אצלם אם הוא בכלל עובד, זה לוקח בין רבע שעה לעשרים דקות".

מנתונים שמסר נצ"מ כהן עולה כי היקף הפשיעה בקרב קהילת המסתננים בעיר זינק במהלך השנה האחרונה בכ-300אחוזים, כאשר מקרב כלל העבירות המתרחשות בעיר, מוערך חלקן של העבירות הנגרמות על ידי המסתננים בכ-10אחוזים. עיקר תחומי העבירות בהם מעורבת אוכלוסיה זו הם: אלימות, סמים, עבירות רכוש והפרות סדר.

השר יוסי פלד, אלוף במיל', ביקר ביום שלישי 14.9 באילת, ונפגש עם ראש העירייה. עיקר הדיון בין השניים עסק בתופעת ההסתננות, מימדיה והשלכותיה. ראש העירייה ציין כי בישיבת מועצת העיר הקרובה, יעלה שוב לדיון נושא המסתננים והדגיש כי ברצונו להביא לאילת עובדים זרים לבתי המלון.

בביקורו בעיר, לפני מספר שבועות, מסר מפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן, כי עד כה עברו את הגבול לישראל כ-25,000 מסתננים וכי המדובר ב"בעיה לאומית המצויה לפתחה של ממשלת ישראל". כהן סייר במוקדי המגורים של המסתננים בעיר ולמד על התערותם בעיר.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש