פרסומת
דלג

הכדורסלן אביאל יצחק עוכב לחקירה

מאת: ● 5/1/2011 15:58 ● ערב ערב 2479
אביאל יצחק, כדורסלן 'הפועל חבל אילות', ספג במשחק נגד 'מכבי מכבים/רעות' שתי עבירות טכניות והורחק, אבל לטענת השופטים, השחקן לא בחל בשום אמצעי לאיים עליהם. לאולם הכדורסל הוזמנו שוטרים כדי להרגיע את המהומה. השוטרים עיכבו אותו לחקירה. בקבוצה כועסים על השחקן. המאמן, יוני אלוני: "הוא פגע פגיעה חמורה מאוד בקבוצה, הוא צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו". בעקבות האירוע, לא ישותף אביאל יצחק במשחק הדרבי החשוב נגד 'הפועל אילת' ביום ראשון הקרוב
הכדורסלן אביאל יצחק עוכב לחקירה

קבוצת הכדורסל של 'הפועל חבל' אילות הפסידה ביום ראשון האחרון ב- 19 נקודות הפרש (99: 80) נגד 'מכבי מכבים/רעות', אבל הסיפור של המשחק היה לאחר שאביאל יצחק, שחקן חבל אילות, הורחק. לטענת השופטים, שלומי מערבי ואלרון לוי, הם נאלצו להרחיק את יצחק בשתי עבירות טכניות, לאחר שהתנהג בצורה לא נאותה על הפרקט. לאחר שהורחק, טענו השופטים, כי השחקן החל לקלל אותם ואיים עליהם. לאחד מהם טענו כי אמר: "כשתגיע לאילת, אני אחסל אותך". השופטים שהרגישו מאוימים לא לקחו צ'אנס, הם הזמינו משטרה. כאשר הגיעו השוטרים, הוא עוכב לחקירה בתחנת המשטרה במודיעין, אך בהמשך, שוחרר והספיק לחזור בטיסה לאילת עם שחקני הקבוצה. אגב, רק בשבוע שעבר, קבעו דייני בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל עונש לפרד קמפבל, שחקן 'מכבי מכבים/רעות'. קמפבל הורחק לשני משחקים נוספים ואף ספג קנס של 1,500 שקלים בעקבות דיווח על התנהגות בלתי ספורטיבית ופגיעה גופנית בשופטי המשחק.

יועמד לדין משמעתי


מה יהיה עונשו של יצחק? עדיין לא ברור. ההערכה היא כי באיגוד הכדורסל ירצו למנוע התנהגות מהסוג הזה ויחמירו עם השחקן. באיגוד הכדורסל הודיעו השבוע, כי השחקן יושעה אוטומטית במשחק הקרוב (נגד אילת) ויועמד לאחר מכן לדין משמעתי. בקבוצה לוקחים בחשבון שיצחק יכול לספוג השעיה עד לסיום העונה.
בדו"ח החריף שהעבירו השופטים לאחר המשחק לנפתלי גושן, רכז הליגות באיגוד, הם כתבו על מעלליו של אביאל. "כארבע דקות לאחר תחילת הרבע השלישי, נענש השחקן אביאל יצחק בעבירה טכנית שנייה לאחר שאמר לנו 'אל תנסו אותי' והגיב בצורה מתלהמת מהספסל, תוך צעקות על השופטים, 'מי הם בכלל, הם לא יודעים מי אני'.
'תגיד, אתה יודע עם מי יש לך עסק?', הוסיף אביאל לעבר השופט, 'אתה לא מכיר את העבר שלי, אני מציע לך להיזהר. כדאי לך לדעת מה הייתי לפני שנהייתי שחקן'". בתגובה לאיומים אלה, הורחק אביאל מהמשחק. "מאותו רגע", ציינו השופטים, כי השחקן החל במסכת איומים והתנהגויות חמורות.
לטענת השופטים, בהמשך, אביאל יצחק אף קילל ואמר לשופט לוי: "חתיכת אפס, אין לך מושג עם מי אתה מתעסק, חכה אחרי המשחק, בחיים אתה לא תגיע לשפוט באילת, אני אעקוב אחריך בכל מגרש שתהיה בו באילת".
"במחצית הראשונה הכל היה רגוע, אבל אביאל התעצבן שהשופט לא שרק לעבירה שעשו עליו. הובלנו 47: 41 במחצית, אבל במחצית השנייה, הדברים יצאו משליטה", סיפר מאמן חבל אילות, "אביאל הלך עם הרופא ראש בראש ואיבד את השליטה לגמרי, ומשם זה התדרדר", הוסיף אלוני, "רציתי להרגיע את העניינים, השופט בא לספסל ושרק לעבירה טכנית, אביאל עזב את המגרש, חזר לספסל, אז השופט אמר לו 'תשב, אל תקום', שוב החלו חילופי דברים מול השופט, ואנחנו הפסדנו את כל הקופה", אמר אלוני בכעס, "איבדנו את המשחק ואביאל איבד את הראש כאשר צעק ללא הפסקה, עד שהשוטרים הגיעו ולקחו אותו לתחנה. 'חכה, אני אדקור אותך', צעק אביאל לשופט המשחק, אלרון לוי, 'אין לך מושג עם מי התעסקת', ועוד כמה איומים קשים".

תיק פלילי?


בכל מקרה, בקבוצה מאוד כועסים על התנהגותו של השחקן. "אביאל פגע פגיעה מאוד חמורה בקבוצה", אמר המאמן, יוני אלוני, "סביר מאוד שירצו להשעות אותו עד סוף העונה, עכשיו נצטרך לראות איך מרימים את הקבוצה מכאן, ואביאל יצטרך לעשות את חשבון הנפש שלו, הוא לא ילד. הוא צריך לראות מה הוא עושה עם עצמו ועם ההתנהגות שלו".
אגב, לקבוצה נודע, כי הדברים הסתבכו עוד יותר, ובמשטרת מודיעין מתעקשים לפתוח לאביאל יצחק תיק פלילי. המקרה ישפיע מאוד על הקבוצה, ובהשלכות שלו מתכוונים לדון בישיבת ההנהלה של העמותה.
גם חבר הנהלת העמותה, דוד לוי, אמר, כי הוא רואה את המקרה בצורה חמורה: "מבחינתי, השופטים הם אלה שקובעים, אין שום סיבה להתנהגות כזאת, אפילו אם השחקן צודק".

השחקן אביאל יצחק סירב להגיב לדברים.

אין ספק שלמרות ההתפתחויות האחרונות עם אביאל יצחק, ביום ראשון הולך להיות משחק דרבי מעניין ומותח במיוחד. 'הפועל חבל אילות' רוצה לראות אם פניה מועדות לתחתית, ו'הפועל אילת' רוצה לראות את פניה לעבר צמרת הטבלה. "אנחנו מגיעים בדרבי הזה לקרשים", אמר אלוני לקראת הדרבי הקרוב (יום ראשון ביוטבתה), "אי אפשר להחביא את זה שמבחינה מקצועית אנחנו בצרה צרורה. היינו מודאגים מהדרבי, עכשיו אנחנו בכלל מודאגים מהעונה הזאת ולאן היא הולכת".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש