פרסומת
דלג

לשכת המסחר נגד חנות התכשיטים של 'מלון דן'

מאת: עומר כרמון ● 13/1/2011 17:10 ● ערב ערב 2064
בשבוע הבא תתכנס מליאת מועצת העיר לדיון מיוחד בבקשת 'מלון דן' לפתוח חנות תכשיטים גדולה בטיילת החוף הצפוני. לשכת המסחר: "השטח עליו מתוכננת החנות מיועד לשמש כמשחקיה לילדי המלון". 'מלון דן': "הנהלת המלון והחברה פועלות להשכיר את הנכסים המיועדים לכך על מנת לקבל תשואות מתאימות להשקעותיהם"
לשכת המסחר נגד חנות התכשיטים של 'מלון דן'ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, יכנס בשבוע הבא ישיבה מיוחדת של מליאת מועצת העיר כדי לדון בבקשת 'מלון דן' לפתוח בטיילת הצפונית חנות תכשיטים גדולה. לשכת המסחר באילת יצאה למלחמת חורמה בחנות המתוכננת. לדבריה, השטח עליו מתכנן 'מלון דן' לפתוח את החנות, יועד לשמש כמשחקייה לילדי המלון ולא למסחר. ממלון דן נמסר בתגובה: "הנהלת המלון והחברה פועלות להשכיר את הנכסים המיועדים לכך על מנת לקבל תשואות מתאימות להשקעותיהם. אנו פועלים כך בכל נכסינו, וגם ב'דן אילת'. הכל על פי דין".

"אני מקווה שחברי המועצה יחשבו טוב"


בהתנגדות לשכת המסחר שהוגשה לעיריית אילת, נטען, בין השאר: " אזור המע"ר (מרכז העיר, ע.כ) נמצא בדעיכה מתמדת. המרה למסחר של שטח המיועד למשחקיה לאורחי המלון, ועוד בהיקף המבוקש, פוגע בתכנון הכלכלי של העיר. האינטרסים של סוחרי העיר ראויים להגנה".

יו"ר לשכת המסחר באילת, דני להב, אמר ל'ערב ערב': "סך כל שטחי המסחר בעשרת חנויות התכשיטים בעיר, עומד כיום על 1,800 מ"ר. מלון 'דן' מתכנן להוסיף עוד 550 מ"ר. מדובר בתוספת של כמעט שלושים אחוזים. אם היזם רוצה להגיע לשרות התמרים, נקבל אותו בשטיח אדום ונעזור לו. אבל אם כל חנויות היוקרה יהיו בטיילת, מי יישאר בשדרות התמרים? רק דוכני פלאפל! סוחרי התכשיטים כבר נפגעו קשות לפני עשר שנים כשהוחלט לבטל את הפטור ממע"מ במכירה של תכשיטים בשווי של מאתיים דולרים ומעלה. כניסת היזם החדש, תהיה מכת מוות עבורם. לשכת המסחר מתכוונת להילחם בכל חורמה בתחרות הלא הוגנת הזאת. אני מקווה שחברי המועצה יחשבו טוב ויסתכלו טוב בעיניים של הסוחרים והעובדים שהם מעסיקים, שעוסקים שנים בענף הזה ושלא יצטרכו יום לאחר ההיתר, לסגור את עסקיהם ולהפוך לנטל על משפחותיהם".

גיורא בר דרור, הבעלים של 'תכשיטי אבן אילת' שמעסיק כשלושים עובדים, דיבר בחריפות נגד הכוונה לאשר ל'מלון דן' את פתיחת החנות: "במידה והתיירים יישארו בבית המלון ולא ייצאו לשום מקום, זה יפגע בכל העסקים בעיר, הלקוחות העיקריים שלנו הם התיירות העשירה - אוליגרכים קונים תכשיטים בעשרות אלפי דולרים. בזכותם אנחנו מצליחים להחזיק את העסקים שלנו ברווח. בלעדיהם, אנחנו נקרוס".

צבי מילר, הבעלים של חנות התכשיטים 'אזורית' ב'קניון הים האדום', אמר ל'ערב ערב': "המצב עצוב אין עם מי לדבר. שיווי המשקל הכלכלי כבר כיום נוטה לכיוון בתי המלון ועכשיו רוצים לעשות את המצב לעוד יותר גרוע. פעם 'הקניון האדום' היה המרכז של אילת, היום זה חור, ואנחנו שומעים שהולכים לבנות עוד מרכזי מסחר בעיר".

אייל קוזינסקי, מ'תכשיטי פלס' במרכז רזין, הוסיף: "פתיחת חנות הענק ב'מלון דן' היא המסמר האחרון בארון המתים שלנו. היום עדיין מסתובבים בשדרות התמרים תיירים מרוסיה ויהודים מצרפת, שקונים אצלי. זאת אוכלוסיה שמתאכסנת במלונות חמישה כוכבים. ברגע שיפתחו ב'מלון דן' מתחם בגודל 500 מ"ר, אף אחד לא יגיע יותר לשדרות התמרים. באילת נוצרו שתי ערים : אילת עם התושבים הוותיקים ועיר של אנשי עסקים עשירים באזור התיירות".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: בדיקה מול מינהל ההנדסה מעלה כי, בועדת המשנה שמספרה 201101 מיום 2.1.2011, הוחלט כדלקמן: "לאחר שמיעת הצדדים ובאי כוחם, התקיים דיון בין חברי הועדה. מהדיון עולה כי קיימת חשיבות בקבלת החלטה לגבי התכנית שהוגשה לפני קבלת החלטה בבקשה לשימוש חורג, שכן במידה והועדה המקומית תחליט שאין בכוונתה להמליץ על התכנית לא יהיה כל טעם באישור שימוש חורג. בנסיבות אלו מחליטה הועדה להשהות קבלת ההחלטה עד לאחר הדיון בתכנית לשינוי תב"ע שהוגשה ובכפוף לתוצאותיה".