פרסומת
דלג

קבלו את 'יוספטל' החדש: שירותים וטלוויזיה בכל חדר

מאת: עומר כרמון ● 28/2/2014 08:41 ● ערב ערב 2643
הנהלת בית החולים האילתי הציגה השבוע בגאווה את המהפך העובר על 'יוספטל': חדר מיון גדול ומשוכלל, מחלקה פנימית משופצת ומאובזרת, תיקים רפואיים ממוחשבים, מסלול מהיר לחולים קלים, ציוד חדש, מכון דיאליזה, מחלקה לאשפוז יום אונקולוגי ועוד. "חשוב לזכור ששביעות הרצון של תושבי אילת מבית החולים 'יוספטל' היתה טובה גם כשהתנאים לא היו טובים. זה קרה בזכות היחס המאוד אישי של הצוות", אומר מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג
קבלו את 'יוספטל' החדש: שירותים וטלוויזיה בכל חדרמנהל בית החולים 'יוספטל', ד"ר אבי גולדברג, הציג השבוע את חדר המיון החדש והמחלקה הפנימית שנפתחו בימים האחרונים כחלק מפרויקט שעלותו כ- 40 מיליון שקלים. מרבית הכסף הועברה בידי ממשלת ישראל ל'שירותי בריאות כללית'. תורמים נוספים הם מגבית קנדה וארגון קהילת יהדות טורונטו. "מדובר בפרויקט הגדול ביותר שביצענו בשנים האחרונות", אמר ד"ר גולדברג, "במקום חדר המיון הקודם שגודלו היה 230 מ"ר, כיום יש לנו חדר מיון שגודלו 950 מ"ר, בעוד כשנה, כשהעבודות בחדר המיון יסתיימו, ישתרע חדר המיון על לא פחות מ- 1,600 מ"ר".

על חמשת חדרי המחלקה הפנימית החדשים והמשופצים אמר ד"ר גולדברג: "אני חושב שזה נותן פתח לתקווה שלא עוד הרבה זמן, כל חדרי בית החולים יראו כך: עם שירותים וטלוויזיה בכל חדר. חשוב לזכור ששביעות הרצון של תושבי אילת מבית החולים 'יוספטל' היתה טובה גם כשהתנאים לא היו טובים. זה קרה בזכות היחס המאוד אישי של הצוות. האילתים מרגישים שהם מטופלים בידיים טובות".

בגלל המחשב – זמני הביקור ארוכים יותר


בחדר המיון החדש בבית החולים 'יוספטל' יש כיום 22 עמדות. בעוד שנה יגיע המספר לשלושים. "אני מזכיר לכם שבחדר המיון הקודם היו רק שמונה מיטות", אמר גולדברג, "כיום יש לנו במיון שני חדרי בידוד, יחידת טראומה מפוארת עם שתי עמדות שניתן להרחיב בשעת חירום לארבע ו- 18 עמדות פעילות. במקביל עברנו לתוכנת מחשב חדשה. חוץ ממחלקת הדיאליזה, כל התיקים הרפואיים ממוחשבים. עד לא מזמן, אנשים השתחררו עם ניירות בכתב יד שהיה קשה להבין ולתעד. היום הכל יוצא מודפס וזה שיפור גדול באיכות הרפואית. מצד שני, העבודה עם המחשבים אורכת זמן רב יותר. זמני הביקור כיום במיון ארוכים יותר ב 25-30 אחוזים ממה שהיה לפני המחשוב. אנחנו צופים שזה ישתפר. זמן ההמתנה במיון ב'יוספטל' עומד כיום על כשעתיים וחצי. בבתי חולים אחרים בארץ, מדובר בדרך כלל על 4-6 שעות המתנה. כך שהמצב אצלנו טוב יחסית. למרות זאת, אנחנו חושבים על דרכים לשפר את המצב אצלנו. לדוגמה: מסלול מהיר לאנשים שבאים עם בעיות קטנות.

דורון ויינברג, המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים, הרחיב עוד על תנופת הבנייה בבית החולים 'יוספטל': נבנה חדר תרופות משוכלל, כניסה חדשה, שודרגה רשת החשמל. הושקעו מעל מיליון שקלים בתיקון הגג ומניעת דליפות גשם. הוקמה מערכת של שפופרות אוויר, באמצעותה ניתן להעביר בדיקות דם למעבדה. מחלקת האונקולוגיה (טיפול במחלות הסרטן) עברה לאגף חדש הגדול פי שלוש מהמחלקה הצפופה הקודמת.

"שווי הציוד שנרכש בשנה שעברה עבור בית החולים הוא כמעט שלושה מיליון שקלים", סיפר ד"ר גולדברג. "בחדרי הניתוח נוספו מכונות הדחה לכלי הניתוח, כלים לקירור חולים לאחר החייאה, אינקובטור חדש, אולטרסאונד חדש למחלקת נשים, בובת תרגול להחייאה, שלוש מכונות הרדמה חדשות לחדר ניתוח, מכשיר סי.טי חדש – פחות קרינה, בדיקות קצרות יותר וכאלה שאי אפשר היה לבצע קודם, כמו סי.טי של הלב".

מרפאת אורחים חדשה


ד"ר גולדברג בישר כי בשנה הקרובה מתוכננת הקמת מרפאה חדשה לבריאות הנפש. "המרפאה הנוכחית: מיל"ה, קטנה וצפופה", הוא אמר, "נבנה מרפאה שגדלה כ-350 מ"ר בהשוואה ל-120 מ"ר כיום. כמו כן, מתוכננת הקמת מכון דיאליזה חדש ומחלקה לאשפוז יום אונקולוגי. לתיירים המגיעים לאילת, מתוכננת הקמת מרפאת אורחים. מדובר על 2,000 תיירים בחודש שצפויים להגיע לאותה מרפאה ולהקל על הלחץ בחדר המיון".

בכל הנוגע להכנסת מיטות לחולים פסיכיאטרים או להקמת יחידת צנתורים באילת, לא היה ד"ר גולדברג איש בשורות. בשני מקרים אלו, ימשיכו החולים להתפנות לבתי חולים בבאר שבע.

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמוןחדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש