פרסומת
דלג

וידיאו: הפגנה נגד המסתננים ב'כנס אילת לעיתונות'

מאת: עומר כרמון ● 9/12/2011 15:46 ● ערב ערב 2064
מנהיגת המחאה החברתית באילת, סיגלית כהן, וחברי ארגון 'אילת יהודית', הפגינו השבוע נגד תופעת המסתננים באילת. במהלך ההפגנה שהתקיימה מול מלון 'הרודס', שאירח באותה שעה את כנס אילת לעיתונות, הם מחו על יחס התקשורת לפעילותם וקראו לשמאל ולימין לפעול יחד למען מטרות חברתיות. המשטרה הגיעה למקום וביקשה מהם להתפנות
וידיאו: הפגנה נגד המסתננים ב'כנס  אילת לעיתונות'אחת ממנהיגות המחאה החברתית באילת, סיגלית כהן, וחברי ארגון 'אילת יהודית', הפגינו השבוע נגד תופעת המסתננים באילת. במהלך ההפגנה שהתקיימה מול מלון 'הרודס', שאירח באותה שעה את כנס אילת לעיתונות, הם מחו על יחס התקשורת לפעילותם וקראו לשמאל ולימין לפעול יחד למען מטרות חברתיות. המשטרה שהגיעה למקום, ביקשה מהמפגינים להזדהות וערכה חיפוש ברכבו של משה בן זיקרי.

ראשי המחאה החברתית בעיר מצויים בשבועות האחרונים במחלוקת סביב יחסם לנושא המסתננים. בעוד סיגלית כהן אירגנה הפגנות בנושא, סבורים חלק מחבריה להנהגה, כי מדובר בנושא פוליטי שאסור לצוות המחאה לקחת בו חלק.

מנהיגה אחרת של המחאה, שירי סיני, מסרה השבוע בתגובה להפגנות שאירגנה סיגלית כהן: "בעקבות חוסר הסכמה וחילוקי דעות בנושאים מהותיים בדרך המחאה לצדק חברתי באילת והערבה, הקבוצה נמצאת כרגע במצב לא מאוזן. אנחנו מבקשים סליחתכם במידה ונפגעתם בצורה זו או אחרת ואתם חשים אי נעימות מהפעולות שבוצעו לאחרונה בין אם ברחוב או בדף הפייסבוק של הקבוצה. אנחנו יכולים להבטיח לכם שאנו עושים הכל על מנת להתגבר על המצב בהקדם האפשרי ולצאת ממנו מחוזקים".

"שיתוף פעולה ימין-שמאל"


בהפגנה שאירגנה השבוע סיגלית כהן השתתף גם משה בן זיקרי, ראש תנועת 'אילת יהודית', אשר מתכנן להתמודד בבחירות הקרובות על מקום במועצת העיר. בן זיקרי אמר ל'ערב ערב' כי הוא שמח שישנה הבנה כי פעילותו אינה קשורה רק לימין. הוא הדגיש כי אינו גזען ואנשיו אף הזעיקו בתקופה האחרונה את כוחות ההצלה כשבמהלך סיוריהם בשכונות העיר נתקלו במסתנן הסובל ממצוקה רפואית.

בסוף השבוע השתתפה סיגלית כהן במפגש פעילים ארצי של ראש המחאה החברתית בישראל. היא נפגשה עם דפני ליף וסתיו שפיר והציגה בפניהם את מטרות המאבק באילת. "היו שם 170 פעילים מכל רחבי הארץ. והמסר שיצא משם הוא של שיתוף פעולה של כולם. שמאל- ימין", אמרה כהן ל'ערב ערב'. "סיכמנו על שיתוף פעולה בפעולות מחאה נגד הון-שלטון. כבר בימים הקרובים נפעל בכל הארץ, גם באילת".