פרסומת
דלג

ימי הבסטות האחרונים?

מאת: עומר כרמון ● 14/2/2013 09:26 ● ערב ערב 2589
לקראת הקרב המכריע על עתיד הטיילת, פתחו הרוכלים במתקפה קשה על ראש העירייה ודוד פתאל. הטיילת הוצפה במודעות נגד השניים. תושבי העיר זכו להודעות טלפון מוקלטות בגנותם. הנהלת העירייה לא נותרה חסרת מענה למתקפת הרוכלים. היא האשימה את מטה המאבק של הרוכלים בוונדליזם והגישה תלונה במשטרת אילת. יו"ר מטה מאבק הרוכלים, מאיר תורג'מן, נחקר במשטרת ירושלים. תורג'מן: "ועד הרוכלים מתנגד לוונדליזם והשחתה כלשהי. מדובר בתרגילים של ראש העירייה". העירייה: "הטענות כי העירייה משחיתה בעצמה את רכוש העיר מגוחכות לחלוטין ואינן ראויות להתייחסות". ברשת 'פתאל' בחרו לא להגיב
ימי הבסטות האחרונים?לאחר עשור של מאבקים, יתכן מאוד כי בימים הקרובים יוכרע עתיד הרוכלות בטיילת החוף הצפוני. לקראת הקרב הגורלי, הסירו השבוע הצדדים את הכפפות. הרוכלים הציפו את הטיילת במודעות נגד ראש העירייה ודוד פתאל. תושבי אילת זכו להודעות מוקלטות בטלפון, בהן הושמעו דבריו בגנות הרוכלים של ראש העירייה לדוד פתאל כפי ששודרו לפני שלוש שנים בכתבה של ערוץ 2.

הנהלת העירייה לא נותרה חסרת מענה למתקפת הרוכלים. היא האשימה את מטה המאבק של הרוכלים בוונדליזם והגישה תלונה במשטרת אילת. יו"ר מטה מאבק הרוכלים, מאיר תורג'מן, נחקר על כך במשטרת ירושלים. ברשת 'פתאל' בחרו לא להגיב להאשמותיהם הקשות של הרוכלים. דוברת הרשת מסרה: "אין תגובה".

"השקעה בתשתיות יורדת לטמיון"


ביום שלישי, הפיצה דוברת העירייה לכלי התקשורת, הודעה המאשימה את הרוכלים בהשחתת רכוש ציבורי: "בחודש האחרון, הדביק מטה המאבק של הרוכלים בניגוד לחוק אלפי סטיקרים בגנות ראש העירייה על תשתיות עירוניות ברחבי העיר. הסטיקרים אינם ניתנים להסרה במלואם וגורמים לנזק אסתטי רב לעיר.

ביום שישי האחרון, הוגשה תלונה בנושא במשטרת אילת. עמודי חשמל, עמודי תאורה, תמרורים, גדרות, תחנות אוטובוס, שלטים עירוניים, פחי אשפה ועוד - כל אלו 'זכו לטיפול' על ידי מטה המאבק של הרוכלים שהדביק עליהם בניגוד לחוק סטיקרים בגנות ראש העירייה. הסטיקרים הודבקו בכל רחבי העיר: בשכונות החדשות, הוותיקות, בטיילת ובאזורי התיירות בעיר והובילו לתלונות רבות מצד תושבי העיר. חלק מהתשתיות בעיר אף כוסו כמעט במלואן על ידי אותם סטיקרים שכאמור הודבקו בניגוד לחוק. ביום שישי האחרון, הוגשה תלונה בנושא במשטרת אילת לאחר שלמרות בקשות ואזהרות חוזרות ונשנות מצד הפיקוח העירוני, המשיך מטה המאבק של הרוכלים להדביק עוד ועוד סטיקרים. עובדי התחזוקה בעיר, שניסו להסיר את הסטיקרים, נתקלו בקשיים עזים כשגילו שהסטיקרים אינם מוסרים במלואם וחלק מהסטיקרים נשארים דבוקים למתקן עליו נתלו או שהם מסירים את הצבע של המתקן עליו הודבקו בעת ההסרה. "הסטיקרים פוגעים בחזות העיר, מפריעים לתושבים ולמבקרים, והסרתם דורשת מאמץ רב מצד העירייה", סיפר מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, "חלק מהתשתיות העירוניות יצטרכו כעת צביעה מחדש ונראה כי יתכן ונצטרך להחליף חלק מהתשתיות שהושחתו ויש לכך משמעות כספית. חבל כי השקעה משך שנים בתשתיות יורדת לטמיון בגלל התנהגות וונדליסטית משוללת רסן".

"שואף להפוך לטייקון על חשבוננו"


בעלי הדוכנים מסרו בתגובה להודעה: "'הרצחת וגם ירשת?' (ספר מלכים א' פרק כ"א פסוק י"ט). כך מתנהג ראש העירייה! מצד אחד פועל לספק את רצונותיו של ידידו הטייקון דוד פתאל ומגרש את הדוכנים ומצד שני, אינו מאפשר אפילו את המינימום שמותר לעשות בכל משטר דמוקרטי: את הזכות למחות. ראש העירייה חייב לדעת לחיות גם עם מחאות כנגד צעדיו הדורסניים".

יו"ר מטה המאבק של הרוכלים, מאיר תורג'מן, השוהה כבר כחודשיים באוהל המחאה בירושלים, מסר ל'ערב ערב' בתגובה: "לא הוצאנו מהקופה שלנו אפילו שקל אחד על מדבקות. ועד הרוכלים מתנגד לוונדליזם והשחתה כלשהי. למרות זאת נחקרתי על כך שאני הדבקתי. מדובר בתרגילים של ראש העירייה, כדי להאט אותי במאבק. אולי המדבקות יצאו מראש העירייה? המדבקות היחידות שהדבקתי הן על גדר אתר הבנייה ב'מול הים' שמזמינות אנשים להגיע לדוכנים, המדבקות הללו הוסרו בידי העירייה. העירייה בעצמה שמה מדבקות של העסקים האחרים, אבל הסירה את שלנו, למרות שאנו משלמים ארנונה, אני מנסה לפגוש את מאיר יצחק הלוי כבר תקופה ארוכה, אך הוא לא מוצא זמן לכך. הוא לא מבין את הבעיות של האילתים. הוא נשאר ירושלמי ושואף להפוך לטייקון על חשבוננו".

בתגובה לדברים אלו, נמסר מהעירייה: "ההתנהגות הוונדליסטית של מטה המאבק, שגרמה נזק לתשתיות בעיר, נחקרת על ידי המשטרה, זאת לאחר שמאיר תורג'מן התבקש להפסיק את הדבקת הסטיקרים על ידי מנהל סיירת התיירות בעירייה, חיים אמור ומנהל אגף פיקוח ואכיפה, רמי בן דוד והבטיח להם, כי ההדבקה תפסק וכי הוא ידאג להסרת הסטיקרים. הטענות כי העירייה משחיתה בעצמה את רכוש העיר מגוחכות לחלוטין ואינן ראויות להתייחסות".

"ראוי שיתארגנו לפינוי"


ביום שני, חגגו הרוכלים ניצחון קטן, כששופט בית המשפט המחוזי, נתן זלוצ'ובר, נעתר לבקשתם להאריך את עיכוב הביצוע של הצו המורה להם להפסיק את פעילותם בטיילת: "הגם שעל פני הדברים, נטייתי היא לקבל את הרוב המכריע של טענות המדינה, נראה שלאור התקופה הארוכה במיוחד בה מתנהלים דיונים, נראה שלא ייגרם נזק כבד לאינטרס הציבורי אם יעוכב ביצוע צו הפסקת העיסוק למשך תקופה קצרה, עד שיתברר הערעור בערכאה זו או עד שתינתן ההחלטה בבית המשפט העליון", כתב השופט, "עוד אבהיר בשולי הדברים, כי לנוכח התפתחות הדברים בבקשה, שוב אני חוזר על פניות של ערכאות קודמות ומבהיר למבקשים כי ראוי שיפעלו להתארגנות הפסקת עיסוק ולפינוי, וראוי שיעשו כך שעה אחת קודם".

בא כוחם של הרוכלים, עו"ד יעקב וינרוט, אמר במהלך הדיון: "מי שמעיין בכל הפרשה של תיק זה, לא רואה תוספת כבוד לשלטון החוק. מדובר בעירייה אחרי עירייה, שדיברה עם המבקשים, אם במפורש ואם בקריצה ונתנו להם את ההבנה שהם יישארו לעולם ועד. מה שהעירייה עושה בתיק זה מדהים. היא לא תובעת, לא מעמידה לדין, מבטיחה הבטחות לאורך כל השנים, ומי שנוקט בפינוי זה המינהל, שהוא לא הבעלים של הקרקע, וזה אחד מנימוקי הערעור".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש