פרסומת
דלג

עם קצת עזרה מחברים

מאת: ● 19/1/2011 15:12 ● ערב ערב 2481
תורמים נדיבים וצוות לימודי מתקדם, נרתמו להקמת חדר מעוצב לצרכים חינוכיים וטיפוליים ייחודיים בבית הספר 'אלמוג'. מאחורי היוזמה הברוכה בטי סימלמיץ, מנהלת בית הספר 'אלמוג' שמבטיחה: "זוהי הסנונית הראשונה בדרך להקמת מתחם לימודי ייחודי"
עם קצת עזרה מחברים

תמונת כתבה


דמיינו לעצמכם זאטוט שמתקשה בהבנת חומר לימודי בבית הספר היסודי. הוא לא מבין מה קורה לו ולמה כולם מתקדמים בעוד הוא נשרך מאחור. בכתה הרגילה עם עוד עשרות תלמידים רועשים ונמרצים קשה לו להבין מה אומרים. המורה עצמה עסוקה במתן מענה לכלל הכתה כולל בעיות משמעת. מה יעשה התלמיד שזקוק לתמיכה לימודית פרטנית או תמיכה לימודית בקבוצה קטנה? בדיוק בשביל הזאטוט המתקשה וחבריו, הוקם לאחרונה בבית הספר 'אלמוג' חדר מיוחד תומך לימודית והעשרתית.
וכך מספרת מנהלת בית הספר הגאה בטי סימלמיץ: " מדובר בסביבה לימודית. החדר המיוחד והמרהיב ביופיו, שחנכנו בשבוע שעבר הוא הסנונית הראשונה בדרך להקמת מתחם לימודי ייחודי. החדר עוצב בריהוט חדשני ובצבעים מרגיעים ונעימים ותוכנן במיוחד לצורך עבודה פרטנית של המדריך החינוכי וצוות ביה"ס, תוך מתן דגש על מענים חברתיים, רגשיים ולימודיים המותאמים לכל תלמיד ותלמידה".
מה תמצאו בחדר?
"בחדר עמדות עבודה אישיות, שולחן אליפטי המשמש לעבודה בקבוצה, עמדות מחשב, ספרייה ופינת ישיבה".
על היוזמה להקמת החדר חתומה מנהלת בית הספר החדשה, בטי סימלמיץ שזיהתה את הצורך במציאת חדר אשר יהווה סביבה לימודית אחרת, ייחודית ומזמנת. אלא שרצונות לחוד ותקציבים לחוד, אבל סימלביץ הנמרצת לא אמרה נואש אל מול החוסר בתקציבים.
היא פנתה למספר גורמים בבקשה לתרום לטובת תלמידי בית הספר וגילתה את מה שרבים אחרים בעיר גילו כבר לפניה- שאנשי עסקים בעיר אוהבים לתרום ולעזור. הנתינה לא פסקה. תוך מספר ימים התאחדו אנשים טובים ונדיבים, אשר שמו להם למטרה לקדם את הנושא ולתרום מכספם, מקצועיותם וזמנם לטובת היוזמה הברוכה. על הדרך החליטו התורמים להקדיש את החדר המיוחד לטובת הנצחת זכרו של חברם הטוב – שמואל סוויד ז"ל.

תמונת כתבה


מי בתורמים?
"נגריית חזן, בניהולו של משה חזן, ייצרה את הריהוט שעוצב ותוכנן במיוחד על ידי יורם זנטי, שגם הוביל וליווה את עובדי הנגרייה שנרתמו גם הם והגיעו לביה"ס, תרמו ממקצועיותם וזמנם.
עוד בין התורמים שהתגייסו לפרויקט: דוד כהן, מחב' יוסי אברהמי, שמואל ברלינסקי, יוסי עטיה וערן דריי מ'מרפדיית אילת'. על כך נאמר: יש הנותנים בשמחה והשמחה שכרם. ולנו נותר רק לברך בחום את התלמידים שייצאו נשכרים מהשימוש בחדר החדש.