פרסומת
דלג

עבירות מלוא החופן

מאת: ● 17/10/2010 14:53 ● ערב ערב 2467
איך אפשר לנהוג ללא רישיון, באופנוע של מישהו אחר, לברוח משוטרים ואת כל זה לעשות תחת השפעת אלכוהול כשאתה שיכור?. תתפלאו, אבל זה מה שעשה תושב אילת, שניסה להתחכם עם שוטרים שרצו לעצור אותו במרדף. הבחור כמובן נתפס, אבל על כל העברות הללו הוא ישלם ויישב מאחורי סורג ובריח למשך ארבעה חודשים

תושב אילת הורשע בשבוע שעבר על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן בעבירות: נהיגת רכב ללא רשיון, שימוש ברכב ללא רשות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, נהיגה בשכרות ומעשי פזיזות ורשלנות.
על פי עובדות כתב האישום, באוגוסט האחרון, הגיע הנאשם וביקש מהמתלונן את מפתחות הקטנוע שלו. בהמשך לקח ממנו את מפתחות הקטנוע, תוך שהוא מצמידו לקיר ונהג בקטנוע כאשר אתו יושב אדם אחר מאחוריו.
לפי כתב האישום, נהג הנאשם בשכונת איזידור באילת, בדרך נמהרת ורשלנית, במהירות גבוהה, תוך שהוא נוסע מצדו האחד של הנתיב לאחר. ניידת הורתה לנאשם לעצור, אך האחרון החל להימלט מהמקום. לאחר מרדף רגלי, נעצר החשוד ונטש את הקטנוע במקום ביצוע העבירה.
באותו מעמד, נערכה בשעה עשר בבוקר בדיקת נשיפה לנאשם, כאשר נמצא כי ריכוז האלכוהול בגופו עומד על 570 מיקרוגרם, קצת יותר מפי שתיים מהמותר בחוק.
הנאשם הודה והביע חרטה על מעשיו. "המעשים שביצע הנאשם הינם חמורים", אמר השופט, אלון רום, "הנהיגה ללא רישיון רכב, תוך ביצוע עבירות תנועה, כאשר הנאשם מנסה להתחמק מזירת האירוע והוא נוהג בשכרות, מחייבת עונש חמור, אך הצדדים הגיעו לעסקת טיעון שמקלה מאוד עם הנאשם".
בסופו של דבר, גזר השופט, אלון רום, על הנאשם, מאסר בפועל של ארבעה חודשים, מאסר של ארבעה חודשים על תנאי, על שימוש ברכב ללא רשות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ומעשי פזיזות ורשלנות. כמו כן, נגזר על הנאשם מאסר נוסף של חודשיים על תנאי, למשך שנתיים, אם יעבור עבירה נוספת של נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה או נהיגה ללא רישיון, פסילת רשיון הנהיגה למשך שנתיים מיום שחרורו ופסילה על תנאי של חצי שנה למשך שלוש שנים אם יעבור עבירת נהיגה בפסילה ונהיגה ללא רישיון נהיגה.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש