פרסומת
דלג

מפיק פסטיבל 'בומבמלה': "כל האישורים יינתנו"

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● 15/4/2011 15:44 ● ערב ערב 2493
פחות משבוע לפתיחת פסטיבל 'בומבלה', אין למפיקי הפסטיבל את כל ההיתרים הדרושים. מפיק הפסטיבל לא מודאג ומבטיח כי עד לפתיחתו, הכל יסתדר. רבני אילת פנו במכתב לראש העירייה, בקריאה לבטל את הפסטיבל: "עלולה להתרחש פריצות ברמה שאין כדוגמתה במקומות אחרים בעולם". העירייה: "לא תהיה שום פעילות מיסיונרית מכוונת באתר, לרבות סיינטולוגיה, הארי קרישנה או אחר"
מפיק פסטיבל 'בומבמלה': ''כל האישורים יינתנו''פסטיבל 'בומבלה' נדד לאילת וייערך לראשונה בשבוע הבא בלגונת השלום. מפיקי הפסטיבל מסרו, כי לאחר שבדקו מספר מקוות אפשריים לעריכת הפסטיבל, שלדבריהם הוא הגדול בארץ, נבחרה העיר אילת, מתוך כוונה להפוך את הפסטיבל למותג בינלאומי ולשדרג את התנאים ואפשרויות שהפסטיבל מציע למבקריו, בעיקר בני נוער וצעירים מכל רחבי הארץ.

אך לצד האופטימיות, יש לא מעט שאלות, כמו מי והאם בכלל יהיה פיקוח על הכניסה למים, שכזכור, אסורים לרחצה. תלונות המלונאים, החוששים מרעש ומכמות בני הנוער שתגיע ללב אזור התיירות בשיא חופשת הפסח. כך גם שאלת הסמיכות לשלטים המתריעים על חשש למוקשים. אחד מבעלי החברה המפיקה את הפסטיבל, רוני טבצ'ניק, אמר השבוע ל'ערב ערב': "תהליך רישוי לכזה אירוע הוא ארוך ומורכב, אנחנו עובדים על זה כבר חודשיים, והפסטיבל ייצא לדרך עם כל האישורים הנדרשים ועל פי חוק. זה פסטיבל שרץ כבר 13 שנים ואנחנו שמחים להגיע לאילת ומקבלים אותנו כאן בברכה. יש לנו הרגשה שיכול להצליח לנו כאן,] בגדול". מנכ"ל עיריית אילת המלווה צמוד את ההפקה, אמר לנו כי הפסטיבל יכול להיות הצלחה גדולה וכי בעירייה מודעים לבעיות העלולות לצוץ ומנסים לתת מענה לכולן.

פסטיבל 'בומבלה' ייפתח ב-21 באפריל ויימשך שלושה ימים.


הרבנים למאיר יצחק הלוי: עצור את הפסטיבלעומר כרמון

הרבנים הראשיים לאילת, רבני השכונות, רבני בתי הכנסת, ורבני המוסדות, פנו השבוע במכתב לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, וקראו לו לבטל את פסטיבל 'בוםבלה'. לדבריהם, "בפסטיבל עלולה להתרחש פריצות ברמה שאין כדוגמתה במקומות אחרים בעולם". פעילי חב"ד ו'יד לאחים' יגיעו לאילת כדי לפקח על הפסטיבל מקרוב

הרבנים הראשיים לאילת, רבני השכונות, רבני בתי הכנסת, ורבני המוסדות, פנו השבוע במכתב לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, וקראו לו לבטל את פסטיבל 'בוםבלה' שאמור להתקיים בעיר בחול המועד. הרבנים טענו כי בפסטיבל "עלולה להתרחש פריצות ברמה שאין כדוגמתה במקומות אחרים בעולם". לדבריהם, צולמו קטעי וידאו בפסטיבלים קודמים, בהם נראו נציגי מיסיונרים. הם קראו לראש העירייה, לעשות ככל שביכולתו כדי לעצור את הפסטיבל באילת, "שעלול לגרום נזק בלתי הפיך למשפחות בישראל".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "בהתאם לדרישת העירייה, התחייבו מפיקי הפסטיבל, כי לא תהיה שום פעילות מיסיונרית מכוונת באתר, לרבות סיינטולוגיה, הארי קרישנה או אחר. עוד התחייבו המפיקים, כי במידה שתתחיל התארגנות כלשהיא מסוג זה בשטח הפסטיבל, הם יפעלו באופן תקיף ומיידי להפסיקה".

אורחים מהצפון


לא רק חובבי 'בומבלה' יגיעו לאילת בחול המועד. פעילי חב"ד ממרכז הארץ מתכננים להגיע לעיר בימי הפסטיבל, כדי לפעול בקרב הצעירים ולקרבם לחיק היהדות. יחד עמם יגיעו גם פעילי הארגון 'יד לאחים', הפועלים נגד המיסיונריות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש