פרסומת
דלג

מחזירה את האילתים הביתה

מאת: ● 5/1/2011 09:25 ● ערב ערב 2479
קבלו את יפה כהן, האשה מאחרי משרד הכרטיסים 'מופעים ועוד'. כהן שמתכננת להביא אומנים אילתים להופעות בעיר הולדתם, מצמיחה ומטפחת מופעי תרבות מהסוג הלוקאלי. תופעה
מחזירה את האילתים הביתה

סוף ינואר תגיע לאילת, עיר ילדותה, הזמרת, השחקנית והכותבת פזית נוני. עם לידת הדיסק החדש תופיע נוני בפני חברים ומכרים במה שהביקורת מכנה 'הופעה מחשמלת'. מי שעומדת מאחורי המופע המתוכנן היא יפה כהן, המוכרת, שפתחה לפני כשנה וחצי בעיר את משרד 'מופעים ועוד' שעוסק במכירת כרטיסים למופעים, הפקות ופסטיבלים. "את מה שעשיתי קודם לכן במנהלת התיירות", מסבירה כהן על הגישה העכשווית שלה, "לקחתי לכיוון אחר של משרד כרטיסים מסודר שחסר בנוף האילתי". כעת פותחת כהן, אילתית מכף רגל ועד ראש, בליין של הפקת מופעים של אמנים ויוצרים בני אילת, ששבים להופיע בעיר הולדתם. "הליין הזה נולד ממש במקרה. זה התחיל עם רן לוי, בן אילת, שנעשה לקומיקאי מפורסם. נוצר ביני לבין רן קשר חברי מיוחד. בעקבות ההופעה הראשונה, הוא הגיע אחרי כן פעמיים נוספות", מספרת כהן שמלווה לדבריה את פזית נוני מזה שנה. "אילתים מביעים רצון לראותה מופיעה בבית. מי שהרימה את הכפפה זו מירב אפק מתיאטרון 'מופת' ב'בית פיליפ מוריי', והתחברנו למועד שבו היא משיקה את הדיסק הראשון שלה שיימכר במהלך ההופעה. מבחינתי זו סגירת מעגל".
מיהו מבחינתך אומן אילתי?
"יליד המקום. ולא אלו שבאו לעבוד פה שנה בצוות בידור ועזבו. אבל אומנים אילתים הם גם אנשים שבאים מבחוץ וקורה להם משהו במפגש עם אילת. שאפשר לומר שמדובר בכאלו שהכישרון שלהם פרץ בעקבות המגורים בעיר".
יש משהו באילת שמייצר כוכבים?
"כן. האילתים מיוחדים ביצירתיות שלהם. אנחנו מרוחקים ואין לנו גישה לכל מה שיש במרכז אז יוצרים יש מאיין". כהן מציינת שלא מעט בני אילת מגיעים לכוכבנות בעקבות המגורים בתל אביב. "פזית ורן הכישרון שלהם פרץ במרכז. זה נכון גם לגבי הספורטאים שלנו ועוד. הם מגיעים למצוינות במרכז כי יש שם את הכלים מבחינתם החזרה לאילת זו סגירת מעגל".
מה קורה לאומנים שחוזרים להופיע באילת?
"אילת עיר קטנה והם מופיעים בפני קהל שהם מכירים כמעט את כולו. ואפשר לראות את זה כשרן הופיע פה התחילו לרוץ קטעים על הבמה עם הקהל עצמו חברים ומכרים שהעלו זיכרונות. זו אינטראקציה שונה כשזה קהל מוכר". וכהן חולמת להקים יום אחד את מועדון הצחוק האילתי שיתכנס אחת לשבועיים ויספרו בו קטעים שקרו במהלך השבוע ומזה יתפתחו מופעי הומור.
את מי את מתכננת להביא בהמשך?
"עדיין אין מישהו על הכוונת אבל זה יבוא בקרוב".העם מצפה.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש