פרסומת
דלג

ספינות טילים הגיעו לאילת

מאת: עומר כרמון ● 24/8/2011 16:14 ● ערב ערב 2512
בשיאה של המתיחות הביטחונית, הגיעו השבוע לבסיס חיל הים באילת, ספינות הטילים 'אילת' ו'חנית', הנחשבות למתקדמות ביותר בחיל הים הישראלי הספינות חצו את תעלת סואץ תחת אמצעי אבטחה חמורים. בחודש שעבר הודיעה אירן כי שלחה צוללות לים האדום
ספינות טילים הגיעו לאילתבשיאה של המתיחות הביטחונית, הגיעו השבוע לבסיס חיל הים באילת, ספינות הטילים 'אילת' ו'חנית'. בשבוע שעבר, לפני הפיגועים ליד אילת שהבעירו את יחסי ישראל-מצרים, חצו הספינות בגלוי את תעלת סואץ. מקהיר נמסר, כי בזמן מעבר הספינות, ננקטו במצרים אמצעי ביטחון חמורים: נאסרה חציית מעבורות ונמנעה תנועת מכוניות בגשר מעל התעלה.

הספינות שהגיעו לאילת הן מדגם 'סער 5' ונחשבות למתקדמות ביותר בחיל הים הישראלי. כל אחת מהן מצוידת במסוק סיור מתקדם מדגם 'עטלף', בטילי 'הרפון' מונחי מכ"ם, בטילי 'ברק', בתותחים ימיים ובאמצעים נגד צוללות.

בימים האחרונים, נערכו בקהיר הפגנות סוערות נגד ישראל. המפגינים דרשו, בין השאר, לא לאפשר יותר לאוניות ישראליות לחצות את תעלת סואץ. בחודש שעבר, הודיעה אירן, כי שלחה צוללות לים האדום. לפי פרסומים בתקשורת הזרה, קיים קשר בין הגברת הפעילות הצבאית הישראלית במפרץ אילת, לבין הפעילות הימית האירנית.

'חנית' היא הספינה שנפגעה מטיל של החזבאללה במלחמת לבנון השנייה. ארבעה מלוחמיה נהרגו. הספינה 'אילת' קרויה על שמה של ספינת חיל הים שטובעה באוקטובר 1967 בידי המצרים. 47 מאנשי צוותה נהרגו. מדובר צה"ל נמסר: "חיל הים אינו מפרט לגבי פעילותו"

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש