פרסומת
דלג

19 חודשי מאסר לנהג שנסע בזמן פסילה

מאת: מערכת ערב ערב ● 8/1/2012 19:22 ● ערב ערב 2064
ממשטרת אילת נמסר כי שופט בית משפט השלום לתעבורה גזר את דינו של תושב אילת בן 34 שהורשע בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה במהירות מופרזת וללא רישיון נהיגה וביטוח בתוקף. הנהג נתפס ע"י שוטרי ימת"א אילת נוהג בכביש הערבה במהירות 127 קמ"ש
19 חודשי מאסר לנהג שנסע בזמן פסילה

ממשטרת אילת נמסר כי שופט בית משפט השלום לתעבורה באילת, יואל עדן, גזר את דינו של תושב אילת בן 34 שהורשע בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה במהירות מופרזת וללא רישיון נהיגה וביטוח בתוקף.

מגזר הדין עולה כי הנאשם נתפס ע"י שוטרי ימת"א אילת נוהג בכביש הערבה במהירות מופרזת של 127 קמ"ש כאשר הוא נמצא בפסילה בתוקף וללא רישיון נהיגה ופוליסת ביטוח בתוקף.

לאור חומרת העבירות ועברו העשיר של הנאשם הכולל 54 עבירות תעבורה ובהן נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה ופוליסת ביטוח בתוקף ואף שימוש ברישיון נהיגה מזויף ביקש התובע המשטרתי , פקד עו"ד מוטי בן שאנן להחמיר את הענישה עם הנאשם וזאת עקב ביזוי ההחלטות השיפוטיות והמספר הרב של הפעמים בהן נהג הנאשם בזמן פסילה. בנוסף ביקש התובע להפעיל את עונש המאסר על תנאי שנגזר על הנאשם במשפטיו הקודמים וזאת לאור רכיב ההרתעה הטמון בהפעלה זו. בסיכום דבריו אמר התובע כי "הנאשם מסוכן לציבור ..." ולכן עתר לענישה מחמירה כנגדו.

בגזר דין מנומק היטב סקר שופט בימ"ש השלום, השופט עדן את עברו העשיר של הנאשם ואמר כי "העבירות אותן ביצע הנאשם הינן מהחמורות שבפקודת התעבורה ויש בהן כדי להעיד על זלזול בדיני התעבורה ובהחלטות שיפוטיות.." בנוסף רמז השופט לגבי עונשו הצפוי של הנאשם באומרו כי " מדובר במי שבחר שוב שוב לבצע עבירות מהחמורות בפקודת התעבורה למרות אמצעי ענישה מוחשיים ואמצעי ענישה צופי פני עתיד אשר מוטלים עליו".

בסיכום דבריו טרם הקראת מתן גזר הדין ציין השופט את המסוכנות הנובעת מהעבירות שביצע הנאשם "נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ללא רישיון הינן עבירות אשר עולה מהן מסוכנות של ממש...חזרה על עבירות אלו שוב ושוב יש בה לא רק מסוכנות אלא יש בה גם כדי להצביע על כך שהנאשם נעדר כל מורא של החוק ושל הענישה האפשרית כתוצאה מביצוע העבירות..." הוסיף השופט ואמר כי " הענישה בעניינו של הנאשם מחייבת העברת מסר תקיף וברור כי את אותה מסכת של עבירות קשות יש לעצור ויש להפסיק את ההעמדה של הציבור בסיכון כתוצאה מעבירות הנאשם".
כאמור גזר בית המשפט על הנאשם עונש של 19 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, 54 חודשי פסילה בפועל ופסילה על תנאי.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש