פרסומת
דלג

כדורגל נשים-הנשים פותחות עונה

מאת: ● 9/11/2010 22:21 ● ערב ערב 2471
קבוצת הנשים של 'בני אילת' יצאה השבוע לדרך. ביום שני האחרון, פתחה הקבוצה את האימונים לקראת פתיחת העונה בחודש דצמבר. התוכנית היא לגבש קבוצה שתשתתף בליגה השנייה. בקבוצה מעודדים מההיענות הגבוהה של הבנות לאחר פרסום הכתבה בעיתון 'ערב ערב' על פתיחת הקבוצה. שלוש שחקניות רכש שעוברות להתגורר באילת יצטרפו לקבוצה החדשה

שבועיים לאחר שפורסם בלעדית בעיתון 'ערב ערב' על הכוונה לפתוח קבוצות כדורגל נשים ונערות באילת, נראה כי ההיענות לפרויקט החדש של אגודת הכדורגל, 'בני אילת', גבוהה מהציפיות.
כזכור, בכתבת השער של העיתון לפני כשבועיים, פורסם כי יש כוונה לפתוח קבוצות כדורגל נשים ונערות באגודה, ביוזמתה של אן לוי, עולה חדשה מארצות הברית. באגודת 'בני אילת', שרוצים להתפתח, קפצו על הרעיון ושיתפו פעולה עם לוי. עכשיו, לאחר ההצהרות לפתוח קבוצה, נראה שהכוונות התפתחו בצורה חיובית, אפילו מהר מהמצופה. שבועיים לאחר פרסום הכתבה ב'ערב ערב', ההיענות היתה כל כך גבוהה, עד כדי כך שהקבוצה כבר פתחה את אימוניה.

תמונת כתבה


רוצות להשתלב בליגה


חמש עשרה בנות נטלו חלק באימון הראשון, מתוכן שלוש שחקניות מקצועניות ששיחקו בליגה וישדרגו את הקבוצה. שבע בנות בקבוצה שיחקו כדורגל, במסגרות לא מקצועיות, וחמש שחקניות אחרות הגיעו לקבוצה בלי רקע בכדורגל, אבל הן היו ספורטאיות בתחומי ספורט אחרים והחליטו לעבור לכדורגל. אגב, חמש בנות מהקבוצה מגיעות מקיבוץ סמר.
את הקבוצה מנהלת אן לוי, שיזמה את הרעיון להקמת קבוצה באילת. איברהים אבו רקייק, מאמן הקבוצה הבוגרת והמנהל המקצועי במחלקת הנוער, אחראי גם בקבוצת הנשים על החלק המקצועי.
בקבוצה החדשה מרוצים מההיענות הגבוהה של הבנות, "מסתבר שהיתה דרישה גבוהה להקים קבוצה מקצוענית לליגה", אמרה השבוע אן לוי, "אנחנו מאוד מרוצים גם מההיענות הגבוהה וגם מאיכות הבנות שהגיעו", הוסיפה לוי, "אנחנו רוצים להגיע לעוד בנות, כדי שיהיה לנו קאדר שחקניות גדול יותר לקראת המשחקים".
במסגרת ענף כדורגל הנשים קיימות שתי ליגות א' ן- ב'. הכוונה היא לרשום את הבנות לליגה ב'. "אם נתאמן ברצינות בחודשים הקרובים, לא תהיה לנו בעיה להשתלב בליגה", אמרה לוי, "הרמה בינתיים לא כל כך גבוהה בליגה, כך שיש לנו סיכוי להקים פה קבוצה טובה".


"תודה ל'ערב ערב'"


המהירות שבה נפתחה הקבוצה וההצלחה לגייס בזמן כל כך קצר שחקניות, הן התפתחויות מפתיעות שלא ציפו להן. "אחרי פרסום הכתבה בעיתון 'ערב ערב' היו הרבה פניות אליי ולמועדון. ההצלחה לגרום למודעות הפתיעה אותנו, וזה הרבה מעבר למה שאני או אחרים שיערו שיהיה", אומרת לוי, "תודה ל'ערב ערב' שנתן לנו את החשיפה הראשונה ועזר לנו להקים את הקבוצה הזאת".
הכוונה של הקבוצה בימים הקרובים היא לגייס כמה שיותר בנות איכותיות ברמה גבוהה. "אכפת לנו יותר מהאיכות של הבנות, לא רק בתור שחקניות. זה משהו שאיברהים אבו רקייק מקפיד עליו בכל התחומים".
התוכנית היא לקיים הרבה אימוני כושר, כדי להכניס את הבנות למשמעת כדורגל, לפתח אותן בתור שחקניות, להחזיר לחיי הכדורגל גם את הבנות ששיחקו ולגבש את הקבוצה, כך אני בטוחה שזה יקרה. לפי הבנות שראיתי באימון הראשון, לפי המוטיבציה וההתרגשות שלהן, זה הולך בדרך הנכונה. השחקניות מתרגשות וגם אני די התרגשתי".