פרסומת
דלג

בבית ספר 'אלמוג' הוענקו פרסים לתלמידים מצטיינים

מאת: מערכת ערב ערב ● 10/1/2011 13:04 ● ערב ערב 2064
כמידי שנה גם השנה התקיים בבית הספר היסודי 'אלמוג' בניהולה של בטי סימלמיץ, טקס המצטיינים השנתי על שם אמונה ריצ'מן ז"ל. שני תלמידים מכיתות ו', עוז ביטון ועדן מארק, זכו בפרס המנהלת
בבית ספר 'אלמוג' הוענקו פרסים לתלמידים מצטייניםכמידי שנה גם השנה התקיים בבית הספר היסודי 'אלמוג' בניהולה של בטי סימלמיץ, טקס המצטיינים השנתי על שם אמונה ריצ'מן ז"ל.

בטקס, בו השתתפו כל תלמידי בית הספר, הורי התלמידים המצטיינים, בני משפחת ריצ'מן ומכובדים נוספים, הציגו תלמידי ביה"ס קווים לדמותה. מקהלת ביה"ס בניצוחה של המורה למוסיקה עינת לוי, הנעימה בשירים ולהקת המחול בהדרכתה של רויטל אלמליח ריגשה את הקהל. בטקס, הוענקו פרסים לתלמידים מצטיינים, שניים מכל כתה. הפרס לתלמידים המצטיינים הוא ספר שנבחר על ידי מחנכת הכיתה ובו הקדשה אישית על תחום ההצטיינות. שני תלמידים מכיתות ו', עוז ביטון ועדן מארק, זכו בפרס המנהלת.

אמה של אמונה ז"ל, הגב' רות ריצ'מן החליטה להנציח את זכר בתה באמצעות רכישת ספרים לספריית בית הספר ומזה 24 שנים תורמת סך של כאלף דולרים בכל שנה לרכישת הספרים. כל הספרים למצטיינים נרכשו מכספי התרומה של הגב' ריצ'מן. יתרת התרומה משמשת, כאמור לרכישת ספרים להעשרת ספריית בית הספר.

מי הייתה אמונה ריצ'מן ז"ל?


אמונה נולדה בארה"ב ונקראה בשם ורה. ימי ילדותה ונעוריה עברו עליה כנערה אמריקאית לכל דבר. לאחר מלחמת ששת הימים הגיעה לארץ כשהיא כבר סטודנטית לחינוך. ורה רצתה לעבוד עם ילדים, לתת ולהעניק.
בארץ הוזמנה להתארח בביתה של משפחת תישבי, משפחה שהכירה את הוריה ויצרה עמם קשר חברי עמוק וחם. בואה של ורה שינה אותה, היא הרגישה כיצד היא נקשרת בעבותות של אהבה לארץ ישראל, ורה החליטה לשנות את שמה לאמונה. היא האמינה בארץ ובאנשים שבה, האמינה בעתיד, האמינה ביכולת שלה לתרום.

אמונה הגיעה לאילת. היא התאהבה במקום, הרי אדום המשנים צבעם, המפרץ הכחול המלטף את החול הזהוב שבו את ליבה, הם קראו ואמרו לה, כי הגיעה הביתה. תפילה עלתה בליבה, מי ייתן שהחול , הים, השקיעות והזריחות לא ייתמו לעולם.

חדורת תקווה ואמונה חזרה אמונה לארה"ב. מטרתה לסיים את לימודיה, לחזור לארץ, להשתקע באילת ולעבוד כמורה. חלום זה לא התממש. אמונה נהרגה בתאונת דרכים והיא בת 25. כה קרובה הייתה להשיג את מטרתה אך אליה לא הגיעה, חופי מולדת חיכו לה אך נשארו הגעגועים בלבד.

לזכרה של בתם החליטו הוריה להקים 'בית תלמיד' בבית הספר הראשון בעיר, בית-ספר 'אלמוג'. לימים הפך 'בית התלמיד' לספריית בית הספר הקרויה של שם אמונה ריצ'מן ז"ל. באדיבותה של משפחת ריצ'מן מוענקת, כאמור כל שנה תרומה כספית, קודש לרכישת ספרים לבית-הספר.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש