פרסומת
דלג

ראש העירייה: יועצת למעמד האישה לא חייבת לקבל שכר

מאת: עומר כרמון ● 2/2/2011 17:57 ● ערב ערב 2483
חוק קידום מעמד האישה קובע, כי רשות מקומית חייבת למנות יועצת למעמד האישה שתיבחר בדרך של מכרז. מאז שנכנס לתפקידו מאיר יצחק הלוי, לא התפרסם מכרז בנושא. בישיבת מועצת העיר שאישרה את תקציב 2011, הזכירה לימור להב לראש העירייה, כי לפני שמונה חודשים הבטיח כי תפקיד היועצת יופיע כבר בתקציב הנוכחי, אולם הבטחה זו לא קוימה. מאיר יצחק הלוי: היועצת תמונה כבר בשנה הקרובהעימות קולני פרץ השבוע בישיבת מועצת העיר שאישרה את הצעת התקציב לשנת 2011. חברת המועצה לימור להב הזכירה לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, כי בחודש יוני בשנה שעברה, הבטיח כי תפקיד יועצת למעמד האישה יופיע כבר בתקציב הנוכחי. אולם בהצעת התקציב לא היה להבטחה כל ביטוי.
ראש העירייה ענה ללהב, כי לפי ייעוץ משפטי שקיבל, יועצת למעמד האישה לא חייבת להיות מועסקת בשכר, והיא יכולה למלא את תפקידה גם בהתנדבות. לדבריו, יועצת למעמד האישה תמונה במהלך השנה הקרובה. "החוק אומר שצריך לשלם. היא לא יכולה להתנדב", ענתה להב ולא נענתה.

משרד הפנים: "נורה לפרסם מכרז בנושא"


חוק קידום מעמד האישה קובע, כי כל רשות מקומית חייבת למנות יועצת למעמד האישה שתיבחר בדרך של מכרז. היועצת אמורה לפעול לשוויון בין המינים, לביעור ההפליה נגד נשים ולמניעת אלימות נגד נשים. היא אמורה לשבת בוועדות העירייה המקבלות החלטות בנושא כוח אדם וזכאית להביע את דעתה גם בישיבות מועצה.
"כבר שבע שנים ברציפות, מיום שנבחר לראשונה לראשות העירייה ועד היום, מתחמק מאיר יצחק הלוי ממינוי יועצת לקידום מעמד האישה, מסיבות שאינן ברורות ואינן ידועות לי", אמרה להב ל'ערב ערב'. לאחרונה, שלחה מכתב לראש העירייה ובו הזכירה לו כי בישיבה המועצה שדנה בנושא לפני שמונה חודשים, הבטיח לה: "אנו נצא בימים הקרובים בהליך איתור מועמדת". הבטחה זו לא קוימה עד היום.
עיריית אילת לא ענתה לשאלותינו בנושא.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק על ידי משרד הפנים, במידה ולא מונתה יועצת למעמד האישה באילת, המשרד יורה לפרסם מכרז בנושא".
'ערב ערב' יוסיף לעקוב ולדווח.