פרסומת
דלג

"להפסיק הנחת תפילין בשערי בתי הספר"

מאת: עומר כרמון ● 3/5/2012 14:51 ● ערב ערב 2548
ראשי ועדי ההורים בבתי הספר התיכוניים בעיר נגד חסידי חב"ד העומדים בפתח מוסדות החינוך ומציעים לתלמידים להניח תפילין. חלק מההורים מאיים להגיע לשערי מוסדות החינוך של תנועת חב"ד ולחלק חומרי פרסום חילוניים. הרב הראשי לאילת, יוסף הכט: "מה רע בכך שילדים לאחר בר מצווה מניחים תפילה פעם בשבוע? מדוע להתנגד? לא באנו לעשות רע". העירייה: "נעשתה פנייה לרב העיר – הרב יוסף הכט, בבקשה להרחיק את הפעילים משטח בית הספר”
''להפסיק הנחת תפילין בשערי בתי הספר''

בישיבת ראשי ועדי ההורים של בתי הספר התיכוניים שהתקיימה בשבוע שעבר, מחו ההורים על מה שהם כינו: "תופעת הנחת תפילין בפתחי בתי הספר, בעיקר בימי שישי בסיום הלימודים". ההורים טענו, כי: "התופעה המוכרת לכולם, מתחילה להשפיע בתוך בתי הספר על התנהגות התלמידים במהלך השיעור, כמו עצירת השיעור לתפילה או הנחת תפילין וחלוקת חומר פרסומי בתוך בתי הספר". עוד נטען כי הרב הראשי לאילת, יוסף הכט, סירב להצעת ההורים להקצות לצורך הנחת התפילין חדר מיוחד בבית הספר. חלק מההורים מאיים, כי אם התופעה לא תופסק, הם יגיעו לשער בית הספר של תנועת חב"ד ויחלקו חומרי פרסום חילוניים.

ראשי ועדי ההורים בבתי הספר התיכוניים כה זועמים על תופעת הנחת התפילין, עד שהתייעצו עם המשטרה האם ניתן להרחיק מהשערים את חסידי חב"ד. המשטרה טענה, כי הדבר אינו אפשרי. ראש מינהל שח"ק בעירייה, ד"ר דרורי גניאל, לקח על עצמו לבדוק מול משרד החינוך את הסוגיה. סוכם "שיבוצע ניסיון לתאם פגישה של יו"ר ועדי ההורים והסגנים עם ראש העירייה והרב הכט, על מנת להביא בפניו את התנגדות ההורים לפני האפשרות של הגעה להסלמה".

התלמידים באים מתוך שמחה והתלהבות"


הרב יוסף הכט מסר בתגובה ל'ערב ערב', כי לא סירב להצעה להעביר את הנחת התפילין לחדר שיוקצה לכך בבית הספר. "אני הסכמתי להצעה ברוח זו של ד"ר דרורי גניאל, ואז נמסר לי שההורים מסרבים", הוא אמר.

תסכים להיפגש עם ההורים?
"אני מסכים להיפגש עם כל אחד שרוצה לדבר אתי".

ובינתיים, חסידי חב"ד ימשיכו לעמוד בפתח בתי הספר?
"אם יש יהודים שרוצים להניח תפילין, שיניחו תפילין. מי שלא רוצה, לא חייב. בכל העולם יש חסידי חב"ד שמציעים להניח תפילין. זה מנהג מאוד חשוב שנוגע לכל עם ישראל, מצוות התורה מביאות ברכה לעם ישראל ותורמות לביטחונו, במיוחד בתקופה כזו - שבה עם ישראל זקוק לרחמי שמיים. ההורים צריכים לשמוח על כך שמי שרוצה להניח תפילין יכול לעשות זאת. התלמידים שבאים להניח, ויש רבים כאלה, באים מתוך שמחה והתלהבות. אין כל סיבה למנוע ממי שרוצה לעשות זאת, להניח תפילין פעם בשבוע, ולהגיש 'שמע ישראל'. זה נותן להם חוזק פנימי, מבהיר להם שהם שייכים לעם ישראל שיש לו ערכים קדושים ומכובדים. מה רע בכך שילדים לאחר בר מצווה מניחים תפילה פעם בשבוע? מדוע להתנגד? לא באנו לעשות רע".

הם מתפרצים לדלת פתוחה"


דובר ועד ההורים העירוני, דורי שגב, מסר ל'ערב ערב', כי תופעת הנחת התפילין בשערי בתי הספר התיכוניים, חייבת להיפסק: "חסידי חב"ד מתפרצים לדלת פתוחה ועומדים שם. זה לא מכובד להם, לדת, לנו ולילדים. זה מפריע, זה צורם לעין. אנחנו כולנו יהודים, אבל הדברים צריכים לעשות בצורה מכובדת ולא כמו בבסטה בשוק. הצעתנו הקודמת להקצות חדר לצורך הנחת התפילין כבר אינה עומדת על הפרק, מכיוון שחסידי חב"ד לא משתפים פעולה. צריך שניים לטנגו".

מהעירייה נמסר בתגובה: "נעשתה פנייה לרב העיר – הרב יוסף הכט, בבקשה להרחיק את הפעילים משטח בית הספר”

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש