פרסומת
דלג

תקף עובד ציבור ונשלח לחודשיים בכלא

מאת: ● 16/2/2011 17:34 ● ערב ערב 2485
תושב אילת, שתקף סדרן אוטובוס והעליב אותו, ייכנס לחודשיים בכלא. כך החליט השבוע השופט אלון רום בדיון שהתקיים בבית משפט השלום באילת, לגבי מקרה שאירע לפני כשלוש וחצי שנים

בתי המשפט ממשיכים להעביר לציבור מסרים שלא ינהגו בסלחנות כלפי אזרחים שנוהגים באלימות. השבוע, הועמד לדין תושב העיר (23), שיוחסו לו בכתב האישום עבירה של תקיפת עובד ציבור והעלבת עובד ציבור, בכך שבחודש ספטמבר 2007, בתחנה המרכזית באילת, תקף הנאשם את המתלונן, סדרן בתחנת האוטובוס, בכך שהכה אותו בפניו ובהמשך, כשהגיעו שוטרים למקום, העליב את השוטרת כאשר קרא לעברה מילות גנאי המפורטות בכתב האישום. הנאשם סירב להישמע להוראות השוטרים. העבירות בוצעו כאשר הנאשם בגילופין ובהמשך, בתחנת המשטרה, הוסיף הנאשם והעליב את השוטרת המתלוננת במילות גנאי בשפת ביבים.
כמו כן, צורף לנאשם תיק פלילי נוסף, בו מיוחסות לו עבירות של תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו וניסיון להפרעת שוטר, אירוע מאוגוסט 2005, כאשר חברו של הנאשם תקף את השוטר, בכך שחבט באמצעות אגרופו בחזהו של השוטר, דחף אותו וירק עליו ובהמשך, הפריע הנאשם הנוכחי לשוטר, לעצור את חברו, בכך שמשך בידו את נאשם 1. מאוחר יותר, נאשם 2 תקף את השוטר בכך שאחז אותו בחולצתו, משך אותו לכיוונו ובהמשך, אחז בידו ולבסוף דחף אותו לאחור בגופו באמצעות ידיו.
הנאשם שעברו הפלילי כולל עבירות של גניבה, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, סחר בסם והפרת הוראה חוקית, הודה בשני תיקים.
"העבירות שביצע הנאשם הינן חמורות", אמר השופט אלון רום במהלך הדיון, "האחת עניינה תקיפת שוטר. מדובר בעבירה חמורה של עונש מאסר בצידה כאשר הנאשם, בעת ששתה לשוכרה, תקף שוטר שמילא את תפקידו, הגדיל לעשות שעה שהורחק מהמקום, אחז את השוטר בחולצתו ומשך אותו לכיוונו ודחף אותו לאחור. העבירה של תקיפת שוטר מחייבת תגובה עונשית הולמת", הוסיף השופט, "הנאשם שבפניי נותן את הדין בגין עבירה נוספת של תקיפת עובד ציבור והעלבת עובד ציבור, כאשר הנאשם הכה את סדרן תחנת האוטובוס בפניו, וגם באירוע זה היה בגילופין, כאשר הוא מקלל בשפת ביבים את השוטרת, עולב בה בשפה בוטה וקשה".
המשטרה ביקשה לגזור על הנאשם עונש מאסר מוחשי בדמות מאסר בפועל לצד ענישה נוספת, ואילו הסנגורית ביקשה לתת משקל יתר לשאלת השיקום וחלוף הזמן שעבר מאז ביצוע העבירות, תוך שהיא עותרת להסתפק בענישה הצופה פני עתיד ולחילופין, מאסר שירוצה על דרך עבודות שירות.
אבל השופט הסביר, כי לא יסתפק בעונש על תנאי. "עברו הפלילי של הנאשם והמעשים אותם ביצע מחייבים הטלת עונש ממשי כנגדו", אמר השופט רום וגזר עליו מאסר בפועל לתקופה של חודשיים, מאסר על תנאי לתקופה של ארבעה חודשים, למשך שלוש שנים, קנס בסך 1,000 ש"ח והתחייבות על סך 3,000 ₪ לבל יחזור על אותה עבירה במשך שנתיים.