פרסומת
דלג

דירות 'עמידר' עם בריכה ויחידת דיור

מאת: עומר כרמון ● 6/1/2017 19:13 ● ערב ערב 2792
במרבית הדירות בבניין 715 בשכונת הדקל מתגוררים דיירי 'עמידר', שקיבלו מהמדינה דיור ציבורי בשל מצבם התעסוקתי והכלכלי. מצבו של הבניין קשה. נפערו בו סדקים רבים והוא סובל מהזנחה. אולם בקומת הקרקע של הבניין, מתרחשת חגיגה על חשבון הציבור. בשתי דירות קרקע הפכו דיירי 'עמידר' את דירותיהם לנכס יוקרתי. הם השתלטו על שטחים ציבוריים. יצרו לעצמם גן פרטי. באחת הדירות נבנתה בריכה שלטענת הדירים משמשת לדגים, ובשנייה יחידת דיור. באותו בניין ממש, דיירי 'עמידר' אחרים, חלשים ואומללים, מתגוררים בדירות דלות. חברת 'עמידר': "הרשות המקומית מודעת לנושא". העירייה: "כנגד חלק מהשכנים הוגשו כתבי אישום, לרבות טיפול כנגד אי ביצוע גזר דין של בית משפט"
דירות 'עמידר' עם בריכה ויחידת דיור

שאלנו את חברת 'עמידר' כיצד היא מאפשרת התנהלות כזאת בדירותיה? בתגובה נמסר: "הרשות המקומית מודעת לנושא. 'עמידר החדשה' תפעל בהתאם לכל הנחייה חוקית שתקבל מהעירייה בעניין זה". מעיריית אילת נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול מינהל ההנדסה בעירייה. כנגד חלק מהשכנים הוגשו כתבי אישום, לרבות טיפול כנגד אי ביצוע גזר דין של בית משפט. לגבי הגידור, מדובר בגידור שטח משותף פרטי וזה פטור מהיתר. שאר חריגות הבניה מטופלות, כאמור".

 

"תתחילו לעבוד"

 

סמוך לבניין 715 התרחשה לפני ארבע שנים שריפה גדולה ביחידת דיור. עד היום ניכרים במקום שרידי אותה שריפה. בחודש שעבר, בעקבות שתי שריפות נוספות שהתרחשו ביחידות דיור, אמר ל'ערב ערב' מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני: "מדובר בתופעה שמתפשטת כמו פטריות אחרי הגשם. בכל מקום בעיר בונים יחידות דיור מעץ שמתלקחות בשניות וזה ייגמר באובדן חיי אדם. הגיע הזמן שמישהו יקום ויעשה מעשה. אי אפשר לבוא ולהגיד אחר כך 'לא ראינו'. היחידות האלה נבנות באופן פיראטי. כיבוי אש לא מתבקש לתת אישורים למקום. אף אחד לא בודק שם את מערכות החשמל. אף אחד לא בודק את החומרים בהם נבנים אותן היחידות. הרשות צריכה לקחת את כל מפקחי הבנייה. להתחיל לתקוף את הדברים האלה, להוציא צווים ולהתחיל לעבוד. צר לי, אבל מדובר פה בחיי אדם. יש לזה משמעויות. הצלת נפש חשובה יותר מכל דבר אחר. צריך להתריע עד כמה שאפשר. הרמתי טלפון למנכ"ל העירייה ולכל העולם, אמרתי להם תתחילו לעבוד. אכפת לי. אני לא רוצה שיהיה פה אסון. מדובר בבעלי הון שמפצלים את הדירות ומשכירים אותן לאוכלוסיות קשות יום, וגם הם צריכים לעבוד לפי החוק". מעיריית אילת נמסר בתגובה: "ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי הציב בראש סדר העדיפות של מדיניות האכיפה את הטיפול בחריגות בנייה בכלל ופיצול דירות בפרט. במסגרת זו, מטופלות מידי שנה עשרות ולעתים אף מאות יחידות דיור, בתהליך אכיפה הכולל התראות ודרישה לפירוק היחידות ועד להגשת כתב אישום פלילי".

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש