פרסומת
דלג

סיפור סינדרלה

מאת: אסטר שטרית ● 14/2/2013 09:29 ● ערב ערב 2589
הכירו את האילתי ויקטור דנן (31), העובד שריגש את כולם בתכנית 'בוס בהסוואה' וזכה בהזדמנות לשנות את חייו מקצה לקצה. מספר שבועות לאחר שהחל את תפקידו כמלצר במלון, הכיר את אופירה שלמאייב (23), שעבדה כברמנית בלובי ולימים הפכה לבת זוגו. בראיון ל'ערב ערב' הוא מבטיח: "היום אני מאמין בעצמי"
סיפור סינדרלהבצניעות של ויקטור דנן הבחנתי כבר בשידור הפרק הראשון של התכנית 'בוס בהסוואה' בערוץ 2, אך כשפוגשים בו מבינים מיד, כי בהחלט מדובר באדם עניו עם עיניים טובות, המסביר פנים לכל אשר יפגוש. ויקטור, עובד ניקיון הבריכה במלון 'הנסיכה' בדימוס, הוא אחד מעובדי רשת מלונות 'ישרוטל' שנפל בחלקו של הבוס המתחזה לעובד חדש במסגרת תכנית הטלוויזיה 'בוס בהסוואה'. במקרה שלו, היה זה מנכ"ל החברה, שלומי טחן, שהחליט להכיר את העובדים ממבט אחר. לאחר שהוכיח ויקטור את מסירותו ונאמנותו לחברה, ואף נכנס לליבו של טחן בשל בעיית הגמגום הזהה בין השניים, החליט טחן כי הוא לוקח את דנן תחת חסותו ואף מעניק לו כלים לקידום ברשת. "הוא לוקח אותי תחת חסותו? למה מי אני?", אמר דנן בהתרגשות בתכנית, "אני לא מאמין בכלל, לא ציפיתי. זאת הזדמנות חשובה, אסור לי לפספס את זה".

בוס בהסוואה


בגיל 31, אפילו דנן לא האמין שהחיים יפתיעו אותו. בזכות התכנית 'בוס בהסוואה', אשר צולמה לפני כשנה, חבר אל מנכ"ל רשת 'ישרוטל', שלומי טחן, מה שגרם לחייו להשתנות. טחן הגיע אל מלון 'הנסיכה' והתלווה אל דנן למשך משמרת עבודה שלמה בה נוכח לגלות את מסירותו של דנן לתפקיד. השניים, שטיילו על החוף הפרטי של המלון, פצחו בשיחה אישית בה הבין טחן כי דנן סובל מבעיית גמגום, ממנה סבל טחן בעצמו בילדות. "הרגשתי בנוח לדבר איתו על הגמגום שלי כי זה משהו שישר שומעים, אין מקום להסתיר", מספר דנן, "לדעתי, הגמגום החל בילדותי כאשר סבתא שלי מצד האימא נפטרה. היינו מאוד קשורים, וזאת הייתה חוויה טראומתית עבורי, לא הפסקתי לבכות במשך ימים. קלינאית התקשורת שלי אומרת שזה נגרם מחוסר חמצן, שאני לא שולט בכמות האוויר שאני צריך להוציא למשפט".

היו מצלמות מסביב, שאלות אישיות. האם חשדת ששלומי אינו עובד חדש?
"לא היה לי מושג שזה הוא. גם אם הוא היה מגיע ללא תחפושת, לא הייתי מזהה אותו", הוא מודה, "לא ראיתי תמונות שלו במלון כי לא התעמקתי בהן, למלון אני מגיע בשביל לעבוד. אמרו לי שאני מצטלם לתכנית טלוויזיה יחד עם בחור מחוסר עבודה בשם תומר ושאני צריך להסביר לו מה לעשות. לא הרגשתי צורך להתנהג שונה בגלל המצלמות. הצילום נערך תוך כדי יום עבודה, לא עוצרים את המלון והאורחים בשבילו, אין דבר כזה, העבודה צריכה להיעשות. הכל התנהל כרגיל, הוא התלווה אליי למשמרת של שמונה שעות".

שבוע לאחר ביקורו של טחן באילת, זומן דנן למשרדי 'ישרוטל' בתל אביב, כאשר אינו יודע מהי מטרת הפגישה או במי יפגוש. "ידעתי שאני נוסע ל'ישרוטל טאוור', אבל אפילו לא שיערתי שזה למשרדי החברה", הוא מספר. "נסעתי לבד, עד למועד השידור, גם לא ידעתי מי עוד מעובדי הרשת נמצא בתכנית. נכנסתי למשרד, יושב מולי מישהו עם חליפה, אמרתי 'אוקיי, זה בטח מנהל'. לא זיהיתי אותו בכלל, ואז הוא אומר לי שהוא תומר מהבריכה שהתלווה אליי, זה היה שוק גדול".

אילו מחשבות עוברות בראש ברגע כזה?
"זה היה מפחיד, הייתי בשוק. כשמביאים עובד חדש ואני לא יודע מי הוא ומה הוא, הוא יכול לבדוק אותי, לראות אם אני עובד טוב או לא, אם אני אומר דברים לא טובים על החברה. לשמחתי, לא היו דברים רעים להגיד".

הדרך למעלה


דנן, במקור מאזור עפולה, הגיע לאילת לפני כשנתיים במטרה לשנות אווירה ולעבוד ומצא את עצמו מהר מאוד בתחום המלונאות. "להיות באילת ולגור באילת זה סוג של חו"ל, אווירה של חופש, לא כמו בשאר חלקי הארץ. אמנם מי שעובד מבלה פחות, אבל זו עדיין הרגשה אחרת", הוא אומר, "אחותי הקטנה עברה לאילת כמה חודשים לפני והציעה לי להיכנס לתחום המלונאות, ומאז הכל היסטוריה. בנוסף לזה, גם אחי הקטן עבר לאילת לפני כמה חודשים. לאט-לאט כל המשפחה מתגבשת בעיר". דנן החליט להקשיב לאחותו ומיד כשהגיע לאילת, ניגש לראיון עבודה במלון 'הנסיכה' של רשת 'ישרוטל' והתקבל לעבודה לתפקיד עובד ניקיון של הבריכה (פול בוי), בו עבד במסירות במשך שמונה חודשים עד שהגיע שלומי טחן.

"במהלך המשמרת היינו בחוף הים, ושלומי שאל אותי באווירה של צחוק 'למה שלא תתקדם?'. אמרתי לו שאני רוצה להיות מנהל ומסתבר שהוא לקח את זה ברצינות", הוא משחזר. "הוא העביר אותי למלון 'המלך שלמה' ועבדתי כמלצר תחת חסותו של סעיד, מנהל חדר האוכל, במטרה לקדם אותי. חייב להתחיל מקטן, ללמוד את העבודה מהבסיס שלה. בנוסף, לאחר התכנית, הוא שלח אותי לקלינאית תקשורת שתעזור לי לשפר את בעיית הגמגום שלי וגם לקורס באנגלית. הם מאוד משקיעים בי. זה היה עניין של שבוע-שבועיים בלבד, עד שמצאתי קלינאית מתאימה באילת ומיד התחלתי בטיפול. כיום, אני עדיין מגמגם, כי אני צריך לתרגל עוד ועוד ולזכור לקחת אוויר, אבל זה בהחלט עזר לי. אני מצליח לדבר חלק יותר, וזה מעלה את הביטחון, במיוחד כשאני ניגש לאורח ומדבר איתו באופן שוטף ולא בגמגום. חשוב לי להודות לרשת 'ישרוטל' ולשלומי טחן באופן אישי. לשלומי- על האמון שהוא נתן בי מההתחלה, שפתח לי דלתות וכנראה ראה בי משהו שאני לא ראיתי בעצמי. ולרשת 'ישרוטל', תודה על כך שזו רשת שיכולה לעזור בכל מיני בעיות ומאפשרת להתקדם, וכמובן למשפחה ולאישה היקרה, על האהבה, התמיכה והדאגה בכל שלב".

"היום אני מאמין בעצמי"


ארבעה חודשים עברו מאז קודם דנן לתפקיד קפטן בחדר האוכל הממונה על המלצרים והחל בתפקיד ניהולי כפי שתמיד חלם. "משמעות התפקיד (קפטן בחדר אוכל) היא שהמלצרים נמצאים מתחתיי, אבל אני לא אוהב להשתמש במושג הזה. אני לא מרגיש שאני מעליהם, אני יודע מה זה להיות מלצר. בתור קפטן, אני עוזר למלצרים לתקן ולשפר את השירות לאורח בתוך כל הלחץ איתו הם מתמודדים בעבודה. בנוסף, אם יש לאורח שאלה או בעיה שהמלצר לא יכול לפתור, הוא מפנה אותו אליי".

