פרסומת
דלג

יוצאים אל השטח - טיולים ממונעים

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/1/2017 09:40 ● ערב ערב 2792
לא תמיד צריך להזיע כדי להנות מנופי המדבר ● באזור אילת ישנם מסלולי טיול המתאימים לעצלנים, או לכאלו שמתקשים להיפרד מהרכב ליותר מכמהדקות = בקיצור בשבילכם
יוצאים אל השטח - טיולים ממונעים

 

נוף ארבע הארצות


משך הטיול - עד 4 שעות.
דרגת קושי - קל. מתאים לכל המשפחה.
נצא ברכב מאילת, בכיוון מערב על כביש מעלה אילת (כביש מספר 12), נטפס לגובה של כ-600 מטרים. זהו הכביש הסלול על הציר העתיק 'דארב אל חאג'', הדרך שהובילה את עולי הרגל ממצריים למכה שבערב הסעודית. בראש המעלה, נמצא מעבר 'ראס אל נקב', מיד לאחריו, נפנה שמאלה לפי השילוט בדרך עפר ל'הר יואש'. ניתן לעלות עם הרכב עד לפסגה, ממנה נערוך תצפית מדהימה על ירדן, מצריים, סיני וערב הסעודית, 4 ארצות כולל ישראל. נרד מההר בנהיגה זהירה חזרה לכביש ונמשיך בנסיעה מערבה, לאחר כחמש מאות מטרים, נראה את הסימון ל'עין נטפים'. נשאיר את הרכב בחניון ונרד ברגל בשביל המסומן ירוק, לבריכת 'עין נטפים'. זהו אחד המעיינות היחידים בסביבה, לכן ניתן לראות את בעלי החיים המגיעים למעיין על מנת להרוות את צימאונם. נחזור למכונית ונמשיך בנסיעה מערבה, לתצפית 'הר חזקיה', המצוי בגובה 832 מ' מעל פני הים. מכאן אפשר לראות במזרח, את 'הרי אדום' שבירדן, ובצד המערבי את 'בקעת הירח'. במקום מוצבת אבן גבול 82 המפורסמת, עליה היו מחלוקות רבות בין ישראל למצרים. נרד מהתצפית ונמשיך צפונה עם הכביש עד לשילוט - 'הקניון האדום' 'נחל שני'. ניסע בדרך העפר לחנייה, נרד מהמכונית ונלך ברגל בשביל המסומן בירוק, דרך אפיק 'נחל שני', אל 'הקניון האדום', שהוא אחד מהקניונים היפים בישראל. אורכו כמאה חמישים מטרים ורוחבו לא עולה על שלושה מטרים. הירידה בקניון היא חוויה בפני עצמה, הכוללת ירידה בסולמות וביתדות הקבועים בסלע. הצבע השולט כאן הוא אדום, אבל ניתן גם למצוא גוונים ורודים וסגולים. בקצה הקניון מתרחב הנחל וזה הסימן עבורנו שצריך לחזור. דרך מסומנת תוביל אותנו ימינה לעלייה מעל הקניון (יש לשים לב שלא להמשיך עם הסימון אל תוך הוואדי). השביל המוביל מעלה מאפשר תצפית נהדרת אל תוך הקניון, והוא גם יחזיר אותנו לרכבים. משם, נמשיך בנסיעה עוד כשלושים דקות, עד לצומת 'שיזפוון', נעצור ב'פונדק נאות סמדר' לארוחת גבינות עיזים אורגניות מתובלות בשמן זית טבעי ונקנח בתה צמחים, או בקפה ועוגה מדהימה, תוצרת בית ואז, נחבור חזרה לכביש הערבה ותוך 50 דקות נסיעה דרומה נהייה שוב באילת.


 

קסמי 'העמק האדום'


משך הטיול - 5-6 שעות 
דרגת קושי - קל. מתאים לכל המשפחה.
יוצאים מאילת צפונה על כביש הערבה. לאחר 20 דקות, פנייה משולטת מערבה ל'פארק תמנע'. בפארק הענק מסלולי טיול רגליים למשפחות, ומסלולי נסיעה ברכב, לכל האתרים, ביניהם, מכרות הנחושת העתיקים, עמודי שלמה, הפטרייה, ציורי הסלע ועוד. באזור האגם הגדול מצוי מרכז פעילות לכל המשפחה, ובו תוכלו למלא בקבוקי זכוכית בחול צבעוני, לשוט בסירות פדלים באגם המלאכותי, להטביע את מטבע המלך שלמה ולשוח בצל מאהל בדואי. 
מהפארק, ממשיכים בנסיעה צפונה על כביש הערבה, כחמש דקות לשמורת 'החי בר' ומרכז הטורפים. במקום תקבלו מכשיר רדיו נייד, באמצעותו תאזינו להדרכה לאורך כל המסלול. בסיום הסיור, תוכלו לקנח ב'מרכז יטבתה' על גלידה מעודנת. תוכלו גם להזמין מראש סיור במחלבה שבקיבוץ. הנסיעה חזרה לאילת, תארך כמחצית השעה.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש