פרסומת
דלג

כף רגלה השמאלית

מאת: ● 1/12/2010 17:24 ● ערב ערב 2474
תושבת אילת הגישה בבית משפט השלום באילת תביעת פיצויים נגד תושב העיר וחברת הביטוח שלו. לטענתה, רכב נהוג על ידו עלה עם גלגל על כף רגלה השמאלית, תוך כדי נסיעה. וכי בעקבות התאונה, נגרמה לה נכות וכי איבדה כושר עבודה לזמן ארוך בגלל שבעבר היא סבלה משבר ברגל. השופט, יואל עדן, קבע כי על הנתבעים לפצות אותה ב- 45 אלף שקלים ו- 7,000 שקלים נוספים להוצאות ושכר טרחת עורך דין

תושבת אילת (45) הגישה בבית משפט השלום תביעה נגד תושב העיר וחברת הביטוח שלו. לטענתה, היא נפגעה בנובמבר2005 בתאונת דרכים כהולכת רגל, כאשר רכב נהוג על ידי תושב העיר עלה עם גלגל על כף רגלה השמאלית תוך כדי נסיעתו. התובעת פנתה לקופת חולים עקב הכאבים שחשה והיתה באי כושר משך 14 יום.
כשנה לפני התאונה, נגרם לתובעת שבר בכף רגלה השמאלית, והפציעה רק גרמה לזנק גדול יותר באותו מקום.
המומחה הרפואי בתחום האורתופדיה, אשר מונה מטעם בית המשפט, קבע, כי לתובעת נגרמה נכות צמיתה בשיעור % 2.5.
המומחה קובע אבדן כושר עבודה מלא למשך שבועיים, ונכות זמנית בשיעור % 10 לחצי שנה.
על פי חוות הדעת, אירע שבר עם תזוזה קלה אשר טופל בחבישה אלסטית, ולאחר תום תהליך ההחלמה, התלוננה התובעת על עיוות רגיש באזור השבר, המקשה עליה בנעילת נעל סגורה ובפעילות ספורטיבית.
המומחה מצא בבדיקתו החלמה מלאה של השבר בכף הרגל עם בליטה עודפת בצידה החיצוני של הרגל, עם דפוס הליכה תקין.
השופט, יואל עדן, קבע, כי יש לקבל את גרסתה האמינה של התובעת, אשר הנתבעים לא הביאו כל ראיה לסתירתה.
"זוהי תאונת דרכים כמשמעותה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והנתבעים חייבים בפיצוי התובעת על פי החוק", אמר השופט עדן. מדבריו של המומחה, התרשם השופט בדבר קיומה של נכות תפקודית.
אשר לטענה שהועלתה על ידי הנתבעים, כי באמצעות ניתוח ניתן לתקן את המצב הקיים, אמר השופט עדן: "אינני סבור כי בנסיבות העניין יש לשלול מהתובעת פיצוי על בסיס טענה זו. לתובעת הבחירה אם לעמוד בסיכונו של ניתוח, וההתרשמות היא כי מדובר בניתוח קל, הרי שעל פי דברי המומחה, הוא נושא בחובו סיכונים של ממש.
לאור הסיכונים אל מול הנכות התפקודית, יש לדחות את הטענה המתבססת על חיוב התובעת בביצוע ניתוח. הימנעותה ממנו הינה לגיטימית, שכן הסיכון העולה ממנו הינו סיכון של ממש", הוסיף עדן.
בשקלול הפסדי שכר בעבר, קבע השופט, כי על התובעת לקבל סכום של 5,410 ש"ח. משקלול הפסד השתכרות בעתיד הכולל את טיב הפגיעה, גובה הנכות התפקודית, הגיל והשכר - יועמד סך הפסד ההשתכרות לעתיד על סך 25,000 ₪
הוצאות נסיעות והוצאות רפואיות פסק השופט סכום של 3,000 ₪. עזרה בעבר סכום של 2,000 ₪, שקלול הכאב וסבל, אי הכושר, הכאבים, אי הנוחות בעתיד ואי יכולתה לעבוד עבודה ממושכת, הפיצוי בגין כאב וסבל יהיה בסך 10,000 ₪ ובסך הכל כ-410, 45 אלף שקלים, בתוספת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 6,848 ₪

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש