פרסומת
דלג

מגדלי מגורים ברחוב לוס אנג'לס

מאת: עומר כרמון ● 6/7/2012 18:40 ● ערב ערב 2557
ראש העירייה השתמש השבוע באופן חריג בזכות ההצבעה הכפולה, כדי להמליץ על בניית שני מגדלי מגורים וקומות מסחר, במגרש עליו עומד כיום מלון 'מלוני'. מהנדס העירייה הסתייג מהפרויקט בשל הצפיפות הגבוהה המתוכננת ובשל הצל שיטילו המגדלים על הבניינים הסמוכים. העירייה: "עמדת ראש העירייה ידועה ולפיה, בכל מקום בו ניתן לשדרג את הסביבה ולייצר תנאי הצלחה טובים יותר לתושבים ולזוגות צעירים הוא יפעל לאישור יוזמות שכאלה"
מגדלי מגורים ברחוב לוס אנג'לס

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

הוועדה המקומית המליצה השבוע להרוס את מלון 'מלוני' בפינת הרחובות לוס אנג'לס-אילות, ולבנות במקומו שני מגדלי מגורים בני עשר קומות. שתי הקומות הראשונות במגדלים המתוכננים, ישמשו למסחר. מהעירייה נמסר, כי התוכנית נועדה לשדרג את השכונה הוותיקה. שני חברי הועדה המקומית: ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, וסגן ראש העירייה – יהודה מורדי, הצביעו בעד הקמת המגדלים. שני חברים נוספים: דני אדרעי וחיים אלעל התנגדו. כדי לשבור את התיקו שנוצר, השתמש ראש העירייה באופן יוצא דופן, בזכות ההצבעה הכפולה השמורה ליו"ר הוועדה. בעקבות הצבעתו הכפולה, התוכנית הומלצה ותובא לדיון בפני הוועדה המחוזית.

השכנים יאבדו את אור השמש?


מהנדס העירייה הביע במהלך הדיון את הסתייגותו מהקמת מגדלי המגורים. לדבריו, התוכנית החדשה מנוגדת לקו אותו קבעה העירייה רק בחודשים האחרונים: לא לחרוג במרכז העיר מצפיפות של 25 דירות לדונם וגובה בניינים של 15 קומות לכל היותר. המהנדס אף הציג תסקיר סביבתי שהוכן לבקשתו, ובדק את הצל שיטילו מגדלי המגורים החדשים על האזור. בתסקיר נמצא כי בימי החורף, יטילו הבניינים צל על הבניינים הסמוכים ברחובות לוס אנג'לס ואילות. במשך שעה עד שלוש שעות ביממה, יאבדו השכנים את אור השמש אותו הם מקבלים כיום.

שדרוג רחוב לוס אנג'לס


כזכור, בפרויקטים שהומלצו עד כה לבניית מגדלי מגורים במרכז העיר (בגבעה 106 ובשכונת הדקל), לא אושרה צפיפות גבוהה מ-25 דירות לדונם ו-15 קומות לכל היותר. שאלנו את ראש העירייה מדוע החליט לחרוג ממדיניותו הטרייה בכל הנוגע לפרויקט ברחוב לוס אנג'לס, ומדוע בחר להשתמש בזכות ההצבעה הכפולה השמורה ליו"ר. בתגובה נמסר: "ועדת המשנה המליצה בפני הועדה המחוזית לפעול לשדרוג רחוב לוס אנג'לס (השכונה הוותיקה) על ידי בניית שני בניינים למגורים (לזוגות צעירים) בתוספת של 5-7 קומות מהמצב הקיים. עמדת ראש העירייה ידועה ולפיה, בכל מקום בו ניתן לשדרג את הסביבה ולייצר תנאי הצלחה טובים יותר לתושבים ולזוגות צעירים הוא יפעל לאישור יוזמות שכאלה".