איך השפיע שינוי התפקיד על חייך?
"אלו חיים אחרים, תענוג. מעולם לא הייתי בתפקיד ניהולי, תמיד הייתי בתפקיד מאחורי הקלעים. זה מסמל עבורי הצלחה, הצלחתי להתקדם בחיים שלי, ואני מתכוון להמשיך עם זה הלאה עד כמה שאפשר. הבנתי שאין דבר כזה אי אפשר. אין לא יכול, צריך רק להשיג את הכלים הנכונים. היום אני מאמין שאני יכול להצליח בכל מה שארצה. אם מישהו זר מאמין בי, אז למה שאני לא אאמין? הבנתי שאי אפשר להצליח בלי להאמין בעצמך, אולי רק עם פרוטקציות או על חשבון מישהו אחר, וזה ממש לא אני, אני לא מאמין בזה".

דנן, שציין בתכנית כי חשב להתחפש בחג הפורים לזאב, לאור העובדה שהרגיש זאב בודד בשל בעיות הגמגום, לא ציפה להפתעה הכפולה שחיכתה לו במלון 'המלך שלמה'. מספר שבועות לאחר שהחל את תפקידו כמלצר במלון, הכיר את אופירה שלמאייב (23), שעבדה כברמנית בלובי ולימים הפכה לבת זוגו. "הוא רדף אחרי במשך שלושה חודשים, אמר לי 'נשמה שלי', 'חיים שלי' וכל השטויות האלה", מספרת שלמאייב, "רק לאחר שהתפטרתי, חברה שלי אמרה לי 'מה אכפת לך, תנסי', ומאותו היום אני לא יכולה לחיות בלעדיו, חיים שלי". דנן מוסיף: "כשמוצאים יהלום חייבים לקחת אותו, מיד שראיתי אותה, הבנתי שזה זה".

השניים יוצאים יחד במשך חמישה חודשים, מפגינים אהבה גדולה, ולמרות שאין טבעת, ההחלטה למסד את הקשר ולהתחתן כבר נעשתה. "לא צריך לחכות להצעת נישואין כדי לדעת שנתחתן, זה די מובן שזה מה שהולך לקרות", אומר דנן, "אנחנו חוסכים לחתונה".
אופירה: "כדאי שההצעה תהיה מעניינת".
ויקטור: "אני אעשה לך הפקה כמו שעשיתי לך בחודש הראשון שלנו יחד. לקחתי אותה למסעדת 'אגאדיר' והכנתי חולצות עם תמונה שלנו יחד וכיתוב של התאריך שלנו עם הכינוי שלי אליה - 'לבובינה באהבה'. כשהמלצרית הגישה לנו את המנות, היא לבשה חולצה אחת כזאת, ומיד גם אני הורדתי את החולצה העליונה ונשארתי עם אחת כזאת. בין מנה למנה אופירה קיבלה עוד הפתעות, כרית בצורת לב עם התמונה שלנו ואת הדבר האהוב עליה מכל- וורדים אדומים ולבנים. קניתי 12 אדומים ו-12 לבנים, ביחד זה יוצא 24 , התאריך שלנו".

טיפ לזוגות לרגל יום האהבה?
"בכל זוגיות, גם בשלנו, יש קוצ'י-מוצ'י וגם ריבים. הסוד הוא לדעת לא לתת לאגו להשתלט ולהמשיך בקוצ'י-מוצ'י גם אחרי הריב", הם מסכימים, "הדברים הקטנים הם אלו שעושים זוגיות מאושרת, כל עוד זה נעשה באהבה. את ערב הוולנטיין נחגוג עם הרבה סושי ובערב רומנטי ככל האפשר".

שאיפות לעתיד?
"מהפן הזוגי – להתחתן עם אופירה ולהביא כמה משוגעים קטנים. יש משפט שאומר 'בחור מתוסבך מכיר בחורה מתוסבכת, מתחתנים ומסתבכים, משכנתא, מביאים לעולם כמה מתוסבכים קטנים ורושמים על הדלת 'כאן גרים בכיף- משפחת סבתוכה' ", הם צוחקים יחד, "ובפן המקצועי, אני רוצה להמשיך הלאה בתחום המלונאות, לעלות למעלה ולהתקדם כמה שאפשר".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש