פרסומת
דלג

גאווה גדולה לאילת ולשבט אייזנקוט

מאת: עומר כרמון ● 13/12/2012 15:55 ● ערב ערב 2580
לסגן הרמטכ"ל החדש שמונה אחים ואחיות. שבעה מהם מתגוררים באילת. גדי הוא הבן השני. האב התגרש לאחר שנולדו לו ארבעה ילדים ונישא לגרושה עם ילד, להם נולדו ארבעה ילדים נוספים
גאווה גדולה לאילת ולשבט אייזנקוט

חגיגה וכבוד לעיר אילת, האלוף גדי אייזנקוט, יליד העיר, נשוי ואב לחמישה, מונה השבוע לתפקיד סגן הרמטכ"ל ומסתמן כמועמד המוביל לתפקיד המפקד הבא של צבא הגנה לישראל.

לסגן הרמטכ"ל החדש שמונה אחים ואחיות. שבעה מהם מתגוררים באילת. גדי הוא הבן השני. האב התגרש לאחר שנולדו לו ארבעה ילדים ונישא לגרושה עם ילד, להם נולדו ארבעה ילדים נוספים. האב הלך לעולמו לפני 17 שנה. אמו של גדי אייזנקוט מתגוררת בשכונת שחמון וקיבלה בהתרגשות רבה את הידיעה על קידומו של בנה.

גדי אייזנקוט החל את שירותו הצבאי ביחידת 'גולני', בה ביצע תפקידי פיקוד שונים עד דרגת מפקד החטיבה. כמו כן, שירת כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה ושר הביטחון, כמפקד עוצבת 'עמוד האש' ואוגדת יהודה ושומרון וכראש אגף המבצעים (יוני 2005). בתפקידו האחרון, שימש כמפקד פיקוד הצפון (החל מאוקטובר 2006). אייזנקוט בוגר תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל-אביב, בוגר המכללה ללימודי צבא ובטחון בארצות-הברית, ובוגר תואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה.

"לא כל כך חיבב את בית הספר"


אחיו הבכור, עודד, אמר השבוע ל'ערב ערב': "דיברתי עם גדי וברכתי אותו. הוא היה בדרך הביתה ואשתו סימסה לו שיש הרבה צלמים מתחת לבית. הוא שמח מאוד מהמינוי".

היה משהו בגדי הצעיר שרמז על כך שמדובר ברמטכ"ל הבא?
"הוא היה אמור להגיע בכלל לחיל הים, כי למדנו פה באילת במגמה ימית. אבל בבקו"ם הוא עשה תפנית והחליט שהוא רוצה להגיע ל'גולני'. בתור ילד הוא היה מאוד מיוחד. למרות שלא היה תלמיד מצטיין - הוא עמד על דעתו כל הזמן והיה עקשן. לא כל כך חיבב את בית הספר. הוא השלים בגרויות לפני הגיוס, ובצבא התפתח וסיים קורס קצינים מהר מאוד. כבר לפני גיל 20, היה קצין. בגיל 27 היה מג"ד. בתקופה האחרונה, כשחיכה להחלטה לגבי המינוי, הוא אמר: 'מקסימום אהיה שעה אחת עצוב, ושש שנים שמח'".

"ביקשו ממנו לשמש כראש עירייה"


סימה אייזנקוט, רעייתו של חנן, אחיו למחצה של גדי אייזנקוט, שמתגורר אף הוא בעיר, אמרה השבוע ל'ערב ערב': "אנחנו גאים בו, אם האבא היה חי אתנו היום, קשה לתאר איזה אושר הבשורה הזאת היתה עבורו - בכל דרגה שגדי עלה, הוא התמוגג. כשהגעתי היום לעבודה, כולם בירכו אותי: 'גיסך הולך להיות רמטכ"ל'. גדי הוא דמות נערצת בעיר. אפילו ביקשו ממנו בעבר לחזור לאילת כדי לשמש כאן כראש העירייה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש