פרסומת
דלג

כדורגל: בני אילת- מכבי יבנה 1: 1

מאת: ● 7/11/2010 12:59 ● ערב ערב 2064
לא כל יום ירושלים: לא פחות משלושה אדומים ותשעה כרטיסים צהובים שלף השופט, אלירן בן סימון במשחק הסוער בין בני אילת למכבי יבנה ואיבד שליטה עליו. גם המאמן, איברהים אבו רקייק נשלח החוצה. ערן מזרחי היה המורחק התורן של בני אילת
כדורגל: בני אילת- מכבי יבנה 1: 1
אחרי הניצחון הגדול של בני אילת על הפועל ירושלים, כולם היו בטוחים שלקבוצה של איברהים אבו רקייק לא יהיו הרבה בעיות לדלג בקלילות מעל מכבי יבנה. אבל הפעם, זה לא היה כל כך פשוט.

תמונת כתבה
משה אזולאי היבנאי גבוה מעל אדר זינו מאילת [מאיר אוחיון]


כמו במשחקי הבית הקודמים, גם הפעם הורחק בכרטיס אדום שחקן של בני אילת (ערן מזרחי) השלישי במספר עד כה. חסרונו של אבישי אטיאס המורחק בשורות אילת היה בולט.
במה שהיה אמור להיות קרב מסקרן בין החלוצים הטובים בליגה (אורי קרגולה מיבנה לעומת אבי מלכה ועידו אליהו מאילת) נפגשו ביום שישי בני אילת ומכבי יבנה. לכאורה, מדובר במשחק שאמור היה לספק הצגה לכ- 700 האוהדים האילתים שהגיעו, אך הדברים התפתחו קצת אחרת בעיקר בגלל השופט, אלירן בן סימון.

תמונת כתבה
גבי אדרי מיבנה נפצע בארובת העין ופונה לבית חולים [מאיר אוחיון]


הפתיחה היתה הססנית ודי מגומגמת מצד שתי הקבוצות. דווקא יבנה פתחה היטב אשר כרגיל, רוב הכדורים הלכו לכיוונו של אורי קרגולה. בדקה ה-21 סיים החלוץ מבצע קבוצתי נהדר ברשת של בן דהאן. אם עד לשער יבנה היתה מעט עדיפה הרי מרגע ההבקעה חזרו חניכיו של יוסי זוזוט לאחור ואפשרו לאילתים לשוב למשחק. עד לסיום המחצית היו בעיקר התקפות שלא סיכנו את שני השוערים.
למחצית השנייה עלתה בני אילת אחרת. אבי מלכה, דניאל קהא ואדר זינו סבלו מיום לא טוב כשבמרכז היו זליאט וסירחאן אנרגטים וניסו לדחוף את הקבוצה. בדקה ה- 52 הוכשל לי זליאט ברחבת יבנה. השופט משום מה לא רק שלא שרק, אלא הדביק צהוב מיותר לקשר האילתי. ההלם ניכר היטב גם על פניו של משקיף איגוד השופטים, שישב בתוך המגרש והיה קרוב לאירוע.

תמונת כתבה
קרן צמוד לאליהו שמאבד את העשתונות [מאיר אוחיון]


כאן למעשה איבד השופט, אלירן בן סימון את המשחק. בדקה ה-55 פגעה בעיטה של עידו אליהו בידו של יבגני קפלן, הבלם המצוין של יבנה והשופט סימן על בעיטת עונשין מ-11 מטר ושלף כרטיס אדום לאורח. עידו אליהו לא התקשה להכניע את והבה והעלה את מאזנו לששה כיבושים עד כה.

תמונת כתבה
קהא מגיע לכדור לפני אדיר קרן [מאיר אוחיון]


מרגע זה פתחה יבנה בונקר שלווה בבזבוזי זמן מתישים. כל עבירה, כל כדור חוץ הפך לטקס של ממש. אבי מלכה שמצא את הרשת רק פעמיים העונה, לא הצליח גם במשחק הזה לעשות משהו וכל הניסיונות שלו ושל חבריו לנצח עולו בתוהו. גם הכנסת חלוץ שלישי בשורות אילת עזרה רק להגביר את הלחץ. אבי כהן הטריד את הגנת האורחים אבל מבלי להגיע למצבים בולטים. גם דניאל קהא לא הורגש. בדקה ה-72 טעות איומה של שופט המשחק. ערן מזרחי, הבלם האילתי במאבק לגיטימי על הכדור עם אורי קרגולה נדהם כמו כל מי שנכח במגרש לראות כרטיס אדום נשלף לעברו. הקוון שעמד מטר מהאירוע לא הרים את הדגל ואילו השופט שהיה עם הגב לאירוע מיהר להחליט ושלח את בלם אילת מוקדם לחדר ההלבשה.

תמונת כתבה
השופט אלירן בן סימון מרחיק את מאמן אילת איברהים אבו רקייק [מאיר אוחיון]


בדקה ה-85 מצא השופט את הזמן להרחיק גם את מאמן אילת שהתלונן על בזבוזי הזמן. הצגת השיפוט ההזויה נמשכה בדקה ה- 90 בצהוב שני ואדום לא מוצדק גם לגיא אבן האורח, עמוק בתוספת הזמן. לאחר מכן נשלפו עוד שלושה כרטיסים צהובים לכל מי שבא מולו, לפני שסימן תוספת זמן של שמונה דקות, במהלכן אילת לחצה מאוד את יבנה שהסתגרה. ממש בדקה האחרונה נעץ עידו אליהו בנגיחה כדור למשקוף שערה של יבנה וזה נגמר ב-1:1 שהשאיר את שתי הקבוצות במקומן.

תמונת כתבה
מבקר השופטים איציק ז'אנו לא אהב כנראה את מה שראה על המגרש [מאיר אוחיון]


הרכב בני אילת: בן דהן, זינו, עמר, מזרחי,(הורחק- 72)סימן טוב, סירחאן, דדון, זליאט (כהן-80), קהא, אליהו ומלכה.
הרכב מכבי יבנה: והבה, אדיר, בר, אדרי (בן מויאל- 63), ג'ניה (הורחק- 55), אזולאי, אבן (הורחק- 90), מור יוסף (פרג'פור- 69),סגל (ברנו-73 ) ,שרעבי, קרגולה.