פרסומת
דלג

מנדוזה נשארת בכלא

מאת: ● 17/11/2010 16:02 ● ערב ערב 2472
דב מגד, שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, קיבל בשבוע שעבר את בקשת המדינה והחליט לעצור עד תום ההליכים את ליליאנה מנדוזה מאילת, החשודה ברצח בעלה ארנסטו, עד תום ההליכים נגדה. עו"ד שמעון תורג'מן, סנגורה של מנדוזה, הציע כחלופת מעצר את חברתה או את בנה הבכור, שישמשו עדי תביעה במשפט. השופט קיבל את עמדת התביעה וכאמור, החליט כי מנדוזה תישאר מאחורי סורג ובריח

פרקליטות מחוז דרום הגישה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בקשה להורות על מעצרה עד לסיום ההליכים המשפטיים כנגדה. בשלב זה הוחלט כי מנדוזה תישאר בכלא.
כנגד מנדוזה הוגש כתב אישום המייחס לה עבירת רצח. כזכור, בכתב האישום נטען כי ב- 7 בספטמבר, לפני כחודשיים, במהלך ויכוח, ירתה ליליאנה מנדוזה בבעלה ארנסטו, פגעה בחזהו בצד שמאל וגרמה למותו.
עו"ד שמעון תורג'מן מהסנגוריה הציבורית, בא כוחה של מנדוזה, הסכים לקיומן של ראיות לכאורה בעבירת הריגה, שיש להן עילת מעצר, אך הוא ביקש לשחרר את מרשתו לחלופת מעצר בתנאי מעצר בית מלא בפיקוח חברתה, המתגוררת באילת. עו"ד תורג'מן הציע שהחברה תפקח על מנדוזה בכל שעות היום, למעט בשעות עבודתה, כארבע שעות בכל בוקר, שאז יפקח עליה בנה הבכור של מנדוזה. עו"ד תורג'מן היה מודע לכך שהערבים המוצעים הם עדי תביעה, אבל בבית המשפט הוא טען, כי המסוכנות הנשקפת ממרשתו החשודה אינה כלפי הציבור הרחב וכי אין לה קרובים אחרים בישראל. בנוסף, ביקש עורך דינה, כי שירות המבחן יערוך תסקיר מעצר.
עו"ד בורג מפרקליטות מחוז דרום התנגדה לבקשה בטענה כי מדובר בעדי תביעה אשר שהו במחיצת המנוח והחשודה זמן קצר לפני האירוע וכי הם אמורים להעיד על הלך הרוח ששרר ביניהם באותו יום. עוד טענה נציגת המדינה, כי אין מקום לקבל תסקיר מבחן, שכן החשודה עלתה לישראל לפני כשש שנים ואינה מוכרת לשירותי הרווחה. בנוסף, טענה התובעת, כי החשודה ביצעה, לכאורה, את המעשים המיוחסים לה בקור רוח, ירתה במנוח מטווח קצר באמצעות אקדח שהמנוח החזיק לצורכי עבודה, וכי התנהגותה מלמדת על מסוכנות.
"אין חולק על כך שהערבים המוצעים הם עדי תביעה, אשר שהו בסמוך לאירוע במחיצת החשודה והמנוח ועתידים להעיד על ההיכרות שביניהם", אמר השופט מגד, "בנסיבות העניין, אינני סבור שחברתה של החשודה תהיה מסוגלת לפקח עליה ולהוות לגביה דמות סמכותית".
באשר להצעת הסנגור כי בנה של המשיבה יפקח עליה, אמר השופט: "בהעדר חלופת מעצר קונקרטית, לא מצאתי לנכון לבקש משירות המבחן, שבלאו הכי עמוס לעייפה, לערוך תסקיר מעצר. אהיה מוכן לבחון חלופת מעצר אחרת, גם באמצעות שירות המבחן, במידה ותוצג. בנסיבות העניין, ובהעדר חלופה מעצר, אני עוצר את המשיבה עד תום ההליכים כנגדה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש