פרסומת
דלג

שר התיירות: תחקיר ערוץ 10 לא ישפיע על פעילותי באילת

מאת: עומר כרמון ● 23/3/2011 16:29 ● ערב ערב 2490
מבקר המדינה החל בבדיקת הנסיבות שהובילו להזרמת מיליון שקלים לפסטיבל סטודנטים באילת, שאחת ממפיקותיו היא ידידתו הקרובה של שר התיירות. סטס מיסז'ניקוב: "לא הייתה לי כל מעורבות או נגיעה באישור או ארגון הפרויקט". גורם בכיר בענף התיירות: "צריך להיות עם 'עור של פיל' כדי להעביר שוב מיליון שקלים לפסטיבל הזה"
שר התיירות: תחקיר ערוץ 10 לא ישפיע על פעילותי באילת

לשכת שר התיירות הבהירה ל'ערב ערב', כי למרות תחקיר ששודר השבוע בערוץ 10, שהעלה חשד לאי סדרים בהעברת כספי תמיכה לפסטיבל 'פאנג'ויה' באילת, היא תוסיף לתמוך בפסטיבל זה ובפעילויות אחרות בעיר.

תמונת כתבה


"פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי באילת זכה לתמיכה גורפת וחד משמעית של כלל הגורמים המקצועיים במשרד", נמסר מלשכת השר. "להליכי המכרז ולדיונים המקצועיים הרבים היו שותפים היועץ המשפטי של המשרד, מנכ"ל המשרד והסמנכ"לים, וכן חשב המשרד, וכולם התנהלו באופן שקוף וברור, בהתאם לחוק ולכל כללי המנהל. לשר לא היתה, כל מעורבות או נגיעה באישור או ארגון הפרויקט הנ"ל. המשרד מרוצה מתוצאות שהושגו בפסטיבל הראשון מסוגו וימשיך לתמוך בו, ובתנאי שיעמוד בקריטריונים התיירותיים המקצועיים. אין לקשור בין הפעילות של משרד התיירות באילת, לרבות קידום הפסטיבלים, לבין כתבה או תחקיר בכלי תקשורת כלשהו, לרבות ערוץ 10".

השר שהה בלילה בדירת המפיקה


מבקר המדינה, השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס, החל השבוע בבדיקת ממצאיו של העיתונאי רביב דרוקר, ששודרו בתוכנית 'המקור'. בתחקיר נטען, כי אחת ממפיקות פסטיבל 'פאנג'ויה 2010', היא ידידתו הקרובה של שר התיירות. תחקירני הערוץ תיעדו את השר מיסז'ניקוב עולה לדירתה בשעות הערב ויוצא ממנה רק למחרת בבוקר.

משרד התיירות הזרים כמיליון שקלים למפיקי הפסטיבל. דרוקר טוען כי מדובר בהפרה של כללי המשרד, לפיהן פסטיבל יקבל תמיכה רק בתנאים הבאים: הבקשה תוגש לפחות חצי שנה לפני האירוע (במקרה זה הוגשה בקשה שישה שבועות לפני האירוע). ישתתפו בו לפחות 20,000 איש (המארגנים טענו ל-6,000 משתתפים). תינתן עדיפות לאירועים המכוונים לקהל מחו"ל וכאלה שהפכו ל'מותג' (בחברה שהפיקה את הפסטיבל 'פ.ל.ס' - החברה הכלכלית של המכללה למנהל, הבטיחו שיתוף פעולה עם פרויקט 'תגלית', 'ארגון הסטודנטים היהודים בעולם', ו'התאחדות הסטודנטים האירופית'. אולם בכל הארגונים הכחישו שיתוף פעולה רשמי). המשרד ישתתף רק בהוצאות השיווק לאירוע (בפועל, התקציב מימן את רוב הוצאות האירוע). משרד התיירות אמור להשתתף רק בהוצאות השיווק, ולא בהפקת האירוע. (בפועל, מימן התקציב שהעביר משרד התיירות את הבאת להקות 'משינה' ו'תיסלם').

"הסטודנט הצרפתי ירכוש חבילה יקרה לאילת כדי לראות את 'תיסלם'?"


גורם בכיר בענף התיירות ששוחח עם 'ערב ערב' העריך, כי בסופו של דבר, משרד התיירות יצמצם או יבטל את תמיכתו בפסטיבל 'פאנג'ויה 2011' שאמור להתקיים בעיר בחודש מאי. "צריך להיות עם 'עור של פיל' כדי להעביר שוב מיליון שקלים לפסטיבל הזה", הוא אמר.

הרמת גבות בשנה שעברה כששמעת על הזרמת הכספים לפסטיבל?
"כן. זה לא הריח טוב. באמצע יולי הם טענו שבתחילת ספטמבר הם יביאו לאילת 5,000 סטודנטים מחו"ל, כשאפילו לא הייתה להם חוברת או אתר אינטרנט. מה הם יכלו למכור לסטודנטים מחו"ל? את 'משינה ואת 'תיסלם'? הסטודנט הבריטי או הצרפתי יקנה חבילה יקרה לאילת כדי לראות את 'תיסלם'?", הוא צחק.

"אין לנו עניין להתעמת עם ערוץ 10"


מחברת פ.ל.ס, המפיקה את פסטיבל 'פאנג'ויה', נמסר בתגובה: "פ.ל.ס. מיסודה של אגודת הסטודנטים של המסלול האקדמי במכללה למינהל הפכה בשנים האחרונות לגוף המפיק הגדול והאיכותי בתחום הסטודנטים בישראל. לכן ושלא במקרה, נבחרה החברה להוציא לפועל את חזונה של התאחדות הסטודנטים בישראל לאירוע בינלאומי שיאגד סטודנטים מישראל ומחו"ל לסוף שבוע ארוך של מסיבות ואירועים. זו השנה השמינית שנערך אירוע זה באילת בהצלחה רבה, גם אם עדיין לא הושגו כל המטרות. אין לנו עניין להתעמת עם ערוץ 10 למרות שיש לנו השגות רבות לגבי חלק גדול ממה שהוצג שם. די אם נציין כי ההתקשרות של משרד התיירות היתה מול התאחדות הסטודנטים בישראל, והטיעון כי ההתאחדות הינה חותמת גומי אינו עומדת במבחן המציאות. אנו נמצאים לפני אירוע נוסף ובטוחים כי יהיה גדול ומוצלח לפחות כמו קודמיו".

"מהפכה בתיירות בישראל"


ממשרד התיירות נמסר: "שר התיירות מוביל בשנתיים האחרונות מהפכה בתיירות בישראל, במסגרתה הושג שיא של כל הזמנים - 3.5 מיליון תיירים ו-33 מיליארד שקלים הכנסות למשק. בתוך כך, משרד התיירות תומך באירועי תרבות מושכי קהל, בכל רחבי הארץ. באילת, באופן ספציפי, מקדיש המשרד מאמצים רבים ותקציבים של עשרות מיליוני שקלים, במטרה להפוך אותה לאחד המוקדים העיקריים של התיירות בישראל, ולמצב אותה כעיר צעירה, דינאמית, של אירועים ומופעים מהארץ ומחו"ל".