פרסומת
דלג

מאסר עולם לרוצח במרכז רזין

מאת: עומר כרמון ● 8/11/2012 00:15 ● ערב ערב 2064
מאסר עולם ו-15 שנות מאסר נוספות, הוטלו על ג'ו נחמיאס שרצל את ארנון סייג ופצע קשה את אייל קוזינסקי, במהלך שוד חנות תכשיטים במרכז העיר. השופטים: " ג'ו נחמיאס פעל מתוך בצע כסף. הוא ביצע פשע מתועב, שגרם לאובדן חיים, פציעה קשה, והרס חיי משפחות. הוא פעל בדרך מחושבת, צינית, וקהת רגשות. התאווה לממונם של אחרים, קידשה בעיניו מעשה נורא של קיפוח חיי אדם"
מאסר עולם לרוצח במרכז רזין

ידיעה בנושא:
ליהי מפריחה בלונים כדי שאבא יוכל לחזור

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע, הטילו השבוע עונש מאסר עולם ו-15 שנות מאסר נוספות, על הרוצח האילתי, ג'ו נחמיאס, שרצח את ארנון סייג מירושלים, במהלך שוד בחנות תכשיטים במרכז רזין. נחמיאס ישלם 250 אלף שקלים לאלמנתו ושלושת ילדיו של המנוח, וסכום זהה לבעל החנות התכשיטים, אייל קוזינסקי, שנפצע קשה במהלך השוד.

"הזמן שאינו מרפא"


"הדיון באסון שהמיט נחמיאס במעשיו הנפשעים, הן בנטילת חייו של המנוח, אדם צעיר, בעל משפחה, הן בפציעתו החמורה של מר קוזניסקי על השלכותיה הקשות, והן בפגיעה החמורה בבני משפחת המנוח, שאינם מוצאים נוחם ומרגוע לנפשם מאז יום האירוע, מחייב תעצומות נפש", כתבו השופטים. "אין די מילים לתאר את עוצמת הכאב המייסר. לבנו לאלמנת המנוח, עדי סייג, בעצמה בת שכולה, ולשלושת ילדיו, כולם קטינים בעת האסון, וכן לקרובי המשפחה האחרים, ביניהם אביו, בת זוגו של האב, ואחיותיו של המנוח. מ'תסקיר נפגע' שהוצג בפנינו, עולה תיאור דמותו הייחודית של המנוח, עמוד התווך במשפחה, המתגוררת בירושלים, שחייו באו לסיומם, עת ביקש להרחיק עד אילת בניסיונו לדאוג לפרנסת משפחתו. עולים מהתסקיר קשיי ההתמודדות היום יומיים, החרדות, הטלטלות הרגשיות, ההתמודדות עם האבל והשכול שאינה נפסקת. הגברת אסייג נשאה בפנינו דברים, וחזרה והמחישה בכאב רב, את החלל שנוצר עם לכתו של המנוח, אדם מסור ואהוב. תחושת האובדן והחסר הכבד אותם חווים האלמנה והילדים; הזמן שאינו מרפא, הילדים הגדלים כשאביהם אינו עוד לצדם, והמוות הנואל שנגרם עקב מעשי הנאשם. השלכות הירי על אייל קוזינסקי, קשות וחמורות, וגם השנים שחלפו מאז האירוע, אינן מטיבות עמו. יש לציין כי אחיו של אייל נהרג בפיגוע חבלני, והמשפחה מתמודדת במשך שנים גם עם טראומה זו, באופן המעצים את הפגיעה ביכולת ההתמודדות של אייל עם השלכות אירוע הירי. ג'ו נחמיאס פעל מתוך בצע כסף, לא חס על חיי קרבנות העבירה, והיה נכון לירות בהם לצורך נטילת מזוודת התכשיטים, וכדי למנוע התנגדותו של המנוח. התנהגותו סיכנה גם אחרים שהיו עלולים להיקלע לטווח הירי במרכז המסחרי. עברו של נחמיאס אינו תקין. הוא הורשע בעבר בעבירות בסמים מסוכנים, ונדון לעונש מאסר בפועל בגין עבירות של חבלה חמורה. הוא ביצע פשע מתועב, שגרם לאובדן חיים, פציעה קשה, והרס חיי משפחות. הוא פעל בדרך מחושבת, צינית, וקהת רגשות, והתאווה לממונם של אחרים, קידשה בעיניו מעשה נורא של קיפוח חיי אדם, ופציעה קשה של אחר".

אותר רק לאחר שנתיים


הרצח והשוד התרחשו בשעות הערב של ה- 23 בינואר, 2008. ארנון סייג הגיע לחנות התכשיטים ב'מרכז רזין', כשעמו מזוודה שהכילה תכשיטי זהב בשווי של כ- 80 אלף דולרים, כדי למכור אותם לבעל החנות, אייל קוזינסקי. ברגע זה הגיע אופנוע למקום, שעליו שני רוכבים. האופנוע הוחנה סמוך לחנות, כשנהגו, שפניו מוסתרות בקסדה, נותר לשבת עליו. השודד הנוסף, שעל פניו זקן ושפם מלאכותיים, נכנס לתוך החנות כשבידו אקדח 9 מ"מ, חצי אוטומטי ודרש ממר קוזינסקי ומהמנוח לצעוד לעבר הכספת הנמצאת בחלק הפנימי של החנות, לפתוח אותה ולמסור לידיו את תכולתה. קוזינסקי הלך לעבר הכספת, פתחה והראה לשודד כי לא מצוי בה כל דבר ערך. השודד ביקש ליטול את מזוודת התכשיטים מידי המנוח, וזה ניסה למנוע בעדו את נטילת המזוודה. השודד ירה לעבר המנוח וקוזינסקי מספר יריות, נטל עימו את המזוודה ויצא מהחנות לעבר האופנוע שהמתין לו מחוץ לחנות. המנוח נאבק עם השודד וניסה למנוע ממנו לקחת את המזוודה, ואולם השודד המשיך לירות לעברו מספר יריות, ולאחר שהמנוח קרס על הרצפה מחוץ לחנות, נטלו שני השודדים את המזוודה ונסו מהמקום בנסיעה על האופנוע. הרוצח, ג'ו נחמיאס, אותר רק כשנתיים לאחר מכן כשהוא מסתתר בשכונת 'מאה שערים'".

"אני רק במקרה פה"


לאחר הרשעתו של נחמיאס, אמרה ל'ערב ערב' אלמנתו של הנרצח, עדי: "לא התחתנתי מאז. יש לנו שלושה ילדים: עומר בן 12, סתיו בן 10 וליהי שהיתה בת שמונה חודשים ביום הרצח. היא לא זכתה להכיר את אבא שלה, אבל תמיד שמבקשים ממנה להביע משאלה, היא מבקשת: 'להכיר את אבא שלי'. שני הילדים הגדולים לא מפסיקים להיזכר ברגעים המצחיקים והכייפים שהיו להם אתו. יש המון חוסר. לא קל לילדים לגדול במשפחה שבה האמא היא מפרנסת בלעדית".

בעל חנות 'תכשיטי פלס', אייל קוזינסקי אמר ל'ערב ערב' בעקבות פסק הדין, כי הוא חש הקלה, מכיוון שחשש שהצדק לא ייעשה. " אנחנו מנסים לחיות ולא לשקוע. הם לא ניסו להוציא מישהו בחיים. הם ירו בי מטווח אפס, אני רק במקרה פה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש