פרסומת
דלג

בעקבות פניית 'ערב ערב' - החל שיפוץ 'מרכז איזידור'

מאת: עומר כרמון ● 28/1/2011 11:41 ● ערב ערב 2482
לפני מספר שבועות נעקרו כל השלטים והפרגולות מעל חנויות 'מרכז איזידור'. לסוחרים נאמר כי מדובר בתחילת העבודות לשיפוץ המקום, אך מאז, שום דבר לא קרה והסוחרים נותרו ללא שילוט וללא הגנה מהשמש הקופחת. מנכ"ל החברה הכלכלית, יוסי דיין: "הייתה מחלוקת עם האדריכל, אבל השבוע, הקבלן חזר למקום וחידש את העבודות"
בעקבות פניית 'ערב ערב' - החל שיפוץ 'מרכז איזידור'סוחרים ב'מרכז איזידור' בשכונת ערבה, פנו למערכת 'ערב ערב' כדי לספר על מצבם העגום. לפני מספר שבועות נדמה היה להם, כי העבודות לשיפוץ המרכז הוותיק יתחילו סופסוף. נציג החברה כלכלית אילת (חכ"א) שזכה לפני חצי שנה במכרז החברה הכלכלית ומשרד השיכון, הגיע. פירק את כל הפרגולות והשלטים. אך במקום להתחיל בעבודות, הותיר את הסוחרים בתוך עיי חורבות.

"פנינו אליכם מייאוש", אמר מוריס, הבעלים של 'המספרה הכחולה'. "לפני ארבע שנים היה כאן פיגוע בו נרצחו שלושה אנשים. לאחריו הובטח לנו שהמקום ישופץ באופן יסודי. בשנה שעברה פורסם מכרז לשיפוץ המרכז, הקבלן שזכה, הגיע, הרס את המקום, פירק שלטים, קירות. ואז הלך כשהוא משאיר אותנו כמו בתוך אתר הפצצה".

"אנחנו קופים שמשאירים אותנו ככה?"


ביקור במקום מאושש את טענותיהם של הסוחרים. החנויות והסככות ליד החנויות נעקרו ממקומם. על החנויות אין שלטים, והסוחרים נאלצו לאלתר שלטים זמניים בעבודות הדבקה על קרטון.

הבעלים של 'בוטיק ז'אנט', יושבים בתוך החנות, כמעט ללא יכולת להתגונן מהשמש הקופחת. "אנחנו כאן 37 שנים", הם אומרים בכאב. "אף פעם לא היה מצב כל כך גרוע. בהתחלה הבטיחו לנו שאחרי סוכות האחרון, הם יתחילו בעבודות. לא הזמנו סחורה בשל כך, אבל השבועות חלפו ושום דבר לא קרה".

תמונת כתבה
ב'בוטיק ז'אנט' מתבשלים בשמש [עומר כרמון]


יורם, הבעלים של 'משפחה מרקט', הראה לנו כיצד הוא נאלץ להגן על מקררי הגלידות שלו באמצעות קרטונים. "אני לא מבין את החוצפה הזאת", הוא אומר ל'ערב ערב'. הייתה לי פרגולה חדשה מעל מקררי הגלידות, ששילמתי עליה אלפי שקלים. הם באו וכיסחו אותה, ואחר כך שברו לי פלורוצנטים. שיעשו מה שהם רוצים, אבל שיגמרו כבר את העבודה. מה אנחנו קופים שמשאירים אותנו ככה? אנחנו לא משלמים ארנונה? ראה איך השמש מחממת פה את הגלידות! היה פה מעקה. הם עקרו אותו. אם בן אדם ייפול, מה הם יעשו?".

תמונת כתבה
יורם נאלץ להניח קרטונים על מקרר הגלידות [עומר כרמון]


"היה כאן קיר עם אבנים משתלבות. הכל נעקר", מצביע מוריס על הקיר הסמוך למספרה שלו. "זה מדכא. אני בא בלי חשק לעבודה. לא מספיק שאנחנו סובלים מתדמית גרועה במקום הזה, אז עכשיו. הוסיפו לנו עוד. לקוחות שמגיעים לכאן שואלים אותנו: 'מה קרה לכם'? אתם עוזבים?".

תמונת כתבה
מוריס מצביע על השלט המאולתר [עומר כרמון]


יוסי דיין: "הסוחרים צריכים להודות לי"


מנכ"ל החברה הכלכלית, יוסי דיין, הודה בשיחה עם 'ערב ערב', כי חל עיכוב בעבודות בשל בעיה אדריכלית. אבל הבטיח ששיפוץ המרכז יחל כבר בשבוע הקרוב. אנחנו בעיצומן של העבודות", הוא אומר. "אני לא יודע מדוע הסוחרים מתלוננים, במקום להודות לי על העבודה שמתבצעת".

המרכז לא נראה כעת כמו 'עיצומן של עבודות'
"זה נכון שעקרו להם את הכל. זאת עבודה של כמה ימים רק לפרק את הצנרת שהייתה שם ולסדר אותה. אנחנו גם מזיזים מזגנים, זה לא פשוט. אנחנו הולכים לעשות להם טיח על הקירות וצבעים. עשינו עדכון בתוכנית האדריכלית. הייתה מחלוקת עם האדריכל, וכבר השבוע, הקבלן יחזור למקום ויתחיל את העבודות. אנחנו הולכים להחליף את כל הריצוף הסמוך לחנויות. את המעקות, את המדרגות המכוערות והדוחות שיש שם. נעשה להם טיח וצבע על כל הקירות. ופרגולה יפה ואחידה לכל החזית של המרכז. ביקשנו מהעירייה שתעצב שם קו אחיד של שילוט ואני מקווה שכך יהיה. מה שהיה שם בעבר, שכל אחד תלה שלט איך שהוא רוצה, היה מכוער".

כמה זמן יימשכו העבודות?
"התחייבנו לסיים עד חודש אפריל. זה לוקח זמן".

תמונת כתבה
יוסי דיין הבטיח לסוחרים: "הכל יהיה בסדר" [עומר כרמון]


דיין הזמין את כתב 'ערב ערב' לסיור ב'מרכז איזידור'. הסוחרים הזועמים לא חסכו ממנו את תלונותיהם, אך דיין ניסה להרגיעם והבטיח להם שהסבל עומד לחלוף בקרוב. "אנחנו יושבים על הווריד של הקבלן כדי שיסיים את העבודות", הוא הבטיח. "הנושא הזה נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו". 'ערב ערב' יוסיף לעקוב ולדווח.