פרסומת
דלג

תקריות מביכות בבתי ספר במהלך משחקי ה'ספורטיאדה'

מאת: עומר כרמון ● 13/10/2010 16:33 ● ערב ערב 2467
במהלך טורניר קט רגל שהתנהל בארבעה בתי ספר יסודיים בעיר, כך נודע, בחרו כמה ממשתתפי ה'ספורטיאדה' להחליף את מכנסיהם לעיני הילדים. אחרים החליטו שאין צורך לגשת לשירותים הכימיים שהותקנו עבורם במיוחד והטילו את מימיהם בחצר בית הספר. כמה מהמתפרעים הועמדו לדין משמעתי. הנהלת מרכז 'הפועל' כונסה לדיון מיוחד. מאיר יצחק הלוי:"כעיר המובילה את התוכנית הלאומית 'עיר ללא אלימות', אין אנו יכולים לאפשר אלימות מכל סוג שהוא ובכוונתנו לטפל במלוא החומרה גם אם מדובר במקרים בודדים"
תקריות מביכות בבתי ספר במהלך משחקי ה'ספורטיאדה'

על פי דיווח שהגיע למערכת 'ערב ערב', עימותים שפרצו בארבעה בתי ספר העיבו על משחקי ה'ספורטיאדה' שהתקיימו השבוע בעיר. בעקבות העימותים, כונסה עמותת מרכז 'הפועל' לדיון מיוחד. כמה מהמתפרעים הועמדו לדין משמעתי. ל'ערב ערב' נודע, כי התקריות התרחשו במהלך טורניר הקט רגל שהתנהל בבתי הספר 'אופיר', 'הרי אילת', ה'אולפנא לבנות' ו'מצפה ים'. דווח, כי כמה ממשתתפי הטורניר בחרו להחליף את מכנסיהם לעיני הילדים. אחרים החליטו שאין צורך לגשת לשירותים הכימיים שהותקנו עבורם במיוחד והטילו את מימיהם בחצר בית הספר. עוד נודע, כי משתתפים אחרים התעקשו להפר את ההוראה להיכנס לבית הספר דרך השער האחורי ובחרו להיכנס דרך הכניסה הראשית או בקפיצה מעל הגדרות. במקרים אחרים דווח, כי נרשמו עימותים בין המשתתפים לבין מנהלות בית הספר ותלמידים. בעקבות האירועים והתלונות שהתקבלו במשרדי מינהל החינוך, החליט ד"ר גניאל על הפסקת פעילויות הספורט של ה'ספורטיאדה' בכמה בתי ספר עירוניים.

העירייה: "נתכנס כדי להפיק לקחים"


מעיריית אילת נמסר, כי: "המשחקים אשר התקיימו בכל מתקני הספורט ברחבי העיר עברו בהצלחה וללא תקלות, למעט מספר אירועים חריגים שהתרחשו בארבעה מבתי הספר בעיר בהם היו מעורבים מספר ספורטאים, במהלך משחקי הקטרגל. אירועים אלה הובילו להחלטה של המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק בעירייה, ד"ר דרורי גניאל, להפסיק את הפעילות בשני בתי ספר. בעקבות כך, כונסה באותו הלילה הנהלת מרכז 'הפועל' בניהולו של יורם אורנשטיין לדיון מיוחד. במהלך הדיון, הובהרה עמדת העירייה לפיה לא תיתכן התנהלות בלתי הולמת מכל סוג שהוא. בימים הקרובים, יתכנסו נציגי העירייה ומרכז 'הפועל' על מנת להפיק לקחים מהאירועים ולהיערך בהתאם למשחקי ה'ספורטיאדה' בשנה הבאה, בדגש על הפעילות בבתי הספר במהלך יום הלימודים. מנכ"ל מרכז 'הפועל', יורם ארנשטיין, הצר על האירועים וציין, כי בשנה שעברה, נכתב קוד אתי לצורך התנהגות הולמת של השחקנים: "'הפועל' מגנה כל התנהגות בלתי ספורטיבית אשר זוכה באופן מיידי לתגובה חריפה ואפס סובלנות. יש לציין, כי מרכז 'הפועל' בשיתוף עיריית איילת עושים הכל על מנת לצמצם כמה שיותר את ההפרעה למהלך התקין של הלימודים בבתי הספר. בנוסף, מקומות העבודה הציעו לחנוך את תלמידי בתי הספר בימי המשחקים על מנת להביא ערך מוסף חינוכי וספורטיבי", הוא הוסיף.
ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, מסר בתגובה לאירועים: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם מרכז 'הפועל' הדוגל כמו העירייה באפס סובלנות לאלימות ומקווים, כי מדובר באירועים חריגים. אין אנו יכולים לאפשר אלימות מכל סוג שהוא ובכוונתנו לטפל במלוא החומרה גם אם מדובר במקרים בודדים. אנו משקיעים משאבים רבים במתקני הספורט ברחבי העיר לטובת אירוח תחרויות ואליפויות ספורט ושמחים לארח ספורטאים בעירנו, אולם עלינו לדאוג להמשך הפעילות התקינה של בתי הספר".
מנכ"ל מרכז 'הפועל' יורם ארנשטיין, סירב לשוחח עם כתב 'ערב ערב' בנושא ואמר: "כל מה שהיה לי להגיד, נכתב בהודעה המשותפת לנו ולעירייה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש