פרסומת
דלג

גם אילת תכבה את האור בשעת כדור הארץ

מאת: מערכת ערב ערב ● 22/3/2011 17:58 ● ערב ערב 2064
העיר אילת וישובי המועצה האזורית חבל אילות יצטרפו גם השנה לעשרות ערים המשתתפות בפרויקט "שעת כדור הארץ", שיתקיים ביום חמישי ה – 24.3.2011 ויכבו את האור בשעה 20:30 למשך שעה אחת כאקט סמלי, שמטרתו להעלות את המודעות להתחממות כדור הארץ.
גם אילת תכבה את האור בשעת כדור הארץ

זו השנה השנייה שהעיר אילת ויישובי הערבה מצטרפים לפרויקט ההחשכה המתקיים זו השנה הרביעית בארץ. ברחבי העולם יצוין האירוע במוצאי שבת ה- 26.3.2011, אך בישראל החליטו להקדימו ביומיים, כדי לא לפגוע בקדושת השבת.

במהלך השעה, יתבקשו התושבים להחשיך את האור בבתיהם ובבתי העסק המסחריים ברחבי העיר. פעולה סמלית זו נועדה להעלות את המודעות הציבורית להתחממות כדור הארץ, ולהמחיש כיצד צריכה מבוקרת של אנרגיה יכולה לסייע בהפחתת ההתחממות. חשוב לציין, כי תאורת הרחוב ותאורה במקומות ציבוריים היכולה להשפיע על בטיחות הציבור, כולל שירותי חירום – לא תכבה!!!

להגברת המודעות בנושא יתקיים קמפיין הסברתי נרחב בכל אמצעי התקשורת המקומיים, כולל הפצת איגרת אישית לתלמידי מערכת החינוך, פעילות הסברתית בכיתות, פנייה ישירה לבתי המלון, מרכזים מסחריים, מסעדות ועוד. גם השנה תיעשה הפעילות בשיתוף מינהלת האנרגיה אילת – אילות, המעודדת את ההתייעלות האנרגתית באזור.

יעל אדרעי – רכזת קיימות ביחידה האזורית לאיכות הסביבה, המלווה את הפרויקט זו השנה השנייה ציינה, כי מלון דן אילת הינו הראשון שנענה לפניה, והסכים לכבות את התאורה ההיקפית של המלון, כולל אזור הבריכה ומרפסות החדרים. גם המסעדות "אגדיר" ו "ג'ירף" הינן החלוצות מתחום המסעדות, אשר הודיעו שבשעה הנקובה הן תארחנה את הסועדים, לאור נרות ותדאגנה להרכבים מוסיקליים אקוסטיים, שיופיעו לאור הנרות. יש לציין, שהשנה נרתם ליוזמה גל קדם – תושב אילת, אשר הביע את רצונו לסייע ביחד עם חבריו בהעברת המסר, בפנייה לגופים גדולים ולבתי המלון, לעודדם לקחת חלק בפרויקט זה. לזכותו של גל יש לזקוף את ההיענות החיובית של מלון דן והמסעדות, ויש לצפות להצלחות נוספות.

לצד הפעילות ההסברתית והפרסומים הנרחבים בנושא, קורא ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לתושבים להצטרף ל"שעת כדור הארץ" כחלק מהמאבק בהתחממות הגלובלית, לכבות את האור בשעה המיועדת בבתיהם ולתרום בכך תרומה חשובה לצמצום המשאבים ולחסכון באנרגיה. "כעיר שהכריזה על עצמה כעיר הסולארית הראשונה בישראל ופועלת נמרצות בשיתוף המועצה האזורית חבל אילות למימוש החזון, שעת כדור הארץ נושאת מסר גלובלי רב עוצמה של שינוי הנמצא בידי כל אחת ואחד מאיתנו" ציין ראש העירייה והוסיף: "אני רואה חשיבות רבה בהירתמות כל הקהילה, בתים פרטיים ובתי עסק כאחד למאמץ המשותף להציל את כדור הארץ, גם אם מדובר באקט סמלי לו כולנו נדרשים".

באותו היום (ה' 24.3) בו תתקיים שעת ההחשכה וכחלק מהגברת המודעות להפחתת פליטת גזי חממה יתקיים החל מהשעה 16:00, אירוע רכיבה על אופניים והליכה רגלית בואדי שחמון, ובסיומו – הרקדת זומבה המונית. האירוע יתקיים בשיתוף מתנ"ס שחמון, ובהשתתפות חוג הילדים לרכיבה על אופניים בהדרכת מני קסלסי. אורך המסלול כ- 2.5 ק"מ, והוא מתאים לכל המשפחה. התכנסות בשעה 15:45 מעל הגשר העליון של ואדי שחמון, בסמוך לכיכר המערבית.

ביום חמישי הבא, כולנו נכבה את האור לשעה ובכך נצטרף למאבק בהתחממות הגלובלית.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש