פרסומת
דלג

ה'חסכמים' הגיעו לאילת – יורכבו חינם בכל הבתים

מאת: עומר כרמון ● 13/10/2010 17:56 ● ערב ערב 2467
מבצע החלוקה של רשות המים שאמור לאפשר חיסכון של לפחות כשליש מכמות המים היוצאת דרך הברז או המקלחת יחל השבוע בשכונת שחמון ומשם - גם לשכונות מערב שש ושבע ולשאר חלקי העיר. צוותי העבודה יגיעו לבתי התושבים ויציעו שירות חלוקה והרכבה ללא תשלום. מנהל הפרויקט, יריב אשור: "אנו מקווים כי תושבי העיר יפתחו את דלתותיהם ובכך יחסכו במים ובחשבונות המים"

מבצע חלוקת ה'חסכמים' הגיע השבוע לאילת. מרשות המים נמסר ל'ערב ערב', כי בשלב ראשון, יחולקו וסתי הספיקה החסכניים בשכונת שחמון, ומשם יתפשט המבצע לשכונות מערב שש ושבע ולשאר חלקי העיר.
לפני חודשיים, יצאה רשות המים במבצע להתקנת שני מיליון 'חסכמים' בארבעים אחוזים מהדירות והבתים פרטיים ברחבי ישראל. צוותי העבודה מגיעים לבתי התושבים ומציעים שירות חלוקה והרכבה של ה'חסכמים' ללא תשלום. המבצע אינו מתוכנן בשלב זה בכל הארץ, כך שאילת נמצאת בין המיעוט בר המזל שנכלל בו.
ה'חסכמים' הם ווסתים המורכבים על ברזים וראשי המקלחות ואמורים לאפשר חיסכון של לפחות כשליש מכמות המים היוצאת דרך הברז או ראש המקלחת. בכל בית אליו מגיעים המחלקים מותקנים עד שלושה 'חסכמים': עד שני 'חסכמים' לראשי המקלחת ו'חסכם' אחד לברז. ב'רשות המים' ביקשו להעיר את תשומת לבם של תושבי אילת, לכך שיכול להיות שבחלק מהברזים וראשי המקלחת בבית כבר מותקנים 'חסכמים' (ברזים ומקלחים חדשים בעלי תו תקן ישראלי משווקים עם 'חסכמים' מורכבים). על ברזים ומקלחים אלה אין צורך להתקין 'חסכמים'.
"קשה לתת לוח זמנים מדויק להגעה של צוותי העבודה לכל בניין ובניין, מפני שהדבר תלוי בקצב ההתקדמות", הסביר דובר רשות המים, אורי שור. "יש בניינים בני עשרים דיירים שניתן לסיים אותם בכמה דקות מפני שאף אחד לא בבית או שלכולם יש 'חסכמים'. ויש בניין בגודל זהה, שהחלוקה וההרכבה בו אורכת יומיים".
את מבצע חלוקת ה'חסכמים' באילת מבצעת חברת 'מילגם' בשיתוף 'מנפאוואר'. מנהל הפרויקט, יריב אשור, מסר ל'ערב ערב': "בחודש הקרוב, יגיעו נציגנו לכל משקי הבית בעיר אילת ויציעו לתושבים להתקין בביתם ללא כל תשלום 'חסכמים'. אנו מקווים כי תושבי העיר יפתחו את דלתותיהם ובכך יחסכו במים ובחשבונות המים".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש