פרסומת
דלג

"אני אהיה ראש העירייה הבא"

מאת: עומר כרמון ● 7/11/2012 18:26 ● ערב ערב 2575
בריאיון בלעדי ל'ערב ערב', מכריז איש העסקים וחבר המועצה לשעבר, דובי כהן, על כוונתו להחליף את מאיר יצחק הלוי. הוא מאשים את ראש העירייה בכישלון ניהולי, מפרט את מפת הנכסים שלו בעיר, מגיב לתביעת לשון הרע שהוגשה נגדו השבוע ומפרט את יעדיו העיקריים: "אני רוצה אילת של פעם, שבה הייתה דמוגרפיה טובה יותר", הוא אומר. "אני לא חושב שאי פעם לקחתי פרויקט גדול ונכשלתי. אילת צריכה אילתי, שהוא יזם וישר, שהוכיח את עצמו כבר בעבודה פוליטית". על קזינו, בסטיונרים, מסתננים ומשפחה. דובי כהן מדבר על הכל
''אני אהיה ראש העירייה הבא''

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

לאחר שנה של ניחושים ובדיקות, איש העסקים דובי כהן שובר שתיקה ומכריז על מועמדותו לראשות העירייה. בריאיון הכרזה ל'ערב ערב', זמן קצר לפני אירוע ההכרזה הרשמי, הוא אומר: "אני חי עסקים הרבה שנים, ואני לא זוכר תקופה כזאת קשה. עיריית אילת צריכה מנהל. אי אפשר להתווכח עם תוצאות בגרות או תוצאות מיצ"ב. ראה כמה כסף הושקע ב'עיר ללא אלימות'. כמה פרסום וכמה מסיבות. ואיפה זה נגמר? בין מה שאומרים למה שעושים, יש נתק מוחלט".
דוברת העירייה מסרה בתגובה: "עשייתו המנצחת של ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, ניכרת בכל תחומי החיים בעיר. הדברים אינם ראויים לתגובה".

"עיר שכייף לחיות בה"


את הריאיון עם דובי כהן ערכנו השבוע בחצר דירתו הפרטית. בעוד חודשים אחדים, יהפוך המקום למטה בחירות סוער. השבוע, היחידים שהפריעו לנו היו הזבובים האילתים הטורדניים. כהן נראה נינוח למדי והביע נכונות מלאה לענות על כל שאלה, קשה ככל שתהיה. נלוותה לפגישה מיכל אהרוני, יועצת התקשורת שלו מטעם משרד רונן צור. היא לא התערבה בראיון, אך עסקה במרץ בכתיבת רשמים והרהורים.

לפני חמש שנים הצהרת על כך ש'גמרת עם הפוליטיקה'. מה קרה מאז?, שאלנו את דובי כהן
"בשנים 1998-2003, שימשתי כחבר מועצת עיר והבנתי שחבר מועצה הוא פיון במערכת: הקשר עם ראש העירייה הוא הקשר הבונה והמפרק. אם אתה חלק ממפת האינטרסים של ראש העירייה, אתה מצליח. אם לא, אתה יכול לצעוק ולעשות אלף ואחד דברים, תוצרת לא תראה מזה. ההחלטה לרוץ לראשות העירייה לא הייתה משהו ספונטני. זה לא קרה אתמול. זה מהלך של כמה שנים שבדקתי, בחנתי ואז נכנסתי למסלול של עבודה".

כיצד מגיבים בני המשפחה למרוץ המתקרב?
"זה לא קל לאשתי. היא טיפוס אחר. בעבר, בגלל הפעילות הפוליטית שלי, היא נאלצה לוותר על פרויקט 'מצוינים', אותו הקימה. למרות זאת, היא הבטיחה להיות אשת ראש עירייה תומכת. היא לא לבד. המשפחה שלי חזקה. שתי הבנות הגדולות: תאומות זהות, יהיו חלק מהקמפיין ויהוו חלק חשוב בו. בבחירות הקודמות בהן השתתפתי, השתדלתי לא להכניס את הפוליטיקה לבית, מפני שאז הילדים היו קטנים ולא חשבתי שהם צריכים לספוג את זה. היום ברור שזה הפך לחלק מהבית".

מדוע תושבי אילת צריכים לבחור דובי כהן?
"כי אני רוצה עיר שכייף לחיות בה ושצעירים יגיעו אליה. אני רוצה אילת של פעם, שבה הייתה דמוגרפיה טובה יותר, עם חבר'ה שעבדו בתמנע ובנמל, והייתה עיר קטנה יותר ואיכותית. לשם אני רוצה להגיע. לדאוג לכך שנצליח להביא אוכלוסיה יותר טובה. כיום, בכל פרמטר אנחנו מדשדשים, והסיבה לכך שאנו מתעסקים בשירותים. יש לי הרבה כבוד למלונאות, אבל זאת רגל אחת. לעומת המועמדים האחרים, אני שונה. אני אחר. שימשתי בעבר כחמש שנים כיו"ר ועדת המכרזים בעירייה, ואנשים לא זוכרים את זה, כי לא קרה שם שום דבר בעייתי. אני פוגש הרבה מאוד אנשים שרוצים משהו אחר. שרוצים תקווה. אני מאוד אופטימי, אם זה לא היה כך, לא הייתי מבזבז שנה וחצי על גחמה - להיות ראש עיר. מבחינתי, הכל מתחיל ונגמר בפטריוטיזם אילתי. אני מרגיש שאני חלק מאילת, אילת מאוד חשובה לי. אני מכיר הרבה מאוד אנשים וסיפורים. הייתי בחיים הציבוריים והעסקיים ונשארתי בחיים. לא תשמע עלי דברים שקשורים לחוסר יושר. אני מגיע לפוליטיקה מאהבה למקום. אבי נפטר פה לפני 25 שנה, אחותי - לפני חמש שנים, והקשר הזה רק חיזק אותי למקום ולאדמה. אני לא רואה את עצמי גר במקום אחר".

מה תעשה אחרת מראש העיר הנוכחי?
"מאיר עדיין ירושלמי. אנחנו הילדים האילתים ששתו מים מהעודפים של 'הדזרט קולר' והסתובבו בגלל זה עם שיניים חומות. יש כיום באילת חלל מאוד גדול בכל הנוגע לצעירים - בגילאי 22-35. בשנים האחרונות, לא התייחסנו אליהם, פספסנו אותם. לא בנינו עתודה ניהולית, אם צריך להביא את מנכ"ל החברה הכלכלית של העירייה (חכ"א) מהצפון, ואת מנכ"ל תאגיד התיירות מהצפון, אז נכשלנו. עיריית אילת צריכה לראות את התושב כלקוח שהיא צריכה להעביר לו פרנסה. לדאוג שהוא יחייך. אחרת, איך הוא ישלם ארנונה? פעם היו כאן עסקים אילתים, היום אפשר למנות על יד אחת, עסקים אילתים חזקים. צריך ליצור באילת תעסוקה חכמה. זה אומר: ראש עירייה שלא מתעסק בסלוגנים, אלא לוקח תיק ונעלי התעמלות ומתרוצץ במדינת ישראל כדי להביא תושבים שרכשו השכלה".

מאיר יצחק הלוי דווקא מתרוצץ בארץ למען אילת
"אבל אין תוצאות. הוא עושה הרבה דברים: רכבות, מטוסים. כל זה בסדר. אבל הגרעין צריך להיות בלהביא את החבר'ה האילתים חזרה הביתה. יש כאן תופעה שבה כל בית שלישי או רביעי עוזב. הילדים שלנו לא מתחברים לעתיד של אילת. הכיוון צריך להשתנות. לא יכול להיות שראש העירייה יחזיק גם בתיק החינוך, גם בהנדסה וגם ברווחה. במקום זה הוא צריך ללכת ליזמים, לתת להם מענקים, לפרוש בפניהם שטיח ירוק. ראה את דימונה, אין לה ים ומרחבים כמו באילת, אבל הוקמה שם מערכת חינוך ותעסוקה מפוארות".

בדימונה יש את הקריה למחקר גרעיני ואת מפעלי ים המלח שלא במקרה נמצאים שם. אין לנו אוצרות טבע באילת.
"'איקאה' לא הגיעה סתם לנתניה. ראש העירייה רצתה, ומקור התעסוקה הזה הגיע".

גם מאיר יצחק הלוי מסייע בהקמת מרכזי מסחר
"בניית קניונים עושה שלושה דברים שאינם טובים לעיר: זה לא מגדיל פדיון, אלא מחלק אותו. הוא מביא לעיר אוכלוסיה נמוכה, מחלק את העיר ממזרח לכביש 90 למערב 90. המרכזים המסחריים שלנו במצב נורא ואיום: ראה 'מרכז מור', ראה 'קניון הים האדום', אין לתיירים מה לעשות בעיר עצמה. אילת לא יכולה להתבסס רק על מרכזי קניות. אין דבר כזה. אנחנו נתרסק. כי אחוז ההוצאה לנפש יהיה כזה קטן, שזה לא יעבוד".

בית העירייה הוא דוגמא לניהול לא טוב. הוא היה צריך לקום לפני כעשר שנים. כשהייתי בחכ"א, כבר היה תיק מוכן לנושא. היה גם קבלן שהיה מוכן לעשות את זה ב-BOT, והמבנה היה אמור לחזור אלינו נקי לאחר 20 שנה. חלק מבית העירייה המתוכנן הוא שטחים מסחריים. זה הזוי לחלוטין. עיריית אילת שוכחת שגרים פה אנשים שרוצים להתפרנס. להשתמש במונח 'תחרות חופשית', זאת זריית חול בעיניים. כיצד אפשר להגיד לבעלי עסקים שהם לא יודעים לנהל ולכן הם פושטים רגל. כיצד יתכן ש-95 אחוזים ממכרזי העיר עוברים דרך המרכז לשלטון מקומי? פעם היו פה חופים לבני אילת. אני חי עסקים הרבה שנים, ואני לא זוכר תקופה כזאת קשה. עיריית אילת צריכה מנהל. אי אפשר להתווכח עם תוצאות בגרות או תוצאות מיצ"ב. ראה כמה כסף הושקע ב'עיר ללא אלימות'. כמה פרסום וכמה מסיבות. ואיפה זה נגמר? בין מה שאומרים למה שעושים, יש נתק מוחלט. חברת BDI שהיא חברה מאוד רצינית, טוענת שאנחנו מקום 24 מתוך 26. אין לנו מבקר עירייה כבר שנתיים. זאת מדינת עולם שלישי. איפה יש דברים כאלה? קראתי את הגיליון האחרון של 'ערב ערב', וראיתי שסגן ראש העירייה אומר ש'התקופה האחרונה היא המושחתת ביותר מאז שהחל לשמש כנבחר ציבור'. אם סגן ראש עירייה אומר את זה, אז לדעתי ראש העירייה צריך להתנהג אחרת. אין חכם כבעל ניסיון, כנראה שיש בזה משהו".

זאת תהיה מערכת בחירות רווית השמצות?
"לפני שנה נפגשתי עם מאיר יצחק הלוי ואמרתי לו שאני נכנס לחיים הפוליטיים. הייתי חבר של מאיר לפני כן, גם היום אין לי דבר אישי אתו. אני מקווה שכך ימשיך. אני ספורטאי בנשמה. אם הוא ירצה להוביל למקומות אחרים, זה בסדר. אני קצין צנחנים לשעבר, יודע לקבל ביקורת. אני חי בלחץ. עד עכשיו הוא לא שמע אותי על קטע אישי או רכילותי. המצב מבחינתי הרבה יותר קל: מה שעשיתי בעשר השנים האחרונות, עשיתי כאדם פרטי, הוא עשה כאיש ציבור. הוא יקבע עד לאיפה לרדת. אני יודע שככל שאהיה יותר חזק, 'ילכלכו' עלי יותר. אני מניח שהם לא שוכחים את תיבת הפנדורה שלהם".

אם תותקף, תתקוף חזרה?
"חד משמעי. זאת אחת הסיבות בגללה לקחתי יועץ תקשורת כמו רונן צור. אני מתכוון לנצח".

אבל לפי הסקר שבוצע להזמנתך בחודש פברואר האחרון, אין לך סיכוי
"קיבלתי את המקום הכי גבוה מול מאיר, כשישבתי בכלל בבית".

הפער בסקר היה גדול. מאז המצב השתפר מבחינתך?
"אני יכול להגיד לך, אני רואה את השטח ואת הסביבה. אבי ז"ל אמר לי: כשיש לך כסף, קח את רואה החשבון הכי טוב. כשאין לך כסף, קח עורך דין. כיום, יש לי רואה חשבון ולא עורך דין. עד סגירת הקלפי אעשה הכל כדי לנצח".

תלך עד הסוף? גם אם תראה שחודשיים לפני הבחירות אתה לא מתרומם?
"אין ספק. אני יודע מאיפה התחלתי. אני בודק את עצמי. אני לא חושב שאי פעם לקחתי פרויקט גדול ונכשלתי. אילת צריכה אילתי שהוא יזם וישר, שהוכיח את עצמו כבר בעבודה פוליטית ישרה"

מי יהיה בצוות שלך?
יש אנשים שמחכים להכרזה. יודעים שאם דובי מכריז, אז סביר להניח שיילך עד הסוף וינצח. אחרי ההכרזה אנהל מספר שיחות עם אנשים. אני פונה לכוח הנשי".

תסכים להיות מספר 2 של מועמד אחר?
"מאיר הציע לי. הוא לא דיבר על מספרים, אבל שאל: 'למה לא אתי?'. אמרתי לו: 'החזון לא אותו חזון. ההתנהלות לא אותה התנהלות. האופי לא אותו אופי. אני איש ביצוע, איש שמחבר צוות, החלטות, איש כריזמה איש של מפקד, רץ קדימה, לא משחק עם אנשים. אני עושה את זה בעסקים, בפוליטיקה זה צריך להיות אחרת. אני לא איש של סבלנות ולשמוע. אני בא ממקום שבו מקבלים החלטות, לא מבזבזים זמן והולכים לעבודה. זה גם משהו שאני צריך ללמוד".

תפנה ללימור להב?
נראה איך דברים יתפתחו. אני נמצא עם לימור בקשר טוב. אני חושב שלימור אינה המטרה. יש לנו מטרה משותפת: אנחנו רוצים להחליף את ראש העירייה וזה מה שחשוב כרגע. אין ספק שאני הולך לעשות חריש גדול מאוד לאחר ההכרזה כדי למצוא את האנשים הראויים ונטולי האינטרסים, שיכולים לתרום לעיר נטו, בלי לקבל חופים, אטרקציות".

||תסכים להיות מספר 2 שלה?
"אני מוכן להיות מספר 2 של איש שאוכל ללמוד מהניסיון הניהולי שלו, מההחלטות שלו, מהקשרים שלו. עוד לא מצאתי בהוויה המקומית, מישהו כזה. לפני עשר שנים הייתי במקום של לימור להב . ביקורת זה נהדר, אבל בסוף מדובר בניהול. לנהל, זה משהו שצריך ללמוד. צריך גם לדעת לתרום לקהילה. אמרו לי שלא אוכל לוותר על שכרי, ברור לי שאתרום את שכרי כדי לעזור לאנשים שאין להם פרנסה"

אין תוכניות מפורטות


כיצד תיישם את הרעיונות שלך?
"אין לי מרשם בתוקף, אבל יש לי את היכולת להביא צוות של אנשים לקבל החלטות ולהשאיר את האגו בבית. אני מרגיש כמו נהג 'אגד' שעושה את קו 394 כבר 30 שנה. אני מכיר היטב את האוטובוס, אני יודע מתי להחליף מהלך, את מי להוריד ואת מי להעלות. מבחן התוצאה שלי יהיה הפרנסה. זה מה שיביא לשיפור בנתוני החינוך, הרווחה, בכל דבר. מאיר יצחק הלוי כל הזמן מדבר על החינוך, והוא מזכיר לי את הקפטן של חברת התעופה הרוסית שכל הזמן טען שהמטוסים שלו הכי מאובטחים בעולם, ובסוף אחד מהם התרסק בגלל פצצה. עשר שנים הוא ישב על הכסא, ולמרות זאת, 80-90 אחוזים מהעוזבים את אילת, עושים זאת בגלל בעיות חינוך. זה חייב להשתנות. אם אצטך לשבת על מדרגות מפעל 'אינטל' כדי להביא אותו לאילת, אעשה זאת. כי השינוי באילת יבוא אם נביא לכאן תעסוקה חכמה".

וראש העירייה הנוכחי לא עושה כל מאמץ כדי להביא לעיר תעסוקה חכמה?
"חד משמעית לא"

אולי הוא מנסה ולא מצליח?
"הוא לא יכול להצליח לעשות את זה, אם הוא מחזיק גם את תיק הרווחה, גם את תיק החינוך וגם את תיק הבנייה. הוא הקים מחלקה לצעירים, בשביל מה להקים מחלקה? תביא צעירים . יש תקלה ניהולית באילת. יש נתק בין מה שמאיר אומר שיעשה, לביו מה שקורה. הוא מנכס לעצמו את בניית גדר המערכת, בניית בית חולים, בחייאת, לאן אתה הולך? מבחן התוצאה הוא הקובע".

עדיין לא הבנתי כיצד תיישם בפועל את הרעיונות
"אתה דורש ממני לתקן אוטו שעדיין לא הגיע למוסך. אני מחבר את נושא הפיתוח, היוזמה והקטע העסקי. זה התחום שאני חזק בו. יש אנשים שהם אנשי תחזוקה. בכל הנוגע לפרנסה, יש לי יתרון אדיר על האנשים שמתנהלים עכשיו. שם הצלחתי ברמה הכי גבוהה. אין לי עכשיו מצעים ותוכניות. אני יודע לשחות בים. אני יודע במה אני טוב ולשם אני הולך".

כדי ליישם, צריך להיפגש עם חברי כנסת, שרים, לרקום קשרים בדרגים הגבוהים
"אני אגיע לשם. אני יודע ליצור קשר עם אנשים. זאת עבודה קשה ואני יודע כיצד לבצע אותה".

כיצד תנהל את המאבק על שמירת הפטור ממע"מ?
"אעשה הכל כדי להעביר חוק, אולי לפני הבחירות לכנסת, שיקבע את נושא הפטור, כדי שלא נהיה תלויים בכל פעם בגחמה כזאת או אחרת של מישהו במשרד האוצר, אילת עיר יקרה, בגלל הריחוק והחשמל ומגיע לה הפטור הזה".

תוכל לפרט את מפת הנכסים שלך בעיר?
"אני אהיה ראש העירייה הראשון שמיד לאחר הבחירות אעשה הצהרת הון ועוד אחת בסוף הקריירה הפוליטית שלי. אתם תראו שאין כל שינוי".

חשוב שנדע זאת גם לפני הבחירות
"אני זכיין 'נגב קרמיקה'. בין השנים 2005-2007, עסקתי ביבוא עובדים זרים מסין לענף הבנייה. יש לי את המבנה שבו נמצא כיום הסופר של 'ינות ביתן' בשכונת גנים, גם את ה'אופיס דיפו', וגם מבנה משרדים ברחוב אילות".

יש שם משרדים של העירייה
"אשמח שהם יעזבו. או שאעביר את המשרדים לנאמנות. גם הצעתי את זה למכירה. החוזה של העירייה מסתיים בחודש אפריל הקרוב. אשמח אם הם יפנו את המקום".

אמרו לנו שיש לך זיכיון לאטרקציה בחוף באילת. זה נכון?
"לפני חמש שנים היה לי מיזם שהיה נהדר לאילת. סקי אלקטרוני לילדים. קיבלתי מהמינהל את האישור אבל אז הבנתי עם מי אני צריך להתעסק ומה צריך לעשות. אמרתי תודה רבה ולא חתמתי על האישור".

כלומר, אין לך שום זיכיון בחוף?
"חד משמעית לא".

רונן צור הוא יועץ התקשורת שלך וגם מועסק על ידי הבסטיונרים. מה זה אומר?
"רונן צור הוא ילד גדול. הוא עובד עם הרבה חברות גדולות, ואני מניח שהוא מספיק גדול ומקצועי כדי לעשות את ההפרדה. כשרונן התקשר אלי וסיפר לי שהרוכלים מבקשים לשכור את שירותיו, אמרתי לו: 'הם תושבי אילת והם צודקים. לך על זה. מי אני? אני לא פונקציה בסיפור".

הרוכלים צודקים?
"קודם כל, הגיע הזמן שדברים יעשו לפי חוק. דבר שני, ההתנהלות הזאת עברה לפסים אישיים. מה שהכי חשוב לי, יש כאן אנשים ויש משפחות. אם היית שואל אותי איך הייתי מתנהג, אני מסתכל בפן של הפרנסה. מדובר בתושבי אילת שירדו לטיילת כי מישהו נתן להם את זה. לדעתי, צריך לדבר עם אנשים. לפני שזורקים אותם לכביש".

צריכים להיות דוכנים על הטיילת?
"בכל העולם יש דוכנים. אם זה מנוהל נקי ויפה, זה משרת את אילת כעיר תיירות. שני הצדדים נקלעו למשהו אישי. ושיש משהו אישי, זה לא עובד. הכי חשוב, גם בעסקים וגם בפוליטקה להשאיר את האגו בבית. כשאתה בא עם אגו מנופח, כל דבר מאבד פרופורציה וקנה מידה. לכן, לפני ששולחים 250 משפחות הביתה ומשאירים אותם ללא כסף, עושים ניסיון להגיע אתם להסכמה הולמת. צריך להתנהל גם אתם, לא רק עם יזמים, קבלנים ומרכזי קניות".

אתה תומך בשמירה על קצב הבנייה בעיר?
"מי שמבין מקרקעין בעיר מבין שצריך לעצור. יש לנו 'שכונות חושך' כרגע. צריך לעצור. מירב הפעילות צריכה להיות בפרנסה, לא בבתים. ראה מה קורה ברובע 6, ראה מה קורה ברובע 10. גם הקבלנים מבינים שהיום השוק מת".

הקבלנים דווקא ממשיכים לבנות במלוא המרץ
"כי הם התחייבו על מגרשים. לא יכול להיות שיש 45 אלף תושבים והמספר לא עולה כבר עשר שנים, ואתה בונה, ובונה ובונה. לא יכול להיות שאתה לא מגדיל מספר חדרים במלונות, לא עושה אטרקציות ועדיין בונה עוד שכונות מגורים. תעצור, תבדוק את עצמך ויכול להיות שכך גם יווצר ביקוש. אני מבין את ההתנהלות: מקבלים ארנונות, אגרות פיתוח, זה כסף מיידי אבל צריך לראות את זה גם בתפיסה הדמוגרפית".

אתה תומך בפרויקט הגולף?
כל מה שקשור באטרקציות, אני בעד. אילת צריכה להיות עיר ללא הפסקה".

וקזינו?
"קודם כל, יש כבר קזינו. הוא נמצא בטאבה. אני הייתי מתחיל בקזינו רק לבעלי דרכונים זרים, כדי לא לפגוע באוכלוסיה המקומית ולראות כיצד אני מתקדם משם כדי שגם אזרחי המדינ היוכלו לקחת חלק. התעשייה הזאת קיימת בבתים פרטיים, אנחנו מתעלמים ממנה".

מי ינהל את הקזינו?
"מפעל הפיס.

בשנים האחרונות יש מי שמדבר על כך שהעיר 'מתחרדת'. מה דעתך בנושא?
"החלק השני של השם שלי הוא כהן. אני מכבד את הדת, את האנשים, הולך מדי פעם לבית כנסת, צם ביום כיפור. אני חושב שצריך למצוא את האיזון בין עיר תיירות. לתת לחבר'ה הדתיים את מה שמגיע להם. צריך לשמור על הסטטוס קוו".

מה עושים עם המסתננים?
"המסתננים זה שוב ניהול כושל, כשעזבו ההודים לפני 5-6 שנים. אף אחד לא דאג למלא את החלל. מאיר היה צריך לדפוק על השולחן ולהסביר את המשמעויות: שיבואו בני מיעוטים או סודנים.אם הייתי ראש עירייה היום, הייתי אומר לשר הפנים: כמו שהבאת 700 עובדים סינים לחפור את 'מנהרות הכרמל', תביא 500 עובדים זרים לבתי המלון באילת".

ומה תעשה עם המסתננים שכבר נמצאים בעיר?
"הייתי מארגן להם הסעות מסודרות, כמו שעשה ראש עיריית חדרה: עם מוסיקה וסנדביצים, לירושלים או לרמת אביב ג'".

תאפשר לעובדי קבלן של העירייה להעסיק מסתננים?
"חד משמעית לא. אנחנו נכשיר עובדים אילתים".

מדוע לא להכשיר עובדים אילתים גם לבתי המלון?
יש עבודות שצעירים אילתים לא רוצים לעשות. הם לא רוצים לנקות סירים".

אולי הם ירצו, תמורת משכורת גבוהה יותר?
"יכול להיות. אבל כשרואים את מצבה הכלכלי של העירייה, ברור שאי אפשר לעשות עם התקציב כל מה שרוצים. זה לא 'אוברדראפט' של מישהו אחר, אלא של כולנו. זה שמאיר הלך לבית המשפט העליון, ואמר: סודנים לא בבית ספרנו. מה הוא חשב? ששופט יגיד לילד שחצה את המדבר שהוא לא ילמד? הייתי לוקח את הילדים האלה ומרכז אותם בבית ספר אחד. מדוע הציעו את זה רק לאחר שהיה פסק דין. זאת אותה התנהלות כמו בבסטות. מישהו שאל פעם כמה ההתנהלות הזאת עלתה? לא צריך על כך דבר ללכת לבית משפט. זאת התנהלות לא נכונה. 'עשית ולא ממש הגעת לתוצאה'".

כראש העירייה, לא תעמוד מאחורי מהלכים משפטיים כאלה?
"יש לי הרבה עסקים, ואני מגיע לבית משפט רק כשאין ברירה".

מאיר יצחק הלוי לא עושה שום דבר טוב?
"אומרים שהיה לו חלק בהשבת הטבת המס. אני לא יודע כמה הוא פעל. אני לא יכול להגיד לך, כי יש לי בעיה עם הדרך שלו. פעם מאיר היה 'מערך', אחר כך 'קדימה', עכשיו הוא מחכה אם להיות 'ליכוד'. דרך אגב, לא מעניין אותי הקטע המדיני, 'יש עתיד', 'אין עתיד', זה לא מעניין אותי".

לפני כשנתיים עברת אירוע לב. אתה מרגיש חזק מספיק כדי לעמוד במירוץ הפוליטי ובניהול העיר?
(צוחק) " אני איש של ספורט. שבועיים לאחר ניתוח הלב והחלפת הצנרת, עשיתי 700 ק"מ על אופנוע ב'חוצה ישראל' והגעתי מקום שני. כנראה שיש כמה דברים שלא אוכל לממש בגלל הפעילות הפוליטית: רציתי לעשות את 'הפריז דה-קאר', ואת 'חוצה ישראל' ברגל. כנראה שגם לא יהיה לי זמן ל'סקי שלג'. אני יודע שאני הולך להפסיד את איכות החיים הנהדרת שיש לי. אני לא בא מתוך אגו אלא מאהבת אילת. לחיות ולמות פה".

