פרסומת
דלג

יוליה של זהב

מאת: ● 8/2/2011 21:47 ● ערב ערב 2484
בתחרות שחיה בינלאומית שהתקיימה בפורטוגל, קטפה השחיינית האילתית המצטיינת- יוליה בנך, שלוש מדליות זהב ומדליית כסף נוספת. בנך סיימה ראשונה מבין הנשים בנבחרת ישראל ושחזרה את ההישג שלה בתחרות מלפני כשנתיים. היורשות שלה בהפועל אילת, אניה ג'רום ודנה מידניק העפילו לגמר אליפות ישראל לגילאים צעירים.
יוליה  של זהב

השחיינית האילתית, יוליה בנך, שיאנית ישראל במשחי חזה (50, 100 ו- 200 מ') ואלופת ישראל, אחת משתי התקוות האילתיות (צוברי בגלישה) לייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012, עשתה עוד צעד חשוב בדרך להתבססות שלה כשחיינית חזה הטובה ביותר מבין הנשים בנבחרת ישראל.
בנך חזרה השבוע מהתחרות המסורתית שמתקיימת מדי שנה בפורטוגל עם שלל של שלוש מדליות זהב ואחת כסף.
במקצה 50 מ' חזה זכתה בנך בזהב בתוצאה 33.7 שניות. יריבתה המושבעת, נסטיה קורוטקוב סיימה באותו משחה במקום החמישי.
במקצה 200 מ' חזה סיימה בנך שוב ראשונה וזכתה בזהב עם תוצאה של 2.33 ד'. קורוטקוב סיימה במקצה הזה במקום הרביעי. בנבחרת הישראלית במקצה מעורב שליחים (4X100) שחתה בנך במקצה 100 מ' חזה, וזכתה יחד עם בנות המשלחת במדליית זהב, השלישית שלה בתחרות.
ביום האחרון לתחרות, הפסידה בנך את האפשרות לזכות במדליית זהב רביעית. במקצה 100 מ' חזה סיימה יוליה שנייה, אחרי היריבה הפורטוגלית, בהפרש של שש מאיות השנייה וסיימה את המשחה שנייה בתוצאה 1.12 ד'.
אגב, בשנה שעברה, לא היתה התחרות בפורטוגל מוצלחת עבור בנך, שחזרה משם עם מדליית זהב אחת. השחיינית האילתית שחזרה בסוף השבוע את הישגה משנת 2009 כאשר גם אז חזרה מפורטוגל עם שלוש מדליות זהב ואחת כסף.
יש לציין כי מדובר בתוצאות מאוד טובות עבור השחיינית האילתית שתשתתף בעוד כשבוע וחצי באליפות ישראל לבוגרים שתתקיים באשדות יעקב.

בדרך לגמר


בשבוע שעבר יצאו שחייני הפועל אילת להשתתף במוקדמות אליפות ישראל לגילאים צעירים, עד 14. לתחרות שהתקיימה בשני חלקים, בשדרות ובערד, יצאו 16 שחיינים ושחייניות של הפועל אילת, אך רק שתי שחייניות אילתיות, אניה ג'רום, אחותה של יוליה, ודנה מיידנק הצליחו להעפיל לגמר. לילה מיידנק, אחותה התאומה של דנה, לא הצליחה להעפיל לגמר בגלל פציעה בכתף.
ביום ראשון האחרון התקיים טקס חלוקת פרסים לספורטאים מצטיינים של עמותת הספורט, בראשותו של אולג צ'רנומורץ'. פרסים הוענקו לאילתים שזכו באליפויות ישראל ובאולימפיאדת העולים בחמישה ענפי ספורט: שחייה, טניס שולחן, היאבקות, אגרוף והתעמלות אומנותית. יוליה בנך, אניה ג'רום, דנה ולילה מיידנק, דניאל ספירטוס, דומיניק פרידמן ומורגן קולי מענף השחייה זכו בפרסים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש