פרסומת
דלג

מכר אלכוהול לקטין ויצא בזול

מאת: ● 21/9/2010 17:43 ● ערב ערב 2464
משטרת מרחב אילת ממשיכה להילחם בחורמה בעסקים שמוכרים אלכוהול לקטינים. אך הגיעה לעסקת טיעון עם תושב אילת, שמכר אלכוהול לקטין וקיבל עונש קל יחסית- שלושה חודשים על תנאי, קנס של 1,500 שקלים והתחייבות, לבל יחזור על המעשה

במשטרה נלחמים בדרך כלל בכל דרך בתופעת האלכוהול, אבל דווקא עם תושב אילת, שמכר אלכוהול לקטין, היא הגיעה לעסקת טיעון, לפיה יודה הנאשם בעבירה ויקבל עונש סביר.
הנאשם הורשע על פי הודאתו, בכתב אישום מתוקן, בעבירה של איסור מכירת משקה משכר לקטין. לפי כתב האישום, בחודש אפריל האחרון, מכר הנאשם לקטין בן 16 בקבוק וודקה 'אבסולוט', בעסק של אביו, באחד החופים. הנאשם הודה והביע חרטה על מעשיו. "המדובר באירוע אשר חומרתו נעוצה בכך כי מכירת אלכוהול לקטינים מניבה תוצאות קשות של אלימות ושל אובדן רסן של צעירים, אשר שותים את הטיפה המרה ומושפעים ממנה באופן משמעותי כאשר חלקם נגררים לביצוע מעשים של אלימות", אמר השופט רום, "בגין כך, נקבעה הוראה בחוק, האוסרת על מכירת משקה לקטין, כדי למגר את התופעה ותוצאותיה", הוסיף.
למרות שלנאשם עבר פלילי לא מקל, ואף ריצה עונש מאסר של 11 חודשים בגין אלימות, החליט השופט, לגזור עליו עונש קל יחסית של שלושה חודשים על תנאי, למשך שלוש שנים, קנס בסך של 1,500 שקלים והתחייבות בסך 2,000 שקלים, למשך שלוש שנים.