פרסומת
דלג

"מרבית שנותיי במשטרה כוונו לרגע הזה"

מאת: עומר כרמון ● 30/8/2013 11:48 ● ערב ערב 2617
מפקד חדש למרחב אילת במשטרה: סנ"צ יעקב (קובי) כהן. ביום חמישי בשבוע שעבר, קיבל את ההודעה על מינויו ולמחרת עבר לכאן עם רעייתו והילדים. בנאום נרגש עם קבלת התפקיד, אמר: "התחלתי את תפקידי כשוטר בירושלים ומשם, תוך מילוי תפקידי פיקוד מאתגרים בפיקוד על שתי תחנות, הכנתי עצמי לתפקיד מאתגר זה". "לילדים לא ברור עדיין מה קורה. אני בטוח שגם הם ייהנו מהמקום הזה. אבא יעבוד קשה, אבל הם ייהנו"
''מרבית שנותיי במשטרה כוונו לרגע הזה''סנ"צ יעקב (קובי) כהן, בן 42, הוא המפקד החדש של מרחב אילת. בנאום נרגש עם קבלת התפקיד, אמר כהן: "ביראת כבוד אני מקבל על עצמי את הפיקוד על מרחב אילת. מרבית שנותיי במשטרה כוונו לרגע המיוחד הזה. התחלתי את תפקידי כשוטר בירושלים ומשם, תוך מילוי תפקידי פיקוד מאתגרים בפיקוד על שתי תחנות, הכנתי עצמי לתפקיד מאתגר זה". הוא פנה לבני משפחתו ואמר: "אמרתי לאילנה שהיא לא צריכה יותר לרדת לנופש באילת בסוף שבוע. עכשיו יהיו לה שנתיים של נופש. לילדים לא ברור עדיין מה קורה. אני בטוח שגם הם ייהנו מהמקום הזה. אבא יעבוד קשה, אבל הם ייהנו".

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי, חלק שבחים רבים למפקד הנכנס: "אני מכיר את קובי מירושלים כקצין מצוין. אתה מקבל את המרחב בשל הישגך בעבר, ובעיקר בשל הפוטנציאל שלך בעתיד. מי שעובד בירושלים וצולח את המקום הלחוץ ההוא, יהיו לו כלים טובים יותר להמשך".

כל הדוברים בטקס חלקו שבחים רבים למפקד המרחב היוצא, נצ"מ רון גרטנר, שיוצא בימים הקרובים לשנת לימודים במכללה לביטחון לאומי. נצ"מ גרטנר אמר למפקד הנכנס: "ברצוני לאחל, שהפסגות אליהם הגיע מרחב אילת, ישמשו עבורך בסיס איתן לטיפוס לפסגות גבוהות יותר".

קובי כהן הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח מהאוניברסיטה הפתוחה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת דרבי. הוא נולד, גדל והתחנך בירושלים. בצה"ל שירת כלוחם ביחידת 'דוכיפת' וקצין מבצעים. הצטרף לשורות המשטרה בשנת 1994 בדרגת מפקח בתפקיד מפעיל בסיס מתנדבי אגף קהילה ומשטרה. בשנת 1997, שימש כמפקד יחידת סיור בתחנת שפט במרחב ציון בירושלים ובשנת 1999, כיהן כמפקד יחידת סיור במרחב מוריה בירושלים. בהמשך, מונה לשמש כראש משרד קהילה ומשטרה במרחב מוריה בדרגת רב פקד. בשנת 2003, מונה כהן לתפקיד מפקד תחנת שפט, תפקיד אותו ביצע במשך למעלה מארבע שנים. בשנת 2007, לאחר סיום קורס פיקוד ומטה במכללה לקצינים בכירים, מונה לתפקיד קצין אגף המבצעים במרחב ציון בירושלים והועלה לדרגת סגן ניצב. בשנת 2009, מונה כהן לתפקיד מפקד תחנת בית שמש עליה פיקד כשנתיים. בשנת 2011, מונה לתפקיד סגן מפקד מרחב מוריה בירושלים החולש על חציה הדרומי של העיר ובתחומה מתגוררים למעלה מ- 300 אלף תושבים.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש