פרסומת
דלג

הלם ב'פארק'

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 27/7/2011 10:34 ● ערב ערב 2508
יואל פוקסבראונר (30), שותף ומנהל 'פארק אבניו', נמצא לדברי עובד קימא, מבעלי ה'פארק אבניו', ביום שישי בצהריים על ידי חברתו, ללא רוח חיים בדירתו באילת. ב'פארק אבניו' מתקשים הבעלים וצוות העובדים להתאושש מהמכה. "הוא היה הפנים של המקום. הרוח החיה והתוססת", אומר השבוע בכאב עובד קימא
הלם ב'פארק'דווקא בעולם הבילויים של אילת, שיודע בעיקר חיים טובים והרבה חיוכים, נחתה בסוף השבוע שעבר המכה. יואל פוקסבראונר, שותף ומנהל בפועל של 'פארק אבניו', נמצא ביום שישי בצהריים ללא רוח חיים בדירתו באילת, כך סיפר לנו עובד קימא, מבעלי ה'פארק אבניו'. רק לפני שבועיים חגג פוקסבראונר את יום הולדתו ה – 30 בפארק. היתה זו חברתו מור שארגנה עבורו את הערב המיוחד. אפילו אביו הפתיע והגיע לחגיגה ממרכז הארץ. "הוא ישב במהלך הערב והסתכל על הבן שלו בהערצה גלויה", מספר השבוע קימא.

קימא מספר, שבמשך כל ימות השבוע שעבר, לא הגיע יואל למקום עבודתו, דבר שעבורו היה נדיר. "הוא התלונן כבר ביום ראשון על כאבי גב חזקים", מספר קימא, "הוא טופל בכדורים, עבר צילום גב וביום ראשון השבוע אמור היה לקבל את תוצאות הצילום".

לא ענה בנייד


אין מישהו שמבלה ב'פארק אבניו' שלא מכיר את המנהל החייכן והמצחיק ולכן הוא חסר כל כך בנוף ה'פארק' במרוצת השבוע החולף. ביום חמישי, שהתה לצידו חברתו מור עד לפנות בוקר כשהיא מקפיצה לו אוכל מ'הפארק' בסיום עבודתה במקום. אלא שבשעות הבוקר, יודע קימא לספר, כי כשניסתה להשיגו בסלולרי, יואל לא ענה. "היא סיפרה לנו שכשהיא פגשה אותו בלילה, הוא הרגיש אפילו קצת יותר טוב", מספר קימא, "אבל העובדה שהוא לא ענה בנייד לאורך כל שעות הבוקר וגם לא ענה לטלפונים מהעבודה הדאיגו אותה". ביום שישי בצהריים, החליטה מור, לדברי קימא, לבדוק מקרוב מדוע יואל לא עונה לנייד. היא נכנסה לדירתו בעזרת המפתח שברשותה והיתה זו שגילתה אותו ללא רוח חיים: "היא צלצלה למספר הראשון שהופיע אצלה בנייד", אומר עובד, "למי שהחליף את יואל בכל השבוע שחלף. היא צעקה ובכתה בטלפון והוא לא הצליח להבין דבר ממה שאמרה לו. הוא התקשר אלי ויחד מיהרנו לדירתו של יואל", משחזר קימא את הדקות הבאות. בינתיים, הספיקה החברה להזעיק למקום אמבולנס, אלא שלטענת החברים, כשהפרמדיק הגיע למקום, יואל כבר לא היה בחיים. גופתו נשלחה לנתיחה שלאחר המוות במכון לרפואה משפטית 'אבו כביר'.

לא יודעים איך לחזור לשגרה


מותו של פוקסבראונר הכה בהלם את בלייני העיר. צוות 'פארק האבניו' והבעלים, עובד קימא ושלומי עמר, שבורים, מתקשים לעכל את העובדה ולא יודעים איך לחזור לפעילות שגרתית שכן מאז יום שישי ועד אמצע השבוע, היה 'פארק אבניו' סגור. "אי אפשר לעכל ולקבל דבר כזה", אומר קימא, "זה מטורף. הוא היה הפנים של הפארק, הכיר את כולם. איש חייכן, חי ותוסס שהיה מעבר לשותף ומנהל – חבר טוב. בן אדם ציני, מצחיק מאוד עם חוש הומור מיוחד. אהב את כולם ובדרך המיוחדת לו ידע לרכז סביבו את כולם. הוא אהב לצלם כל דבר שזז. רק לפני שבוע, ישבנו כל הצוות והסתכלנו בקליפים השונים שצילם בסלולרי שלו מסיטואציות שונות".
בליינים ב'פארק אבניו' סיפרו על יואל שידע להתחבב על כולם. "הוא שר קריוקי בצורה מדהימה ונתן לכולם להרגיש ש'בפארק' הם בבית. אדם חביב, חייכן ומצחיק".
את דרכו כמנהל 'פארק אבניו' התחיל יואל לפני כשלוש שנים, אז הובא לנהל את המקום כל הדרך ממסעדת 'לה קוצ'ינה'. זמן מה אחר כך, הוא החליט לעבור לחיפה בעקבות חברתו לה הציע נישואים ואולם זמן קצר לאחר מכן, השניים נפרדו, ויואל נשאר לעבוד בבר בחיפה. באחת מחופשותיו באילת, כשהגיע לבקר את חבריו בפארק, הציעו לו הבעלים לחזור לנהל את המקום והפעם, גם לקבל אחוזים בבעלות על המקום. ההצעה קסמה ליואל שארז שוב את הפקלאות וחזר לאילת וניהל את הפארק בשנה וחצי האחרונות.
ביום שני השבוע, הוא הובא למנוחות בכרכור, בסמוך למקום מגוריו של אביו. עשרות רבות של חברים ומכרים מאילת השתתפו בהלוויה העצובה. "אין לנו ספק שאם ההלוויה היתה באילת, היו מגיעים אליה למעלה מ – 1,000 איש", אומר קימא, "עד כדי כך אהבו אותו כאן אנשים". עכשיו ממתינים כולם לתוצאות הנתיחה כדי להבין סוף סוף מה גרם למותו בטרם עת של יואל האהוד.
יהי זכרו ברוך.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש