פרסומת
דלג

כדורגל: איברהים אבו רקייק התפטר

מאת: ● 9/1/2011 18:20 ● ערב ערב 2064
יממה לאחר הניצחון הדרמטי על הפועל כפר שלם, הדהים איברהים אבו רקייק, מאמן הבוגרים והמנהל המקצועי של מחלקת הנוער בבני אילת את כולם כאשר הודיע על התפטרותו. הסיבה: ההנהלה התערבה ולא כיבדה החלטה מקצועית שלו. אבו רקייק: "לא כיבדו את המילה שלי וההתפטרות שלי סופית". רונן שי: "אנחנו ניפגש עם איברהים וננסה ללבן את המחלוקות"
כדורגל: איברהים אבו רקייק התפטר

תמונת כתבה
אבו רקייק ונשיא האגודה, רונן שי [צילם: מאיר אוחיון]


קבוצת הכדורגל של בני אילת מצליחה בעונתה הראשונה בליגה א' לצעוד בצמרת ומחלקת הנוער רושמת לא מעט הישגים, אבל מאחורי הקלעים, באגודת בני אילת הרוחות סוערות בעקבות פרשת התפטרותו של המאמן, איברהים אבו רקייק מתפקידיו בקבוצה. חתול שחור עבר בין מאמן הקבוצה, איברהים אבו רקייק ליו"ר, שמעון אבו, וכל זה קורה ממש אחרי ניצחון מעודד מאוד על הפועל כפר שלם, ניצחון שהקפיץ את בני אילת למקום החמישי בליגה א'.

הרקע למחלוקת ביניהם היא ההתערבות של ההנהלה בנושא המקצועי. אבו רקייק משמש באגודה גם כמנהלה המקצועי של מחלקת הנוער. אבו רקייק התלווה ביום שבת למשחק קבוצת הנערים של בני אילת במרחבים. לפני כן שמע המאמן כי באגודה החליטו להפר הנחיה מקצועית שלו לגבי אחד משחקני הנוער. אבו רקייק הורה למאמן הנוער רז חיים שלא לשתף את השחקן עד לשיחה משותפת ביום ראשון, אך יו"ר האגודה שמעון אבו שיגר הוראה אחרת והשחקן נכלל בהרכב הראשון נגד הוד השרון.

אבו רקייק יצר קשר עם נציגי ההנהלה, הזהיר כי למהלך
הזה יהיו השלכות מרחיקות לכת ואף הבהיר כי אם ייתנו לזה יד ולא יגבו את ההחלטה שלו הוא מתפטר".

מקורבים לאגודה טענו השבוע כי מדובר בצעד הזוי של ההנהלה: "הרי זה ברור שבהחלטה של מאמן או מנהל מקצועי, לא מתערבים מבחינה מקצועית, אז מה הם ניסו להשיג בזה?", אם משהו לא מוצא חן בעיני מישהו מההנהלה, עושים את זה בצורה מסודרת, וזה מה שהוא ביקש, לחכות עם הדברים עד יום ראשון, העיקר לא לשבור את המילה שלו, בהנהלה הגזימו יותר מדי עם הגישה הזאת", טען אחד המקורבים, "בשביל ויכוח כזה על שחקן, הם לא צריכים להרוס את הקבוצה".

"מקורב אחר למאמן אמר השבוע: "אני לא מבין איך נותנים למאמן כזה, לעזוב בצורה כזאת. הבן אדם, השקיע את כל כולו באגודה, הביא אותה למקומות שאף מאמן לא הצליח מעולם, בני אילת קפצה שתי ליגות, תראו איך קבוצות מחלקת הנוער נראות טוב, פשוט הכל מושלם, אז בשביל אגו לזרוק את הכל לפח? איך הם נותנים לדבר כזה לקרות, הרי ידוע שסמכות של מנהל מחלקת הנוער מבחינה מקצועית היא מעל כולם, אם איברהים יעזוב בסופו של דבר, הכל כאן יתפרק. איברהים עשה באילת עבודה מצוינת, הוא הביא את השינוי שאילת היתה זקוקה לו עם קבוצה שנמצאת במרוץ ללאומית. אני פשוט לא מבין מה קרה להנהלה".

תמונת כתבה
יו"ר בני אילת, שמעון אבו [צילם: מאיר אוחיון]


מאז שהודיע על התפטרותו, לא מעט לחצים מופעלים על אבו רקייק שנחרץ בדעתו לעזוב באופן סופי. אוהדים, מכרים, מקורבים ושחקנים נפגשו עם המאמן מאז יום שבת וניסו לשנות את החלטתו, אך בינתיים, ללא הצלחה.

"לא כיבדו את ההחלטה שלי ומבחינתי, זה כבר אומר הכל", אמר אבו רקייק, "אני אקח את הדברים הטובים מאילת, אני אוהב את המועדון הזה. היו לי שלוש שנים יפות. אני מאחל הצלחה לבני אילת בהמשך, ההחלטה שלי סופית".

רונן שי, נשיא אגודת בני אילת אמר: "אני מתכוון להחיפגש היום עם איברהים כדי לנסות וללבן את הבעיות ולברר את כל העניין, לא יכול להיות שזה הדבר היחיד שגרם לפיצוץ הזה".