פרסומת
דלג

עשרות צעירים הפגינו מול הקונסוליה המצרית

מאת: עומר כרמון ● 15/9/2011 19:47 ● ערב ערב 2515
עשרות פעילים מתנועת 'אילת יהודית' הפגינו השבוע בשעת לילה מאוחרת מול בית הקונסוליה המצרית בעיר. הם צפרו, תקעו בשופר וקראו קריאות בעד היהודים ונגד הנביא מוחמד והעם המצרי. חלק מהמפגינים לבשו חולצות עליהן נכתב: 'יהודים, בואו ננצח'. הם שרו: 'הקדוש ברוך הוא, אנחנו אוהבים אותך' ו'עוד כהנא חי'. מארגן ההפגנה, משה בן זקרי: "אנו מוחים על כך שהמצרים השתתפו בפיגוע האחרון, על האירועים בשגרירות בקהיר, ועל כך שמכיוון שאנחנו כביכול ב'שלום', הגבול פרוץ והסודנים נכנסים ומשתלטים לנו על העיר"
עשרות צעירים הפגינו מול הקונסוליה המצריתעשרות פעילים מתנועת 'אילת יהודית' הפגינו השבוע בשעת לילה מאוחרת מול בית הקונסוליה המצרית בעיר. הם צפרו, תקעו בשופר וקראו קריאות בעד היהודים ונגד הנביא מוחמד והעם המצרי. מאבטח הקונסוליה תפס עמדה על גג המבנה. לאחר כרבע שעה הגיעה למקום ניידת משטרה. טרם הגעתה, עזבו המפגינים את המקום בכלי הרכב ששימשו להגעתם. ממשטרת אילת נמסר, כי הניידת הגיעה למקום כדי לוודא שלא תהיה הפרת סדר.
חלק מהמפגינים לבשו חולצות עליהן נכתב: 'יהודים, בואו ננצח'. הם שרו: 'מודה אני לפניך', 'עם ישראל חי', 'הקדוש ברוך הוא, אנחנו אוהבים אותך', 'אדון הסליחות' ו 'עוד כהנא חי'.
מארגן ההפגנה, משה בן זקרי, מנע מהצעירים להשליך אבנים לעבר הקונסוליה. ל'ערב ערב' הוא אמר: "אנו מוחים על כך שהמצרים השתתפו בפיגוע האחרון, על האירועים בשגרירות בקהיר, ועל כך שמכיוון שאנחנו כביכול ב'שלום', הגבול פרוץ, והסודנים נכנסים ומשתלטים לנו על העיר".

את דגל המצרי באילת צריך להוריד, כמו שהורידו את הדגל הישראלי בקהיר?
"אנחנו לא עוסקים בלעבור על החוק. אבל צריך לדאוג לכך שהקונסול המצרי לא יהיה באילת - עד שיוחזר השגריר המצרי לקהיר. עצם העובדה שהפת"ח והחמאס שולטים כעת ברחובות מצרים, מראה שהשלום כבר לא קיים. צריך להראות להם שאנחנו לא היהודים הפראיירים שמקבלים את הכל באהבה ומתרפסים בפניהם. שאנחנו עם חזק ולא מפחד".

מפסגת זאב לאילת


משה בן זיקרי הגיע לאילת, לאחר שהתפרסם בזכות פעילותו נגד ערבים בשכונת פסגת זאב בירושלים. הוא הקים בשכונה קבוצות מתנדבים שסיירו בה בשעות הלילה והרתיעו צעירים ערבים להיכנס אליה. "בכוונתנו להמשיך ולפעול באילת", אמר בן זיקרי ל'ערב ערב', "בין השאר, נגד הכוונה להקים בוואדי שחמון את פרויקט ההנצחה המוסלמי, וכן כנגד תופעת הסודנים וההתבוללות".

כזכור, בשבוע שעבר, נעצר תושב אילת בן 25, שהגיע עם רכב בסמוך לקונסוליה המצרית באילת, יצא מהרכב והחל ליידות אבנים על הדגל המצרי. המשטרה ייחסה לו עבירות של נהיגת רכב תחת השפעת אלכוהול, פגיעה ביחסי חוץ, פגיעה בדגל מדינה ידידותית ויידוי אבנים. החשוד טען כי פעל תחת השפעת אלכוהול.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש