פרסומת
דלג

כדורסל - פתחו חלש -'הפועל אילת' – 'מכבי שוהם/ חבל מודיעין' 78: 88

מאת: ● 6/10/2010 12:22 ● ערב ערב 2466
במשחק פתיחת העונה, היתה 'הפועל אילת' רחוקה מלהרשים. ההגנה היתה גרועה. ההתקפה צולעת. השחקנים איבדו הרבה כדורים. והבעיה הכי גדולה היתה בריבאונד. הליגה הארצית צפויה להיות בעונה הנוכחית אחת החזקות בשנים האחרונות, ובאילת חייבים להתעשת כדי לתקן את הטעויות. מאמן אילת, עידן לנקרי: "יש לנו הרבה מה לתקן"
שום דבר לא עבד במשחק בו אירחה 'הפועל אילת' את 'מכבי שוהם' במסגרת מחזור הפתיחה בליגה ארצית דרום. באילת, חשבו לפתוח את העונה בניצחון ביתי, תצוגת הכדורסל של שחקני אילת, מעלה שאלות ותהיות קשות באשר לעתיד.

תמונת כתבה


בלקאאוט


נכון, צריך להיות בפרופורציות. עדיין מדובר במשחק ראשון, ולפי מה שהספקנו לראות ולשמוע, הליגה הארצית התחזקה מאוד ולא צפוי שרק שתי קבוצות ייאבקו על כרטיס העלייה, כמו בשנה שעברה, אבל בקבוצת הכדורסל של 'הפועל אילת' בטח ירצו לשכוח את המשחק הזה, שהיה שחור עבורם מכל הבחינות.
'מכבי שוהם' היא קבוצה צעירה ונחמדה, אבל לא קבוצה גדולה שתיאבק על העלייה. בעונה הנוכחית, אילת קבוצה חזקה יותר, אבל עדיין לא ניתן היה לראות את המחץ שהראתה בעונה שעברה. האורחים פשוט שיחקו נכון על החולשות של אילת ובאותו ערב היו הרבה כאלה. זה התחיל בחורים הגדולים בהגנה, נמשך בהתקפה החלשה והמשיך מתחת לסל, בחדירות ובריבאונד. שחקני שוהם שלטו באופן ברור, בזמן שהמקומיים היו ממש בבלקאאוט.
לעידן לנקרי צפויה עבודה רבה וכבר ברור שזה לא הולך להיות קל.

תמונת כתבה


כבר ברבע הראשון נתנו האורחים את הטון במשחק, הובילו 10: 16, אך עד לבאזר של הרבע הראשון, הצליחו המקומיים להשוות ל- 17: 17.
רבע שני חלש מאוד אפשר לשוהם לשמור על המומנטום, אבל טיים אאוט של אילת וריצה של 9: 4 הורידו אותה להפסקה בפיגור של ארבע בלבד 38: 42.
ברבע השלישי, צלף בראיין גפן כמעט מכל מצב, דבר שעזר לצמק ל- 60: 64 שתי דקות לסיום הרבע, אבל פיניש אדיר עם שמירה לוחצת של שחקני שוהם, עזרה להגדיל שוב את הפער ל- 60: 71.
ברבע האחרון, המשיכו האורחים להגדיל את הפער, אילת צימקה ל- 10 הפרש, אבל ידם של האורחים היתה על העליונה, והם הצליחו לשמור על פער הנקודות עד לסיום.
הרבו לקלוע לאילת: בראיין גפן- 19 (3 שלשות), יונתן קרוגלי- 10, רועי בניוש- 8.

תמונת כתבה


עידן לנקרי: "ההגנה לא עבדה"


בקבוצת הכדורסל של 'הפועל אילת' מודעים לבעיות שצצו במשחק הראשון. אפילו במהלך אחד מפסקי הזמן צעק לנקרי על השחקנים ועל ההגנה המחוררת. "אנחנו לא סוגרים בהגנה, הם חודרים פנימה לתוך הצבע ואף אחד לא מפריע להם. אין לכם לחץ על הכדור, אין אנרגיות, שום דבר", אמר לנקרי לשחקנים במטרה לזעזע אותם, אבל גם זה לא עזר.
השבוע אמר לנקרי, כי קבוצתו פשוט לא הגיעה למשחק הזה. "לא נעים לפתוח בהפסד", אמר השבוע לנקרי בסיום המשחק, "יש לנו כמה דברים לטפל בהם, בעיקר בפן ההגנתי, אבל זה משחק ראשון, אנחנו עם הפנים קדימה, יש לנו הרבה מה לתקן ואנחנו נעשה זאת. מה שבטוח לא עבד זו ההגנה. מבחינה הגנתית לא שיחקנו טוב. אנחנו צריכים לשפר כמה דברים מבחינה התקפית".

ביום ראשון, תצא 'הפועל אילת' למשחק חוץ קשה בקרית גת, מול מכבי המקומית.