תביעת לשון הרע נגד דובי כהן
כהן: מדובר בתביעה פוליטיתלבית משפט השלום בבאר שבע, הוגש השבוע כתב תביעה כנגד דובי כהן וחברת 'ד.קרמיקה' בבעלותו. התובעת, 'י.ר.א.ם הנדסה אזרחית ותשתיות', הבונה בימים אלו את אולם הספורט בבית הספר 'צאלים', טוענת כי דובי כהן פגע בשמה הטוב וגרם להאטת קצב בניית אולם הספורט. דובי כהן טוען כי מדובר בתביעה שקרית וחצופה שנועדה להכפיש אותו.

בכתב התביעה נטען, כי חברת 'ד. קרמיקה', סיפקה שירותי מנוף לבניית אולם הספורט החדש, וזכתה לתשלום לאחר 90 יום, כפי שסוכם מראש. בסוף חודש אפריל ביקש דובי כהן לקבל את הכסף מוקדם יותר ונענה בשלילה. בעקבות כך, התקשר כהן לספקים אילתים, ביקש מהם להפסיק לעבוד עם התובעת ואף נתן להם רשימת ספקים שלדבריו לא קיבלו תשלום עבור שירותיהם. עוד נטען כי כהן הגיע לאתר הבנייה בבית הספר 'צאלים' כדי לשכנע ספקים ונותני שירותים להפסיק לעבוד עם התובעת. "התנהגות הנתבעים גרמה להאטת התקדמות הפרויקטים בשל חששם של ספקים ונותני שירותים לעבוד עם התובעת, לייקור עלויות בשל חוסר האמון של הספקים ונותני שירותים, לפגיעה בלוח הזמנים לביצוע, השקעה כספית נוספת לשם החשת קצב בביצוע הפרויקט וכדי להקטין נזקים ולפגיעה בשמה של התובעת", נטען בכתב התביעה. 'י.ר.א.ם הנדסה אזרחית ותשתיות' מעריכה את הנזק שנגרם לה, בלמעלה ממיליון שקלים, אך משיקולי אגרה העמידה את התביעה על סך של 700 אלף שקלים

בתגובה לטענות כתב התביעה, אומר לנו דובי כהן: "ראיתי את זה ואמרתי לעצמי: 'ברוך הבא לפוליטיקה'. מדוע הם תבעו אותי אישית ולא רק את החברה? זה משהו הזוי לחלוטין. הוא חייב לחברה 51 אלף שקלים, על עבודת מנוף. אמרתי לו שאם לא ישלם, אפסיק לעבוד אתו. הרמתי טלפון לחברת המנופים השנייה שעובדת באתר, ושאלתי אותו אם רק לי הוא לא משלם או גם לו. ואז קיבלתי ממנו מכתב שאני אומר לאנשים לא לעבוד אתו. כל מי ששאל אותי אם הוא משלם או לא משלם, אמרתי חד משמעית: האיש לא משלם. אני רגוע. הוא לא יודע עם מי הוא נפל. בשביל זה יש בית משפט. אני איש עסקים ונחכה לתוצאה הסופית".

אבשלום עמרם, מנהל ' י.ר.א.ם הנדסה אזרחית ותשתיות', מסר בתגובה: "מר דובי כהן נתבע על ידי, והנושא נדון בבית המשפט. לגבי הטענה כי יש מניע פוליטי בהגשת התביעה. כהן מוזמן לבדוק את הדרך שבה זכיתי בפרויקט. נאלצתי להגיע עד בית המשפט העליון כדי לאלץ את העירייה ואת ראש העירייה למסור את בניית אולם הספורט לחברתנו ולא לחברה אחרת. אין כל קשר בין חברתנו לבין נציג ציבור כלשהו בעיר אילת".

עמרם מסר כי בשל מורכבות מבנה אולם הספורט בבית ספר 'צאלים', השלמת הבנייה אורכת יותר מהמתוכנן. הוא הבטיח כי עד חג הפסח, יעמוד האולם לרשות התלמידים ויהיה אחד המפוארים במדינה.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש