פרסומת
דלג

הבסטיונרים חגגו ניצחון: ריקודים והנחות ללקוחות

מאת: עומר כרמון ● 15/9/2011 20:04 ● ערב ערב 2515
חגיגה גדולה בטיילת החוף הצפוני לאחר החלטת בית המשפט העליון לקבל את ערעורם של בעלי הדוכנים ולאפשר להם לטעון בבית המשפט המחוזי נגד פינוים. יו"ר ועד בעלי הדוכנים, מאיר תורג'מן, קורא לראש העירייה לפתוח בהידברות: "אם נתנהל נכון, יכול להיות שנישאר בטיילת עוד יותר משנה", הוא אומר, "מאיר יצחק הלוי יודע כי אם ינסה לפנות אותנו כעת, לא יהיה לו כל סיכוי להיבחר שוב"
הבסטיונרים חגגו ניצחון: ריקודים והנחות ללקוחותחגיגה גדולה בטיילת החוף הצפוני לאחר החלטת בית המשפט העליון לקבל את ערעורם של הרוכלים ולאפשר להם לטעון בבית המשפט המחוזי נגד פינוים. יו"ר ועד בעלי הדוכנים, מאיר תורג'מן, מעריך, כי לאור המצב החדש שנוצר, יוכלו הרוכלים להישאר בטיילת עוד שנה לפחות. "כשהתקבלה ההחלטה, רקדנו ושרנו. שתיתי לשכרה, והלקוחות קיבלו הנחות מטורפות לרגל המבצע שלנו שהצליח", הוא סיפר ל'ערב ערב'. תורג'מן קרא לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לפתוח בשיחות עם בעלי הדוכנים. "יש הנהגה חדשה בטיילת שמאוד רוצה בהידברות", הוא אמר, "לא יכול להיות שלא כואב לראש העירייה על אילתים שיילכו הביתה ללא פרנסה".

"איתות חזק מאוד לצדדים"


החלטת בית המשפט העליון אינה ברורה לגמרי. השופטים קבעו מצד אחד: "פסק דיננו זה איננו בגדר היתר למערערים להמשיך בפעולות הרוכלות בטיילת". אולם בסופה של ההחלטה, הורו לבטל את הסעיף בהחלטת בית המשפט המחוזי, הקובע כי "פעילותם של הרוכלים בטיילת הצפונית תופסק, ועל העירייה וגורמי האכיפה לדאוג לפינויים, בתום ששה חודשים מיום מתן פסק הדין".
בא כוחם של הרוכלים, עו"ד עודד בהרב, ממשרד ליבאי, מן ושות', העריך, כי לא מדובר בטעות של בית המשפט, אלא "באיתות חזק מאוד לצדדים, שהוא רוצה שהם יגיעו להסדר".

יו"ר ועד בעלי הדוכנים, מאיר תורג'מן, משוכנע, כי העירייה לא תעז לפרש את פסק הדין כהיתר לפינוי הסוחרים: "באופן תיאורטי, העירייה יכולה לנסות לפנות אותנו ולהשאיר את הדוכנים. אני לא חושב שהיא תיקח על עצמה את האחריות לביצוע פעולה כזאת. ראש העירייה יודע כי אם ינסה, לא יהיה לו כל סיכוי להיבחר שוב".

אתה מאמין שקיבלתם עוד שנה על הטיילת?
"זה תלוי מאוד באיך שנשחק בקלפים שלנו עכשיו. אם נשחק נכון, יכול להיות שנישאר פה גם יותר".