הדפסה
קאן זה כאן
מאת: רותם ג'קסון גיליון: 2179,

אמש נפתח פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-3 בתרועות שמחה. התרבות הקולנועית שטפה את העיר אילת. שחקנים, במאים, מפיקים, יוצרים ושאר סלבריטאים וחובבי קולנוע כבר הספיקו למלא את האולמות ולחגוג ב'מתחם הפסטיבל'. הכינו את הכרטיסים - מחכה לכם סופשבוע מהסרטים...

פסטיבל הקולנוע באילת פתח את שעריו ויחד איתו נפתחו שערי ה'קניון האדום' לחוויה ייחודית מהסרטים.
מתחם הפסטיבל, אשר כבר הספיק לזכות בשם המפנק 'ניחוח קולנועי' הפך את הרחבה הפתוחה ב'קניון האדום' למתחם הוליוודי בו יוקרנו במהלך הסופשבוע מחזות זמר קלאסיים של M.G.M לקהל הרחב, ללא תשלום. בד בבד, יוקרנו כל ארבעים ושלושה הסרטים הנבחרים מ- 21 מדינות בעולם.
מגוון הסיפורים, הז'אנרים והשפות המדוברות בסרטים, ימצאו את הדרך אל ליבם של כל בני העדות ושל כל סוגי הקהל חובב הקולנוע. כל אחד יוכל למצוא את הסיפור האישי שלו מהחיים הנוכחיים, מבית אבא או מהחלומות הכמוסים ביותר, בתוך מגוון הסרטים העשיר של הפסטיבל.
מעבר לעוצמת החוויה התרבותית, החברתית והשיווקית שהביא לנו פסטיבל הקולנוע הבינלאומי באילת, הוא נתן במה גדולה והזדמנות פז ליוצרים וליצירה האילתית בתחום הקולנוע.
אחרי חודשים של צפייה ובחינת עשרות הסרטים שנשלחו להנהלת הפסטיבל במסגרת הפרויקט 'קולנוע אילתי', נבחרו חמשת הסרטים הטובים ביותר, שנעשו על ידי אילתים או צולמו באילת, כאמור, על פי הקריטריונים של הפרויקט. להלן חלק מהסרטים ואנשי התעשייה המקומית שיצרו אותם:

'כביש'
תקציר הסרט: על כביש צר בהרי מדבר יהודה, חטפו ארבעה פלסטינים את מעבידם הישראלי וערכו לו משפט על ההיסטוריה הציונית ופשעי הכיבוש. ככל שמתקדם המשפט, קרבים הקבלן ופועליו אל סופם הטראגי.
בימוי/כתיבה: נדב לפיד
הפקה: דנה רוזן
הקשר האילתי: צלם הסרט- סבסטיאן קבוט.
הסרט 'כביש' יוקרן ביום שישי 8.4. בשעה 13:00 ב'תיאטראות אילת', אולם 3.

'יום ולילה' יוקרן ביום שבת 9.4 בשעה 17:00 ב'תיאטראות אילת', פירוט על הסרט בכתבה נפרדת.

'אין אני'
תקציר הסרט: סיפור אהבה קצת שונה על חייהם הזוגיים של גילי ונטע, המגיעים לפרשת דרכים ולמבחן מחודש, בעקבות תאונת דרכים קשה, בה הפך גילי לנכה.
בימוי/הפקה: טל אגסי
הקשר האילתי: טל אגסי והשחקנים: גדי דדון וגיל ממן.
טל אגסי (26), סטודנט לקולנוע שנה ג' במכללת 'ספיר', ביים וכתב את הסרט כחלק מתרגיל של שנה ב'. החברים הטובים שלו, גדי וגיל, הסכימו לשתף פעולה בתור שחקנים. גיל ממן סיים בדיוק לימודי משחק ב'בית-צבי', ואילו השחקן הראשי, גדי דדון, לא למד משחק כלל, אבל הפגין יכולת משחק מדהימה, שהשאירה הרבה רושם על המורים במכללה. הסרט 'אין אני' יוקרן ביום שבת 9.4 בשעה 17:00 ב'תיאטראות אילת', אולם 2.

'גברים על גלגלים'
תקציר הסרט: קבוצה של רקדנים נכי צה"ל שרוקדים ריקודי-עם על כסאות גלגלים עם נשים שעומדות על רגליים. ברקע- סיפור אהבה חזק והתגברות על דימוי גברי ומיני נמוך. בימוי/כתיבה: מורן צוקרמן
הפקה: יהלי גת- 'מוזה הפקות' בשיתוף 'נוגה תקשורת'.
הקשר האילתי: מורן צוקרמן.
מורן צוקרמן- הלפרין (29) נולדה וגדלה באילת עד כיתה ח'.
'גברים גל גלגלים' יוקרן ביום שישי 8.4 בשעה 13:00 ב'תיאטראות אילת', אולם 3.

פסטיבל הסרטים כבר כאן, אז למה אתם מחכים?
את קטלוג הסרטים והכרטיסים ניתן להשיג במרכז ההפצה הראשי וקופת הפסטיבל, ה'קניון האדום', משעה 09:00 עד תחילת הסרט האחרון טלפון: 6323733.
ביימה וכתבה את 'גברים על גלגלים'. מורן צוקרמן


© הכתבה הודפסה מאתר "ערב ערב באילת" כל הזכויות שמורות.