פרסומת
דלג

במוצאי שבת: ההפגנות חוזרות

מאת: עומר כרמון ● 27/10/2011 12:46 ● ערב ערב 2064
מארגני המחאה החברתית באילת יצאו בפנייה נרגשת לתושבי העיר להשתתף בצעדה גדולה שתצא מרחבת הדואר המרכזי: "בהפגנות הקודמות אנחנו נאמנו. הפעם, אנחנו נותנים לכם את הבמה. זה לא מספיק רק לכתוב באינטרנט שאתם תומכים. הפעם אל תישארו בבית"
במוצאי שבת: ההפגנות חוזרותמארגני המחאה החברתית באילת יצאו השבוע בפנייה נרגשת לתושבי העיר להשתתף בצעדה גדולה שתתקיים במוצאי שבת הקרוב. אחד ממנהיגי המחאה, שנהב סמדג'ה, אמר ל'ערב ערב': "זה לא מספיק רק לכתוב באינטרנט שאתם תומכים. אנחנו צריכים את הסיוע של האנשים פיזית. כל מי שרצה להגיע בעבר ולא הגיע. בבקשה אל תישארו בבית. כל מי שסייע לנו בעבר, אנחנו מבקשים שיגיע שוב מכיוון שההפגנה הפעם חשובה ביותר".

הצעדה תצא בשעה 20:00 מרחבת הדואר המרכזי ותמשיך לרחבת 'אום רשרש'. "בחרנו ברחבת הדואר, מכיוון שהיא סמוכה לבניין העירייה", אמר סמדג'ה." סיסמת הפגנת המחאה: 'לא מקשיבים לך? אנחנו כאן. מחזירים את המדינה לעם'. בהפגנות הקודמות הייתה להקה שהופיעה ברחבת אום רשרש ואנחנו נאמנו. הפעם, אנחנו נותנים את הבמה לתושבי אילת. אנחנו רוצים שהאילתים יגידו את מה שיש להם על הלב. בתום הצעדה נפתח ברחבת 'אום רשרש' מעגלי שיחה שידונו בחינוך, ברווחה. בימים הקרובים נעבור ברחבי העיר עם דוכן החתמה ונבקש מאמשים להצטרף למאבק".

"'מחאה אילת' היא גוף אזרחי-התנדבותי של תושבי אילת", מדגישה מנהיגה נוספת של המחאה, סיגלית כהן. "בכוונתנו להתמקד בשבעה נושאים שעוסקים בקשיי האדם הפשוט: חינוך ילדינו, דיור בר השגה, תחבורה ציבורית הולמת, רפואה כללית הולמת ומתן דגש על רפואת הנפש, נושא הפליטים, תשלומי חשמל ומים הוגנים לתושבים וחופי אילת, ששייכים לנו ואינם ניתנים למכירה".

"אחד הנושאים בהם אנו דנים הרבה הוא התחבורה הציבורית. מדוע אין הנחות לאילתים? מדוע הילדים לא יכולים לנסוע לים בשבתות. אפילו 'קווי לילה' שפעלו במרבית הערים בארץ, לא קיימים באילת. מדוע אין באילת הצללה לגני משחקים, כמו שיש במרבית הערים האחרות בישראל? אנחנו זקוקים לאנשים שיסייעו בטלפונים, בהחתמות העצומה, בנושאים ארגוניים. חשוב שאנשים יידעו שמוצאי שבת הקרובה היא הפגנה חשובה ביותר שתקבע את עתיד המאבק החברתי".