פרסומת
דלג

דובי כהן שוקל לפרוש

מאת: עומר כרמון ● 25/10/2013 23:47 ● ערב ערב 2625
ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "אני חושב שהמערכה הזאת הוכיחה יותר מכל שהעשייה והאיכות האנושית והאהבה והאי היגררות לכל הגועל נפש שהיה, הן הסיבות שניצחנו. הקמפיין של דובי כהן היה בלתי נסבל. לא היה קמפיין רע ונמוך כזה. דובי כהן: "הבחירות הוכרעו בשל תמיכת בתי המלון במאיר יצחק הלוי. לא בטוח שמעניין אותי לצעוק חמש שנים באופוזיציה. אולי מאיר יסכים שחיים עמר יהיה סגן ולא דובי. במקרה כזה, אולי אסכים לצאת מהמשחק. הרוכלים בטיילת מתכוונים לחדש את המאבק המשפטי נגד פינויים
דובי כהן שוקל לפרושראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר ל'ערב ערב' בעקבות ניצחונו הסוחף בבחירות, כי אין בכוונתו לפנות לדובי כהן כדי לדון בהצטרפותו לקואליציה. דובי כהן מסר ל'ערב ערב' בתגובה, כי יתכן ויחליט לפרוש מפעילות פוליטית, כדי לאפשר לסגנו, חיים עמר, לדון עם יצחק הלוי על הצטרפות לקואליציה. השלישית ברשימתו של כהן, עו"ד לימור להב, הבהירה מנגד בדבריה לפעילים, כי בכוונתה להתעקש על הליכה לאופוזיציה.


"אשב קודם כל עם חברים שלי"


"אני חושב שהמערכה הזאת הוכיחה יותר מכל שהעשייה והאיכות האנושית והאהבה והאי היגררות לכל הגועל נפש שהיה, הן הסיבות שניצחו. בסוף, העשייה, האנשים הטובים, האהבה, הם שגרמו לציבור לתמוך בנו ועל כך אני מאושר", אמר ראש העירייה המנצח ל'ערב ערב'.


ממבט ראשון בחלוקת הסיעות, נראה שלא יהיה קל להקים קואליציה?
"זה יהיה קל מאוד. ברגע שיהיו תוצאות סופיות, נשב ונראה. כרגע, אני מקבל מאות טלפונים וברכות. ראש הממשלה בירך. דיברתי עם שר הפנים ועם החברים בממשלה. מה שחשוב, שנקום לבוקר נקי תרתי משמע ונמשיך לעבוד. יש הרבה משימות לפנינו ונקווה שיהיו אנשי ציבור שירצו לעבוד ונשתדל ביחד איתם לקדם את העיר".


האם תזמין את דובי כהן להצטרף לקואליציה?
"אני אשב קודם כל עם החברים שלי".


עם יהודה מורדי, ש"ס ואולג צ'רנומוריץ, שהכריזו על תמיכה בך?
"יש גם את 'צעירי אילת'".


למרות שלא הכריזו על תמיכה בך?
"אני יכול להגיד לך היום, ש'צעירי אילת' נולדו אחרי שיחה אתי, כך שאני שמח מאוד שיש צעירים היום במועצה".


אתה מרוצה מהתנהלות הקמפיין שלך?
"אני מרוצה מהקמפיין שלי. אני חושב שהיה לנו קמפיין נקי. הקמפיין של דובי כהן היה בלתי נסבל. לא היה קמפיין רע ונמוך כזה. לא קמנו לבוקר אחד שלא היו בו פליירים מזוהמים. בסיכומו של דבר, הם לא הועילו למי שהפיץ אותם".


"מחפש איפה טעינו"


דובי כהן אמר ל'ערב ערב' בעקבות תבוסתו: "אני חי בשלום עם התוצאות. כל העולם היה נגדנו וגם התקשורת. נלחמנו בכולם. התוצאות הוכרעו בשל תמיכת בתי המלון במאיר יצחק הלוי".


אתה מתכוון להמשיך בפעילות פוליטית?
"לא יודע. יש לי זמן להחליט. עשיתי את זה בכיף. לא לקחתי שקל מאף אחד. הצעתי את מרכולתי. אני מבין שמאיר יצחק הלוי לא מחפש אותנו כשותף. לא בטוח שמעניין אותי לצעוק חמש שנים באופוזיציה. אני מחפש מבחינת נתונים איפה טעינו. טעינו עם בתי המלון, זה בטוח. 'אור לאילת' וסטס דינקין לא היו מספיק חזקים. נבדוק את העניין. אני צריך לדבר עם חיים עמר ולימור להב. אולי מאיר יסכים שחיים עמר יהיה סגן ולא דובי. במקרה כזה, אולי אסכים לצאת מהמשחק. אולי חיים עמר מספיק מוכשר כדי להפעיל את האנשים? אולי לימור להב? אנחנו ארבעה מנדטים".


השאלה אם תישארו סיעה או שתתפרקו?
"בכל מקרה לא נתפרק. יש הרבה אופציות ונשקול אותן".


"אהפוך את האופוזיציה למקצוע"


עם היוודע תוצאות הבחירות, אמר חיים עמר בדברי התודה לפעיליו: "אנחנו עם הראש קדימה. בתוך המועצה. גם לאופוזיציה יש תפקיד. מישהו צריך לפקח ולשמור. באנו נקיים ונישאר נקיים בשביל התושבים. לפני שעתיים הייתי בהרים בהתבודדות. אמרתי: 'השם, ניצחנו – תודה. הפסדנו - תודה'. תאמינו לי, אני בהרגשה שניצחנו. שמרו על חיוך. אל תתנו להם את הכיף הזה. אני מאחל להם שיידעו להנהיג את העיר הזאת לעתיד טוב יותר. אני מברך על ההפסד כאילו היה ניצחון. תודה לך בורא עולם. אני מאמין בעתיד טוב בעזרת השם".


לימור להב דיברה בהתלהבות בזכות האופוזיציה: "מאיר אולי ניצח, אבל העיר הפסידה בגדול. אם הייתי לבד באופוזיציה ועשיתי לו את המוות חמש שנים, תארו לכם מה זה ארבעה חברי מועצה כאלה באופוזיציה. נהיה אופוזיציה יותר לוחמת. יש לנו הרבה עבודה באופוזיציה. קדנציה שלישית היא קדנציה לא מתפשרת כלל. גם מבחינת האופוזיציה שלי כקדנציה שנייה - בסוף אני אהפוך את זה למקצוע (אמרה בחיוך, ע.כ). בסוף הטובים ינצחו, על אפו ועל חמתו".


הרוכלים שוב פונים לבית המשפט


מאיר תורג'מן, נציג הרוכלים במטה הבחירות של דובי כהן, אמר ל'ערב ערב' עם היוודע התוצאות, כי ראש העירייה הנבחר צפוי להיתקל במהמורה משפטית חדשה שתעכב את צו בית המשפט לפינוי הטיילת בעוד כחודש. לדבריו, הרוכלים יצרו קשר עם עו"ד יעקב ויינרוט ובכוונתם לבקש צו עיכוב ביצוע של הפינוי, משום שלדבריו, העירייה לא ביצעה את הוראת בית המשפט, לקיים עמם מו"מ למציאת הסדר תעסוקתי לרוכלים.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש