פרסומת
דלג

גם אקפולקו מבקשת להיות עיר תאומה

מאת: עומר כרמון ● 6/7/2012 18:24 ● ערב ערב 2557
חבר ועדת ערים תאומות, ג'קי פרי גל, מתריע: "חתמנו השנה עם שלוש ערים חדשות ועדיין לא התחלנו לעבוד איתן". חבריו התלוננו על כך שהם נאלצים לממן מכיסם את הוצאות הטיסה והטלפון. ראש העירייה הציע כי המימון יגיע מתאגיד התיירות. למאיר יצחק הלוי מתוכננים שני ביקורים נוספים באירופה
גם אקפולקו מבקשת להיות עיר תאומה

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור || העיר אקפולקו במקסיקו מבקשת גם היא להפוך לעיר תאומה של אילת. בישיבת הוועדה העירונית לערים תאומות, שבה דווח על הצעתה של העיר המקסיקנית, ביקש בתגובה חבר הוועדה, ג'קי פרי גל, להאט את הקצב שבה חותמת אילת על בריתות עם ערים ברחבי העולם והציע לדחות את טקס החתימה לשנה הבאה. "חתמנו השנה עם שלוש ערים חדשות ועדיין לא התחלנו לעבוד איתן", הוא אמר. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ענה לו: "מאחר ושלחו אלינו מכתבים, אני מבקש להתייחס ולענות להם. אנו מבקשים לקדם בברכה את הבקשה. התהליך יחל בשנת 2013. הנושא חשוב בגלל חברת 'אהמסה' המפעילה את מכרות הנחושת בתמנע והקשר עם הפסל חוזה סקאל וקהילת מקסיקו".

ידעה ימים יפים יותר

כידוע, עיר הנמל אקפולקו, נחשבה בעבר כאתר נופש בינלאומי יוקרתי, אך בשנים האחרונות התדרדר מעמדה, בשל דימוי לא חיובי שנוצר בשל ניהול כושל ושיעור גבוה של פשע. מרבית התיירים שמגיעים כיום לאקפולקו, הם מקומיים. במכתב ששלח מנהל לשכת הסחר ישראל-מקסיקו, הוא מציין כי לאילת ולאקפולקו יש מהמשותף בשני תחומים: התיירות והאבטחה. הוא ביקש כי טקס החתימה על ברית הערים התאומות יתקיים קודם כל באקפולקו ורק לאחר מכן באילת.

המלון כבר משוריין

במהלך ישיבת הוועדה לערים תאומות, דיווח ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, על נסיעתו האחרונה לעיר קאמפן בהולנד: "אני חייב לציין שראש העיר קאמפן התגלה כ'תותח' באירוח. היה מאוד אישי וחם ואף הוזמנו לביתו לארוחת ערב מיוחדת. הוא החמיא לאילת באופן מיוחד", הדגיש מאיר יצחק הלוי. חבר הוועדה, שמוליק תגר, מסר כי נבדק כעת האם יוכל מאיר יצחק הלוי לנסוע בחודש אוקטובר לביקור עבודה בעיר תאומה נוספת – יאלטה (אוקראינה). כמו כן, מתוכננת למאיר יצחק הלוי נסיעה נוספת בחודש יוני 2013, לעיר הגרמנית – קאמן. "העיר קאמן חוגגת את קשרי האחות שלה, והם עורכים אירוע גדול מאוד בחודש יוני 2013", אמר תגר. "המלון כבר משוריין לאורחים. ראש העירייה, הרמן הופה, הזמין את מאיר יצחק הלוי ואת להקת הזמר שלנו להופיע בפני החוגגים. הם מצפים למשלחת מכובדת מאילת. לעיר קאמן קשרים טובים עם העיר שלנו והמשלחת הבאה שלהם תגיע כנראה באוקטובר". מאיר יצחק הלוי ענה לו: "אני מבקש לתאם את הנסיעה ליוני 2013. יש לפנות לציבור האילתי ולבקש מי רוצה להצטרף. כמובן על חשבונו".

יחידה לקשרים בינלאומיים

חלקו הראשון של הדיון, עסק בתלונות חברי הוועדה, על כך שהם נאלצים לממן מכיסם את כרטיסי הטיסה והוצאות נוספות במהלך הביקורים בערים התאומות. שמוליק תגר הסביר: "מי שלא עובד עירייה, לא יכול לנסוע על חשבון העירייה. החלטות כאלה צריך להביא לאישור מועצת העיר. יש לנו היום 11 ערים תאומות לאילת. עמדתי היא בעד זה שיממנו את הטיסות. אני לא הצלחתי בכל הקדנציות להביא את זה לידי אישור, מכיוון שישנן הרבה טיסות להרבה חברים". ג'קי פומס ענה לו: "בתקופה של ראש העירייה, גבי קדוש, מומנו נסיעות הוועדה לערים התאומות, מתקציב הוועדה". חבר הוועדה, ד"ר אבי ברנס, שלפני מספר חודשים התפטר מסיבה זו בחברותו בוועדה, אך לבסוף חזר בו, הוסיף: "קיבלנו קופה קטנה, אך את חלק מההוצאות לא קיבלנו חזרה, כמו חשבון טלפון אישי שלי. למרות שראש העירייה הסכים עם כך שצריך לשלם לי אותו, עד היום לא הצלחתי לקבל את החזר ההוצאה הזה... הגיע מכתב מאנטיב לגבי ביקור שלנו אצלם במסגרת פסטיבל הג'אז באנטיב. הם ביקשו להזמין קבוצה מאילת, ראש העירייה אמר שחשוב מאוד שניסע, אך לא במימון הוועדה. אני חייב לציין את הפתעתי כששמעתי שדבר התפטרותי מהוועדה פורסם בתקשורת המקומית (ערב ערב, ע.כ). אני לא חושב שאני צריך לממן את הנסיעות לטובת העיר מכיסי הפרטי. אני היום פנסיונר וזה לא מתאים לי. אני יכול לעזור, אך אינני יכול לממן נסיעות כאלה. מבקש להזכיר שתי קבוצות שהיו אמורות להגיע בערב ראש השנה לאילת ולא הגיעו בשל עלויות גבוהות של בתי המלון בחג". ראש העירייה סיכם את הדיון בנושא זה, בהצעה כי מימון הטיסות וההוצאות של חברי הוועדה, יגיע מכספי תאגיד התיירות (הממומן בידי העירייה, ע.כ): "נושא המימון הועלה לדיון בשלטון המקומי ואני ממתין לתשובה מהם", הוא אמר. "מציע להביא לדיון לפני התקציב הבא, הקמת יחידה לקשרים בינלאומיים, עם גורם מקצועי שיעמוד בראשה ויטפל בה. היחידה תהיה קשורה לתאגיד העירוני לתיירות". מהעירייה נמסר: "ראש העירייה הציע להקים יחידה לקשרים בינלאומיים שתפעל בכל דרך, לסייע לעיר אילת להתמקם על המפה הבינלאומית ותחזק את קשריה הבינלאומיים, כל זאת בכפוף לתקציבים מאושרים. תוכנית מפורטת תוגש בהמשך על ידי התאגיד העירוני לתיירות במסגרתו תפעל היחידה".