פרסומת
דלג

טריאתלון-ברלין מחכה להם

מאת: ● 21/9/2010 10:05 ● ערב ערב 2464
תריסר טריאתלטים מקבוצת 'אילתים' ייצאו בשבוע הקרוב להשתתף בפעם הראשונה בחייהם בריצת מרתון בינלאומית- מרתון ברלין ה- 37 במספר. בחום כבד ובמשך ארבעה וחצי חודשים, הם התכוננו לרגע הזה כשהם גומעים, מדי שבוע, 90 קילומטר של ריצה, בהדרכתו של המאמן מני קיסלסי. ואל תחשבו שהם מתכוונים לנוח, כי יום לאחר חזרתם ארצה, הם מתכוונים להשתתף במרתון אילת. שיהיה בהצלחה!

ביום ראשון הקרוב, בשעה תשע בבוקר,יזנקו בגרמניה 40אלף ממשתתפי מרתון ברלין, ל- 12 מהם, מקבוצת 'אילתים', אותה מאמן מני קיסלסי, זו תהיה הפעם הראשונה בחייהם, שבה הם משתתפים בתחרות מרתון בינלאומית.המסלול המהיר בעולם


מרתון ברלין ידוע כאחד המרתונים הפופולריים ביותר בעולם, והוא נמנה על סדרת ה'מייג'ורס' - חמשת המרוצים היוקרתיים ביותר בעולם. המסלול נחשב למהיר בעולם, וכולו עובר בשטח מישורי לחלוטין. שיא העולם הנוכחי במרתון (42.2 ק"מ או 26.22 מייל), ששייך להיילה גברסילאסי, נקבע בשנת 2008 ועומד על שעתיים וארבע דקות, במסלול בברלין.
"רק כדי להבהיר באיזה סדר גודל של תחרות מדובר, כמיליון איש עומדים על המסלול ונהנים מיום של שבתון ברחבי העיר. אפילו הרכבות והתחבורה הציבורית באותו יום ניתנות חינם. המרוץ עצמו עובר בתוך העיר, דרך האתרים ההיסטוריים. אגב, מלבד היילה גברסילאסי, ישתתפו במרתון הענק הזה כמה שוברי שיאי עולם בריצת מרתון.
תריסר האילתים (מני קיסלסי, נילי קיסלסי, ססיל הרמתי, מעיין בוכריס, בני נחמני, אבי כהן, עמנואל רויאן, גיא גולן, הקטור קוקייה, חיים הרמתי, יניב קוממי ורונן מניס) שיוצאים לתחרות מתוך 60 ישראלים בסך הכל, יגיעו לברלין ארבעה ימים לפני התחרות, כדי לסייר במקומות ההיסטוריים, באתרי מורשת והיסטוריה. "חוץ מזה שברלין היא עיר הבירה של גרמניה, היא נחשבת לאחת הערים היפות ביותר בעולם, ואנחנו מתכוונים לנצל את זה, לא רק בריצת מרתון", אמר קיסלסי לפני יציאתו לברלין.

"לחוות את האווירה מסביב"


אחד הקשיים בתחרות כזו, שמתקיימת בחודשי הסתיו הוא האקלים. באילת ניהלו את כל מערך האימונים בחודשי הקיץ החמים והלוהטים. "השנה עברנו קיץ קשה", הסביר קיסלסי, "בגלל ההבדלים באקלים. בגרמניה צפוי להיות קר יחסית, כאשר את הריצות הארוכות והאימונים שלנו עשינו ב- 36 מעלות, בשעה שלוש לפנות בוקר", הוסיף קיסלסי, "רצנו בטמפרטורות שאסור בכלל לרוץ בהן".
חמש פעמים בשבוע נכללו אימוני הריצה בסדר יומם של הספורטאים, ומי שפעיל גם בטריאתלון וגם במרתון, התאמן במקביל והיה צריך לקיים שני אימונים ביום, על מנת לשמור על יכולת גופנית גבוהה. "לקחנו תקופת זמן, שתעזור לנו לעמוד בעומסים. היות ועשינו זאת בהדרגה,לא היה אפילו ספורטאי אחד ממתאמני המרתון, שנפצע בדרך כתוצאה מאימון יתר. כולם מוכנים, כולם עמדו במשימת ההכנה, בצורה טובה מאוד, מה שמעיד על כך שהתוכניות- היו באמת הדרגתיות". "הכנה למרתון כשלעצמה היא פעילות יתר, אבל אם מתחילים בצורה הדרגתית, לא צריכה להיות בעיה להגיע ל- 90 ק"מ של ריצה בשבוע, לא כולל רכיבה על אופניים ושחייה".
"הרעיון בכל זאת הוא לצאת לאירוע שהוא מגה אירוע. אין טריאתלון או תחרות כלשהי, שמעמידה על קו הזינוק שלה, עשרות אלפי משתתפים, זה לא קיים בשום ענף ספורט", הסביר מני, "הרעיון לצאת לאירוע כזה, הוא בעצם לחוות את האווירה שמסביב, איך הדברים מתנהלים, איך הכל מאורגן ומתוקתק", הוסיף מני, "אתה בעצם אחד מתוך 40 אלף איש, שמקבל את מלוא השרות, שאתה אמור לקבל, כאילו אתה רץ לבד על המסלול וזה מה שמדהים".
ריצת 'ארוחת הבוקר', שמתקיימת יום לפני התחרות, הפכה לחלק בלתי נפרד מהחוויה של כל משתתף. הריצה מתבצעת בקצב קליל לכיוון האצטדיון האולימפי שנבנה בשנת 1937 ונותנת הזדמנות לכל המשתתפים מהמדינות השונות, לרוץ עם הדגלים של המדינות שלהם, בזמן שמוזיקת רקע מתנגנת ברחובות. לאחר מכן, כל משתתף זוכה לארוחת בוקר, במימון נותני החסות של התחרות, כמו גם ארוחת הפסטה בערב שלפני.
לקיסלסי ושאר המשתתפים במרתון ברלין, זו הפעם הראשונה במרתון בינלאומי. "כבר השתתפנו ב'מרתון שלושת הגבולות' באילת, החבר'ה עשו מרתון בטבריה, תל אביב, ירושלים, עין גדי ובית שאן, אבל לא אירועים בקנה מידה כזה", הוסיף המאמן.
הטריאתלטים האילתים יחזרו היישר למרתון אילת (21 ק"מ) ב- 2 באוקטובר, יום בלבד לאחר נחיתתם בארץ. "בין תחרות לתחרות, צריך פסק זמן למנוחה, לפחות חודש ימים, אבל אנחנו ניתן לגוף מנוחה של שבוע", אמר קיסלסי והדגיש, כי המטרה פה היא לאו דווקא להגיע להישגים, "כשספורטאי מסמן לעצמו מטרה, זאת אומרת שחייבת להיות קודם מדידה. לכל ספורטאי יש תוכנית אימון מובנית והיא מותאמת לכל ספורטאי, לפי היכולת הגופנית שלו".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש