פרסומת
דלג

משטרת אילת: התעוזה של המסתננים גוברת

מאת: עומר כרמון ● 17/11/2010 18:13 ● ערב ערב 2472
סגן מפקד מרחב אילת, סנ"צ איתן גדסי: "ישנה עלייה של עשרות אחוזים בכמות המסתננים ובמעורבות שלהם בפשיעה בכל סוגי העבירות. אלימות, מין מעשי שוד. במטה הארצי נערכים דיונים להתמודדות עם תופעת המסתננים. בין השאר, הוקצה רכז מודיעין כדי לאסוף מודיעין בקרבם ונשקלת הקמת כוח משימה לטיפול בתופעה". סנ"צ גדסי סירב לחשוף את נתוני הפשיעה הרשמיים: "אנחנו נפיץ אותם באיזשהו שלב", הוא אמר
סגן מפקד מרחב אילת, סנ"צ איתן גדסי, אמר ל'ערב ערב', כי "ישנה עלייה של עשרות אחוזים בכמות המסתננים ובמעורבות שלהם בפשיעה בכל סוגי העבירות. אלימות, מין מעשי שוד. התעוזה של המסתננים גוברת", הוא הוסיף.

השבוע, דיווחה משטרת אילת על שני מקרי פשיעה, בהם לפי החשד, היו מעורבים מסתננים: סמוך למרכז תיירות, הותקפה עובדת אחד המלונות, ככל הנראה על ידי מסתנן אשר ניסה לשדוד את תיקה. העובדת נאבקה עימו והצליחה למנוע את חטיפת התיק. תוך כדי מאבק, ננשכה ברגלה ונזקקה לטיפול רפואי. ניידות המרחב שהוזעקו לאירוע פתחו בסריקות נרחבות אחר החשוד. תוך זמן קצר נעצר חשוד העונה לתיאור המתלוננת.

ביום שבת, התלונן נהג מונית על כך שנשדד ככל הנראה על ידי שני מסתננים. לדברי הנהג, בתום הנסיעה שהוזמנה, השניים תקפו אותו, שדדו ממנו כסף מזומן ונמלטו. ניידות המרחב שהוזעקו למקום פתחו בסריקות נרחבות, אולם טרם נעצרו חשודים.

האם העלייה היא גם בהרשעות, או רק בתלונות?, שאלנו את סנ"צ גדסי
"גם וגם".

האם קיימים נתונים רשמיים?
"אני לא יכול לתת נתונים רשמיים".

לפני חודש יצא דו"ח של הכנסת, שהתבסס על נתוני המשטרה עד סוף חודש יולי 2010, ושם דווקא נכתב שמעורבות המסתננים בפלילים באילת, נמוכה ביותר.
"אולי בהשוואה ארצית. אבל בגדול, יש לנו עלייה".

הסתכלתי על ההודעות לתקשורת שיצאו ממשטרת אילת בחודש האחרון. בשלושה מתוך 22 מקרים, היו מעורבים מסתננים
"אנחנו לא מוציאים פירוט על כל קטטה".

אבל התקשורת דווקא מבליטה מקרים בהם מעורבים מסתננים
"מה שאני מוציא לתקשורת זה לא מדד. אני אומר לך שיש עלייה, ואתה מחפש אימות לעניין הזה. אני לא יכול להפיץ את הנתונים האלה. אנחנו נפיץ אותם באיזשהו שלב".

סנ"צ גדסי מסר, כי במטה הארצי של המשטרה נערכים דיונים להתמודדות עם תופעת המסתננים. בין השאר, הוקצה רכז מודיעין כדי לאסוף מודיעין בקרבם ונשקלת הקמת כוח משימה לטיפול בתופעה.
'ערב ערב' יוסיף לעקוב ולדווח.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש